שתף קטע נבחר

ביהמ"ש דחה על הסף תביעה להכרה בהוצאות של עצמאים על בתי קפה

חברת "משרד בקפה" הקימה אפליקציה שמאפשרת לבעלי עסקים שלא מחזיקים משרד ונאלצים להיפגש עם לקוחותיהם בבתי קפה להכיר בחלק מההוצאות שלהם לצורכי מס. רשות המיסים הצהירה שאינה מכירה במיזם והחברה תבעה אותה. השופט סייג כי לאור העלייה בעסקים כאלה, על רשות המיסים לשנות את דיניה

עסקים ללא משרד לא יקבלו הכרה לצורכי מס על ההוצאות שלהם בבתי קפה: בית המשפט המחוזי מרכז לוד דחה על הסף השבוע את הבקשה שהגישה חברת "משרד בקפה" נגד רשות המיסים, בנוגע להכרה בהוצאות של עצמאים ועסקים על בתי קפה, וקבע כי עליה לשאת בהוצאות של 3,000 שקל.

 

בגלל הסוכר: ההיעלמות המסתורית של רסק העגבניות

כדאי להזדרז: גאפ תסגור בחודש הבא את החנות בשדרה החמישית

הופקדו תוכניות הבנייה ברכס לבן בהרי ירושלים; "יפגעו בשטחי הפנאי"

 

 

חברת "משרד בקפה" הקימה מיזם שמאפשר לבעלי עסקים שלא מחזיקים משרד ונאלצים להפגש עם לקוחותיהם בבתי קפה להכיר בחלק מההוצאות שלהם לצורכי מס. זאת בעוד שעד היום חשבונית מבית קפה לא הוכרה כהוצאה מותרת לניכוי מס מאחר שהיא מערבת רכיב פרטי ועסקי שלא ניתנים להפרדה.

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

אפליקציה שהקימו מאפשרת להירשם ולטעון אותה בכסף ובאמצעותה לשלם לבית הקפה בשתי עסקאות נפרדות- 60% כתמורה לשירותי משרד (המוכרים לצורכי מס) ו-40% עבור המזון והמשקאות שלא מוכרים לצורכי מס.

 

לאחר מספר פרסומים בנוגע למיזם החדש, רשות המסים יצאה בהבהרה חריגה כי היא אינה מכירה במיזם וכי מבחינתה אין להכיר באף אחת מהחשבוניות לצורכי מס, שכן מדובר בהפרדה מלאכותית. בחודש אוקטובר, מנהל רשות המסים התייחס לנושא בכנס יועצי המס באילת ואמר כי מדובר בפיצול אסור וכי רשות המסים לא תסכים לו. בעתירה נגד הרשות ציינה החברה כי בעקבות האמירה הזו, לקוחות ובתי קפה ביטלו את ההתקשרות עימה מה שהביא אותה לעתור נגד רשות המסים בבית המשפט.

 

רשות המסים, שיוצגה על ידי עו"ד גלית פואה מפרקליטות מחוז תל אביב ביקשה לדחות את התביעה על הסף בטענה כי התהליך הנכון לסוגיות מס הוא הוצאת שומה על ידי הרשות, השגה על ידי החברה הרלוונטית בפני הרשות וערעור בפני בית המשפט רק בסוף, העתירה הנוכחית מדלגת למעשה על הליכי השומה וההשגה.

 

שופט המחוזי, אבי גורמן אמנם קיבל את עמדתה של רשות המסים, אולם העביר מסר ברור לרשות המסים כאשר בטרם הכריע הדגיש כי הוא רואה "חשיבות בסוגיה בה שמה לעצמה החברה מטרה לטפל: הכרה במלוא הוצאות ניהול העסק שיש לבעלי עסקים שאין ברשותם משרד". עוד הוסיף כי "בעידן המודרני וכתוצאה משינויים טכנולוגיים, יש כיום יותר בעלי עסקים מסוג זה משבעבר, ואין בעיני ספק כי ראוי, עד כמה שניתן, כי מערכת המס תנסה לעצב את דיניה באופן המכיר במלוא ההוצאות האמתיות שהיו לנישומים אלה".

 

חברת "משרד בקפה" יוצגה על ידי עורכי הדין איתן אסנפי, דורון לוי ושירה רייך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים