שתף קטע נבחר

בדרך לשיקום כיכר אתרים: צו פינוי למועדון הפוסיקט

בעלי מועדון החשפנות בתל אביב נדרשים לפנות אותו בסוף החודש. עד הריסת המתחם יפעל במקום מרכז אמנות, תוך פתיחת שדרות בן גוריון לים והרחבת הנגישות לחוף. בעלי המועדון: "שוקלים את צעדינו"

השלב הראשון בשינוי פניה של כיכר אתרים יוצא לדרך: בקרוב יפונה מועדון החשפנות הפוסיקט. במסגרת שיקום כיכר אתרים בתל־אביב, יזמי פרויקט "אתרים החדשה" לא מתכוונים להאריך את חוזה השכירות לבעלי מועדון החשפנות "פוסיקט" שממילא פועלים ללא רישיון עסק.

 

מתנגדי המגדלים בכיכר אתרים מערערים: אישור התוכנית התבסס על מידע שגוי

אושרה התוכנית להקמת שני מגדלים בני עד 40 קומות בכיכר אתרים

 

היזמים הגישו הודעת פינוי לשוכרי הנכס, שתיכנס לתוקף ב־1 בינואר הקרוב. "אם לא יפונה המקום ייחשבו שוכריו לכאורה לפולשים", אומרים היזמים.

מועדון הפוסיקט בכיכר אתרים. הסוף? (צילום: אבי חי) (צילום: אבי חי)
מועדון הפוסיקט בכיכר אתרים. הסוף?(צילום: אבי חי)

שלילת רישיון העסק, בחודש מאי האחרון, מבעלי המועדון לא מנעה ממנו מלהמשיך ולפעול, אך כעת סופו נראה קרוב מתמיד עם הודעת הפינוי שהגישו יזמי קבוצת JTLV לשוכרי הנכס.

 

הקבוצה רכשה את הבעלות על השטחים הפרטיים בכיכר אתרים וביניהם המועדון, לצורך פרויקט שיקום נרחב של המתחם שסובל מהזנחה של שנים. הצעד הראשון של הקבוצה הוא מימוש בעלותה על מבנה ה"פוסיקט" והמחסנים שתחתיו והחלטה שלא לחדש את חוזה השכירות עם בעליו לתקופת נוספת.

 

תוכנית השיקום תכלול את הפיכתם של השטחים הנטושים באזור הכיכר למתחם אמנות רב־תחומי, תוך פתיחת שדרות בן־גוריון לים והרחבת הנגישות לחוף. בהמשך וכחלק מאותה משימה, ייבנו שני מגדלים בעירוב שימושים — מגורים, מלונאות, בתי קפה וחנויות — ואף יוקמו אלפי מטרים של שטחים ציבוריים לטובת כלל המבקרים.

 

היזמים מסרו בתגובה: "היה לנו ברור מההתחלה שהצעד הראשון בפינוי ושיקום כיכר אתרים חייב להתחיל מפינוי עסקי הזנות והחשפנות באזור. המקום מקדם ניצול של נשים ומהווה מטרד לתושבי האזור. לא נשכיר עוד את המקום לבעליו, ונדאג לכך שבמקום פשע וזנות יהיו בו תרבות ואמנות אשר יפיחו חיים טובים יותר לתושבי תל־אביב, לתיירים הרבים הלנים באזור ולרוחצים בחוף. מבחינתנו, שעה מרגע כניסתו של צו הפינוי לתוקף — בעליו ייחשבו כפולשים".

 

ממועדון הפוסיקט נמסר: "המועדון פועל כחוק זה 19 שנה וכשבע שנים במיקומו הנוכחי בכיכר אתרים. לאחרונה נודע לנו כי הקרקע עליה מצוי המועדון נמכרה לקבוצת נדל"ן, אשר בשל מניעים זרים – הקשורים ככל הנראה לבעלי עניין דתיים המעוניינים למנוע המשך פעילותו של המועדון במקום – בחרה להודיע לנו כי אין בכוונתה לחדש הסכם השכירות, בניגוד להבטחות קודמות של בעל הקרקע.

 

"הנהלת המועדון שוקלת צעדיה בעניין זה. חידוש רשיון העסק מטופל בצינורות משפטיים מול העיריה ואין כל קשר לסוגיית אי־חידוש הסכם השכירות".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים