שתף קטע נבחר

פגיעה נפשית עקב הודעת פיטורים הוכרה כתאונת עבודה

עובד בתחום השיווק ניסה להתאבד לאחר שהתבשר על כוונה לפטרו ממקום עבודתו. המוסד לביטוח לאומי הכיר בפגיעה הנפשית ממנה הוא סובל כתאונת עבודה

ביטוח לאומי הכיר בפגיעה נפשית לעובד שקיבל הודעה על כוונה לפטרו כתאונת עבודה, לאחר שניסה להתאבד בחצר ביתו.

 

לא במילואים ולא בהריון - כשפיטורים הופכים לעבירה פלילית

התפטרתם או פוטרתם? כך תדעו אם מגיעים לכם פיצויים 

 

את התביעה הגיש העובד, איש שיווק, באמצעות עוה"ד עמוס כהן ודוד אילוז ממשרד עורכי הדין מרקמן את טומשין, שביקש להכיר באירוע הפיטורים כתאונת עבודה על רקע נפשי.

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

מהתביעה עולה כי איש השיווק בשנות ה־50 לחייו, עבד שנים במקום עיסוקו וזומן במאי 2017 לשימוע, שבו הודיעו לו על כוונה לפטרו לנוכח קיצוצים עקב מצבה הכלכלי של החברה. 

 

העובד טען כי מקום העבודה היווה את העוגן בחייו והפיטורים נפלו עליו כרעם ביום בהיר.

  

עוד באותו ערב כשבני המשפחה ישנו בחדריהם, הוא קם ממיטתו, כתב מילות פרידה ממשפחתו, יצא לגינת הבית, קשר חבל לעץ בגינה וכרך אותו סביב צווארו. ברגע האחרון התעשת, נפל על ברכיו ומירר בבכי במשך שעות רבות. בשעת בוקר מוקדמת נמצא בוכה ונסער בחצר. בהמשך, אישפז עצמו במרפאה לבריאות הנפש לאשפוז יום, ועד היום נטען כי הוא סובל מנדודי שינה, עצבנות והתקפי חרדה.  

 

באי כוחו טענו כי אין ספק שאיש השיווק חווה אירוע חריג במיוחד במקום העבודה, ולכן יש להכיר בפגיעה הנפשית ממנה הוא סובל כפגיעה בעבודה, ויש לזמן אותו לוועדה רפואית כדי שתקבע את שיעור הנכות ואת הפיצוי המגיע לו. לדבריהם, בעקבות הפיטורים ומצבו הנפשי הוא אושפז במסגרת אשפוז יום, טופל וניזוק נפשית.

 

התיק, כאמור, לא הגיע בסופו של דבר לבית המשפט מאחר שהמוסד לביטוח לאומי הכיר בפגיעה הנפשית ממנה הוא סובל כתאונת עבודה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים