שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לנד רובר דיפנדר חדש ומוסווה - אצלנו בתחילת 2020

  יצרנית רכבי השטח הבריטית חושפת תמונת קדימון ראשונה לדיפנדר חדש, הצפוי לעלות לכביש בקרוב כשלוש שנים לאחר שהופסק ייצורו - הפעם בלי שלדת סולם חסונה וסרנים חיים וללא העיצוב הייחודי שאפיין אותו שבעה עשורים

  לנד רובר חושפת תמונת קדימון רשמית ראשונה של דיפנדר חדש, עם הכיתוב "אל תגלו עד 2019". מכך ניתן ללמוד כי לאחר שנים של שמועות ותמונות ריגול מטושטשות, רכב השטח החדש צפוי להיחשף כבר בשנה הבאה, עם מידע נוסף שתשחרר היצרנית תוך ימים ספורים. בחברת המזרח, יבואנית המותג, אומרים כי הוא צפוי להגיע ארצה רק בתחילת 2020.

   

   

  בינואר הקרוב יצוינו שלוש שנים מאז ירד הדיפנדר האחרון מפס הייצור ההיסטורי בסוליהול, בריטניה, זה שהיה אחראי ליותר משני מיליון יחידות מרכב השטח המפורסם מהם נוסעים ברחבי העולם כ-75% לדברי לנד רובר. בתמונה שפרסמה היצרנית נראה הדיפנדר עוטה מדבקות הסוואה כמקובל, ומועמס על משאית תובלה.

  לנד רובר דיפנדר ()

  מתמונות ריגול שפורסמו ברשת אפשר לזהות כי בשונה מג'יפ רנגלר ומרצדס G קלאס החדשים, עיצוב הדור החמישי לרכב השטח הבריטי יהיה שונה מזה שאפיין אותו במשך כמעט שבעה עשורים, ויזכיר את הדיסקברי 3. כבעבר, הדיפנדר יוצע בתצורת שלוש או חמש דלתות וגם מקומו של הגלגל הרזרבי נותר תלוי על דלת תא המטען.

   לנד רובר דיפנדר לצד סדרה 2 וסדרה 1 ()
  לנד רובר דיפנדר לצד סדרה 2 וסדרה 1

  לנד רובר דיפנדר ()
  הדיפנדר האחרון לצאת משערי המפעל בסוליהול
  על פי פרסומים ברשת, הדיפנדר יתבסס על פלטפורמת MLA (ר"ת Modular Longitudinal Architecture) חדשה של היצרנית. המשמעות היא מעבר משלדת סולם וסרנים חיים מלפנים ומאחור למרכב אחוד עם מיתלים עצמאיים. אלה צפויים לשפר משמעותית את היכולת הדינמית - הבעייתית בעבר - של הדיפנדר בכביש, על חשבון יכולת השטח. בנוסף לא תהיה אפשרות לעשות בו שימוש כרכב מבצעי לכוחות ביטחון וצבא.
  לנד רובר דיפנדר המכונה בצה"ל "רגל עץ" (צילום: יואב זיתון) (צילום: יואב זיתון)
  לנד רובר דיפנדר המכונה בצה"ל "רגל עץ"(צילום: יואב זיתון)
  גם היצע מנועי הטורבו-בנזין וטורבו-דיזל צפוי להיות העדכני של היצרנית, עם ארבעה צילינדרים בנפח 2.0 ליטר ו-V6 בנפח 3.0 ליטר. בעתיד יתכן ויוצעו גם יחידות הנעה היברידיות-נטענות וחשמלי-מלא.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים