שתף קטע נבחר

תרומות בבית הספר: תלמידים התבקשו לגייס כסף מהוריהם עבור "מעייני הישועה"

במסגרת מהלך לגיוס המונים נמסר לתלמידים בבני ברק טופס בקשה לתרומה בו נכתב כי בהיעדר יחידה לטיפול נמרץ בבית החולים "נפטרו לאחרונה תינוקות". חלק מההורים זעמו ובמשרד החינוך אמרו שמדובר באירוע "פסול ולא ראוי". בית החולים: "מדובר ביוזמה של הורים יחד עם צוותי בתי הספר"

גיוס כספים באמצעות התלמידים: תלמידי בתי ספר בבני ברק הגיעו השבוע לביתם עם טופס בקשה לתשלום עבור בית החולים "מעייני הישועה", אותו התבקשו למסור להוריהם כדי שאלה יתרמו כספים במסגרת מהלך גיוס המונים למען הקמת מחלקה לטיפול נמרץ לילדים בבית החולים.

 

בדברי ההסבר שנכתבו על גבי טופס הבקשה נכתב כי בהיעדר יחידה לטיפול נמרץ בבית החולים "נפטרו לאחרונה תינוקות", מתוך רצון להבהיר את חשיבות התרומה. חלק מההורים בעיר הגיבו בזעם כשקיבלו מילדיהם את טופס הבקשה לתרומה שחולק להם בבית הספר, שכן לדעתם זהו אמצעי להפעלת לחץ עליהם על מנת שיתרמו לבית החולים.

 

הנחיות לקראת בדיקת ה-CT במעייני הישועה: "נא להגיע בלבוש צנוע"

מעייני הישועה: "תלדי אצלנו ותקבלי 500 שקל במתנה"

 

טופס ההתרמה אותו קיבלו התלמידים ()
טופס ההתרמה אותו קיבלו התלמידים

  

בעקבות פניית ynet בעניין, הבהיר משרד החינוך כי יחדד את הנהלים בקרב כלל בתי הספר באזור, שכן מדובר באירוע "פסול ולא ראוי". חוזר מנכ"ל משרד החינוך הסדיר שיתוף תלמידים במבצעי התרמה עבור עמותות במסגרת פעילות התנדבותית, אך אין שום אישור או היתר לגיוס תרומות של התלמידים מהוריהם.

 

הורה: "לא מקובל שמשתמשים בילדות שלנו לגיוס תרומות"

"הילדה שלי חזרה מבית הספר עם 'הודעה חשובה' כדבריה", כתב באחת הקבוצות הפנימיות בפייסבוק אבא לתלמידה בעיר שהתבקשה לבקש תרומה מהוריה. "הייתה שם בקשה לתרומה עבור 'מעייני הישועה', עלון, בקשה לאשראי וכל זה. ניסיתי להגיד לה ש'תרמתי כבר במשרד' אבל היא בכתה. כנראה שזה עניין כיתתי".

 

בית החולים מעייני הישועה בבני ברק (צילום: Dr. Avishai Teicher Pikiwiki Israel) (צילום: Dr. Avishai Teicher Pikiwiki Israel)
בית החולים מעייני הישועה בבני ברק(צילום: Dr. Avishai Teicher Pikiwiki Israel)

בהמשך אמר ל-ynet האב כי "זהו דבר פסול וזה לא מקובל שמשתמשים בילדות שלנו ומפעילים עליהן לחץ לגייס מההורים תרומות עבור בית החולים. זה היה מכעיס מאוד לגלות את הטופס הזה. המורים בבית הספר לא אמורים לערב את הילדות שלנו בתהליך התרומה באופן כזה שמופעלים עליהם לחצים, ודרכן גם עלינו. אני מעולם לא נתקלתי במקרה כזה. המטרה היא חשובה, אין ספק, אבל צריך להשאיר את הילדים שלנו מחוץ לתהליך הזה".

 

מבית החולים "מעייני הישועה" נמסר בתגובה כי הוא "נמצא בימים אלו בעיצומו של מיזם לגיוס המונים למען הקמת מחלקה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים, וזאת לאור העובדה כי כ-120,000 ילדי בני ברק והפריפריה החרדית שבסביבתה חסרי מחלקה זו והדבר גובל בפיקוח נפש. לאור קריאתם של גדולי ישראל לציבור להתגייס למען הקמת מחלקה זו, יזמו הורים יחד עם צוותי בתי הספר מהלך לגיוס כלל הורי התלמידים בבני ברק למען פרויקט חשוב זה שנועד כולו לרפואת הילדים.

 

בית החולים מודה להורים ולמורים על השתתפותם במיזם ורואה בכך מעשה של אזרחות טובה ועשייה חיובית למען הקהילה. יובהר, כי הילדים עצמם אינם מעורבים בעניין, למעט העברת מכתב מבית הספר להורים".

 

ממשרד החינוך נמסר כי "הפעלת הלחץ מטעם בית הספר על התלמידים לגייס כסף מהוריהם למען בית החולים פסול ולא ראוי. עניין זה הובהר לבית הספר על ידי הפיקוח. כמו כן, לנוכח המקרה, יחודדו הנהלים בקרב כלל בתי הספר כדי למנוע הישנותם של מקרים מעין אלה בעתיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים