שתף קטע נבחר

מניסיונן: טיפים והמלצות לשנה חדשה וטובה יותר

ג'ודי, נורמה, לאה ומרגריטה מספרות איך חיים טוב בגיל מבוגר. הנשים שכבר מזמן עברו את גיל 60 יודעות איך הופכים את השיגרה למהנה, בריאה ושמחה הרבה יותר "תעשו פעילות גופנית במידה, תהיו עם חברים, תתחילו את היום בים ושלבו הומור", הן ממליצות בתחילתה של שנה אזרחית חדשה

בשיתוף "מגדלי הים התיכון"

 

זמן טוב לשינויים לשנה חדשה טובה יותר. הסוד לחיים טובים, עצמאיים ובריאים נחקר במאות מחקרים ברחבי העולם שמפורסמים וחושפים עוד מרכיב בחיפוש אחר חיים טובים ובריאים. אולם לצד המחקר אין חכם יותר מבעל ניסיון או באופן מדוייק יותר - מבעלות ניסיון.

 

לאה, ג'ודי, נורמה ומרגריטה - נשים מרשימות בנות הגיל השלישי הבינו כבר מה באמת חשוב בחיים. הארבע הן דיירות מגדלי הים התיכון בבת ים, ומשתתפות בבלוג חדש בו הן חושפות את התובנות שלהן לבריאות, איכות חיים ולייף סטייל בכל גיל. 

 

לפניכם ההמלצות שלהן לחיים בריאים, מהנים, עצמאיים וטובים מניסיונן האישי.

 

עוד במדור 60 פלוס: 

3 מרקים מבית סבא וסבתא ומרק שף

במיוחד בחורף: 8 המלצות לטיול בטוח ומהנה בטבע 

הסבתות שמדגמנות אופנה ישראלית - ביוטיוב

  

הנשים  (באדיבות: מגדלי הים התיכון)
"בשביל הנפש - להתחיל את היום בים". ג'ודי לוי (באדיבות: מגדלי הים התיכון)

4 המלצות של ג'ודי לחיים בריאים ומהנים

ג'ודי לוי בת ה-67 משלבת בין עבודתה בחנות בגדי נשים לבין פעילויות יומיומיות שונות, שעוזרות לה לשמור על סדר יום עמוס, בריא ובעיקר מהנה. כשנתבקשה לסכם את הטיפים שלה לחיים טובים התמקדה בארבעת התחומים שלפניכם:

 

1: לחיות על יד הים. "כל השנים גרתי בירושלים. עכשיו אני בבת ים, כל בוקר ב-6 עושה הליכה יחפה על החול. זה גם שומר על הנפש".

 

2: ללכת ברגל. "אני הולכת המון, כל מה שאני יכולה. למה אהבתי כל כך את בת ים? גם הקירבה. הולכת, באה, מאוד נהנית מזה. גם אם זה על הים".

 

3: להיות עם חברים. "אנחנו עסוקים כאן כל היום כי אנחנו עם חברים מסביב. הרבה פעמים אוכלים ביחד, כל יום שותים קפה".

 

4: לא לנסות למצוא חן בעיני אחרים. "אנחנו במקום פיזי וגם מנטלי שבאמת אפשר ליהנות בו. לא צריכים להיות לחוצים וזה לא חשוב מה חושבים עלינו. אנחנו יודעים מה אנחנו, ואני יודעת מי אני. או שמקבלים אותי או שלא, וזה באמת לא מפריע לי. אני עושה מה שטוב לי".

 

הנשים  (באדיבות: מגדלי הים התיכון)
מצאה דרכים לשלב פעילות גופנית ביומיום. נורמה גבינט (באדיבות: מגדלי הים התיכון)

הומור - הסוד של נורמה לחיים טובים

נורמה גבינט בת ה-87 מגיעה מעולם הפיזיולוגיה והרפלקסולוגיה ומתגוררת בבית בבת ים כ-12 שנים. מבחינתה הומור הוא הכלי הטוב ביותר בהתמודדות עם השינויים המגיעים עם הגיל.

 

1: לבחור בספורט שאוהבים. "אני לא כל כך אוהבת לעשות התעמלות. אף פעם לא אהבתי את זה, וחשבתי למה אני צריכה לעשות דברים שאני לא אוהבת", אומרת נורמה בחיוך. "אני יודעת שצריך לעשות ספורט, אז אני הולכת לקניות, מטיילת על הטיילת ושוחה בבריכה. אני גם מתעסקת ברפלקסולוגיה, אז איפה שכואב אני יודעת איך ללחוץ".

 

2: ליהנות מהמראה הטבעי. "היום זה מאוד קשה, כי יש לוקסוס וזה שונה. נגיד מתלבשים אחרת וצריך להיראות בצורה מסוימת, וכבר אין גבול. בגיל 18 עוד לא ידעתי איך שמים אודם".

 

3: לא לפחד מהגיל. "פעם גם 78 נשמע לי נורא, אני כבר לא יכולה להפוך את זה", צוחקת.

 

הנשים  (באדיבות: מגדלי הים התיכון)
לעשות הכי טוב שאת יודעת. לאה אקסר (באדיבות: מגדלי הים התיכון)

6 ההמלצות של לאה לחיים עצמאיים 

לאה אקסר בת ה-93, אחות במקצועה התגוררה כ-60 שנים בתל אביב-יפו יחד עם בעלה, את המעבר, למגדלי הים התיכון בבת ים החליטה לבצע תשע שנים לאחר שנפטר, כדי שתוכל להמשיך לנהל אורך חיים עצמאי. לפניכם מה שעוזר לה להרגיש נהדר בכל יום.

 

1: להיות עצמאיים עד כמה שאפשר. "אני עושה כמעט הכל בעצמי. כששואלים אותי מה אני עושה במהלך היום, אני עונה "אני מטפלת באישה מבוגרת", שזו אני. כמו שאמא שלי הייתה אומרת, חשוב לעשות הכי טוב שאתה יודע, לא הכי טוב שבעולם".

 

2: להיות פעילים במידה. "פעילות מופרזת שעושים צעירים עכשיו, זה טוב בשביל בעלי מכוני הכושר. אם בנאדם מצליח ללכת ביום שעה או חצי שעה ולעשות עוד משהו, מספיק. זה טוב. אני מתעמלת פעמיים בשבוע".

 

3: לא להיעלב. "עבדתי על זה. הזיקנה יכולה להיות דבר מעליב".

 

4: לא להתחשב במראה החיצוני. "חיצוניות היא דבר נעים, אבל לפעמים אדם מכוער נעשה אחרי 5 דקות בעיניך כליל השלמות, חוץ מפרט אחד קטן. אם אדם ריק אז זה כלום".

 

5: להישאר בחברת אחרים. "יש אנשים שבלי חברה חייהם אינם חיים, כל אדם רוצה חברה. שיחייכו ושישאלו מה שלומך, זה חשוב מאוד. זה מפעיל את המוח. אני ממליצה לאמץ שיטה של "אמץ סבתא". צריך חידוש וגיוון, דברים מבחוץ, עוד חמצן. יש לי "ידידים מאוחרים" שהכירו אותי כשאני כבר זקנה".

 

6: לא להתרפא באינטרנט. "כשבא פציינט לרופאה במרפאה, שואלים את הרופא מה דעתו על מה שכתוב באינטרנט. לא לעשות את זה".

 

הנשים  (באדיבות: מגדלי הים התיכון)
נוסעת לטייל בעולם בשביל לחזור לחברים. מרגריטה אברמוביץ'(באדיבות: מגדלי הים התיכון)

פעילות גופנית, הנאה וחברים: מרגריטה אוהבת את החיים

מרגריטה אברמוביץ' בת ה-77 למדה הכל על אוכל בריא מהבת שלה, התזונאית מאיה רוזמן ושילבה גם כמה טיפים אישיים שצברה לאורך הדרך. המרכזי שבהם הוא האהבה לחיים ולכל הטוב שיש בהם.

 

1: לא לפחד ליהנות מהחיים. "יש אנשים שיש להם אמונות טפלות, הם אומרים לי 'תזהרי', ואני אומרת להם 'חבר'ה, אני באמת נהנית'. הייתי צוללנית, עד גיל 60 בערך הייתי נוסעת לאילת לצלול. בעלי בגיל 70 לקח פעם אחרונה תרמיל ונסע לדרום אמריקה".

 

2: לתחזק את הגוף, לא רק כשצריך. "אני ספורטאית מספר 1 בבת ים,"  מרגריטה צוחקת, "אני משתתפת בכל החוגים. הכי אוהבת לשחות בים ובבריכה. כבר באביב אני כל יום בים. בבריכה נמצאת גם בחורף וגם בקיץ. אוהבת גם פילאטיס, יוגה, אירובי. לא שאני סובלת ממשהו, אבל בשביל תחזוקה נכונה של הגוף. אני לא משתמשת בשום תרופה".

 

3: להרגיש שיש לך לאן לחזור. "חשוב להיות בחברת אנשים. עכשיו חזרתי מחו"ל, וכבר הפסקתי להתלהב מזה. כי נסעתי כל כך הרבה, שזה כבר לא מלהיב אותי. אבל דיברתי עם שלמה מנהל הבית, ואמרתי לו שהקטע הכי טוב בנסיעה היה לחזור הביתה".

 

"התקבלתי כל כך יפה פה. שמו לי שלט "ברוכה השבה" והרבה דיירים הקיפו אותי ושאלו אותי "איך היה? היית חסרה". הרגשתי כל כך טוב, שאמרתי שפעם הבאה אני נוסעת רק בשביל לחזור".

 

 

הגברים בני הגיל השלישי ממליצים איך לגדל נכון את הנכדים - צפו בשיחה של "הפרלמנט"

 

בשיתוף "מגדלי הים התיכון"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מגדלי הים התיכון
באדיבות: מגדלי הים התיכון
יודעות מה חשוב בחיים
באדיבות: מגדלי הים התיכון
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים