שתף קטע נבחר

טענות לבידוק משפיל באצטדיון באשדוד: "הכניסו לנו ידיים מתחת לחזייה"

שלוש אוהדות מכבי חיפה שהגיעו למשחק באשדוד טוענות כי עברו בדיקות ביטחוניות משפילות וחסרות רגישות, לעיני גברים, וללא אוהל מיוחד שישמור על פרטיותן: "כשהתלוננתי, אמרו לי 'זה מה יש, תתקדמי'". ממ.ס אשדוד נמסר בתגובה: "התקבל מידע מודיעיני כי אוהדות חיפה מתכוונות להבריח אבוקות וחזיזים, ולכן הבדיקות היו קפדניות יותר"

בדיקות גופניות משפילות וחסרות רגישות לעיני כל בכניסה לאצטדיון הי"א באשדוד – זו החוויה שעברו, לטענתן, שלוש אוהדות מכבי חיפה לפני המשחק אתמול (רביעי) בליגת העל. על פי העדויות, הבדיקות לא נעשו באוהל ייעודי שמאפשר לשמור על פרטיותן של האוהדות, והותירו את הצעירות בתחושה קשה.

 

מכבי חיפה יוצאת למלחמה נגד זורקי האבוקות

לפני כשנה: בידוק משפיל של נשים בסמי עופר

 

"הלכתי לבדיקה הביטחונית בכניסה לאצטדיון, הוצאתי את כל מה שהיה לי בכיסים, ואמרתי למאבטחת שאין לי כלום עליי", סיפרה ל-ynet ב' (השם המלא שמור במערכת), חיילת שהגיעה למשחק באשדוד. "המאבטחת ביקשה ממני לפתוח את הז'קט, פתחתי לבקשתה, והיא התחילה לעשות עליי חיפוש בכל הגוף, גם בחזה. אמרתי לה שכואב לי באזור הזה, והיא העדיפה להתעלם. מעבר לעובדה שבאמת כאב לי, גם הרגשתי כל כך מושפלת. היא בדקה לי את החזייה בפומבי, בזמן שנכחו לידה שוטרים ובודקים גברים. שאלתי אותה אם אין אוהל בידוק. היא אמרה לי שככה בודקים.

 

למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
למצולמים אין קשר לכתבה(צילום: עוז מועלם)

"אני ובן הזוג שלי ניגשנו לאבטחה ושאלנו מי אחראי על האבטחה, הפנו אותנו למישהי וסיפרנו לה מה קרה. היא ענתה לנו: 'ככה זה, אתה בא למשחק וככה בודקים. אתה לא רוצה, אל תבוא למשחקים'. הייתי בהלם מוחלט, זו הפעם הראשונה שזה קורה לי. לא ידעתי בכלל איך להגיב. מה שעבר לי בראש זה שמדובר בהטרדה. בסך הכל באתי לראות משחק כדורגל ויצאתי מוטרדת. לא אגיע יותר למגרשי הכדורגל אם אני צריכה לעבור הטרדה כזו".

 

נ' (השם המלא שמור במערכת) טוענת שעברה חוויה דומה. "עוד שנייה המאבטחת הפשיטה אותי", היא סיפרה. "אמרתי לה שאין לי כלום מתחת לסווטשירט, וזה לא עניין אותה. היא לא ביקשה שאפתח את הריצ'רץ' אלא פשוט פתחה בעצמה. היא אמרה שאלו הנהלים. זאת עוגמת נפש שאני צריכה להיות מולה ולהרגיש חסרת ביטחון כי אני רק עם חזייה מתחת לסווטשירט. הבדיקה הייתה כשמסביב כולם גברים. למה צריך לעשות את זה ככה? אם אלה הנהלים, שיעשו עמדת בדיקת מכוסה".

 

בידוק ביטחוני משפיל בי"א (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
בידוק ביטחוני משפיל בי"א(צילום: אבי רוקח)

 

גם לילך, אף היא אוהדת חיפה שהגיעה למשחק אתמול, טוענת שעברה בידוק מביך. "בכניסה ליציע ניגשתי למאבטחת, הייתי עם מעיל סגור. היא ניסתה לפתוח לי את הכפתורים. אמרתי לה 'תחכי, תבקשי, אני אפתח'. פתחתי את הכפתורים. היא שמה לי את הידיים על החזה, הכניסה יד מתחת לברזלים של החזייה, על הישבן, על הרגליים. עד סיום הבידוק לא דיברתי. לאחר מכן הבנתי את הסיטואציה וניגשתי לאחראי. באותו הזמן עוד בחורה שם צעקה שזה לא מקובל. אמרתי למאבטח שאסור להם לעשות בדיקה כזו בפומבי. הוא ענה לי: 'זה מה יש, תתקדמי'".

 

ממ.ס אשדוד נמסר בתגובה: "מבדיקה מול חברת האבטחה עולה כי היה חדר בידוק וחלק מהאוהדות נכנסו גם להיבדק בתא בידוק. אוהדות אחרות נבדקו על ידי סדרנית ולפי החוק. הפוסל במומו פוסל, ונראה כי אוהדות מכבי חיפה מבקשות לפזר מסך עשן ולטשטש את חומרת המעשים שבהברחת אבוקות וחזיזים לאצטדיון בתלונות מופרכות ומוגזמות על מנת להסיט את תשומת הלב מהעבריינים האמיתיים במקרה זה. למשחקי מ.ס אשדוד מגיעות מדי שבוע אוהדות רבות. ב-19 שנות קיומו של המועדון, לא נשמעה ולו חצי טענה בנדון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
אוהדי מכבי חיפה
צילום: עוז מועלם
מומלצים