שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "ביבי מבין באינסטגרם, גבאי לא פעיל מספיק"
  רה"מ מקבל הרבה תגובות ושיתופים, לפיד "פועל יפה מאוד" ולשקד יש כמות גדולה של עוקבים לא פעילים. לקראת הבחירות, בדקנו מה עושים הפוליטיקאים ברשת החברתית (רמז: לא מספיק) וגילינו תחביב משותף של תומכי נתניהו

  "ביבי יודע להשתמש באינסטגרם , גם יאיר לפיד עושה עבודה יחסית טובה, אחר כך יש לנו את בנט, אבל שאר הפוליטיקאים עדיין לא נמצאים שם" - שלושה חודשים וקצת לפני הבחירות, בדקנו עד כמה הפוליטיקאים שלנו פעילים ברשת החברתית לשיתוף תמונות שהופכת ליותר ויותר דומיננטית בקרב הדור הצעיר על חשבון האחות הגדולה פייסבוק.

  "אינסטגרם זו רשת הרבה יותר פרסונלית", הסביר באולפן ynet חן חסון, מנכ"ל חברת SHOUT שניתחה את פעילות הפוליטיקאים ברשת החברתית. "אפשר להביא צדדים שבפייסבוק יותר קשה להביא. פוליטיקאים יכולים לנצל את זה ולהביא את הפן שהם לא יכולים להראות ברשתות חברתיות אחרות ופה הם בעצם לוקים בחסר".

   


  למרות זאת, נראה שהפוליטיקאים עדיין לא לגמרי גילו את האחות הקטנה של פייסבוק. "יש יותר פעילות כרגע", אומר חסון, "בעיקר בעולמות של להעלות פוסטים מדי יום-יומיים, אבל עדיין לא מספיק, ועדיין לא מצליחים להבין באמת את היתרונות של הרשת החברתית".

  מי ששולט היטב באינסטגרם הוא לא אחר מראש הממשלה, בנימין נתניהו. "כשאנחנו מסתכלים על ביבי אנחנו יודעים שהעוקבים שלו מאוד מתעניינים באפייה שזה מפתיע, הם לא חמוצים. דבר שני שאנחנו רואים זה אחוזי מעורבות (תגובות, לייקים, שיתופים וכו') מאוד גבוהים".

   

  אבי גבאי ובנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי, רויטרס)
  אבי גבאי ובנימין נתניהו(צילום: אלכס קולומויסקי, רויטרס)

   
  - מה המצב של איילת שקד?

  "אחוזי המעורבות שלה יחסית גבוהים. היא מביאה קצת את המשפחה לאינסטגרם, העוקבים שלה מעורבים במה שהיא מעלה. יש לה גם אחוזי לייקים ותגובות מאוד מאוד טובים. ביחס לכמות הלייקים שהיא מקבלת, הרבה מאוד אנשים מגיבים לה. המעורבות מאוד חשובה, אבל גם להבין מאיפה הלייקים והעוקבים מגיעים. במקרה שלה הרבה מישראל, אבל שימו לב שאחוזי ה-Ghost (עוקבים שאינם פעילים) שלה יחסית גבוהים, כמעט 23 אחוזים, זה לא מעט".

   

  פוסטים של פוליטיקאים באינסטגרם ()

  פוסטים של פוליטיקאים באינסטגרם ()


  -יאיר לפיד?

  "יאיר לפיד דווקא פועל יפה מאוד באינסטגרם. אמנם לביבי יש הרבה יותר עוקבים, אבל גם ללפיד יש כמות לא קטנה בכלל. הוא גם משתדל

  להעלות סטורי מדי יום, להראות את הפעילות שלו. מעבר לזה, באופן מצחיק העוקבים שלו גם אוהבים כושר וספורט. אחוזי המעורבות שלו בסדר יחסית, כמעט 2.5 אחוזים. לא המון עוקבים, אבל יחסית הרבה יותר משאר הפוליטיקאים".

  שיח שלילי סביב תמר זנדברג

  חסון בחן כמובן גם את הפרופיל של אבי גבאי, יו"ר המחנה הציוני. "הוא צריך להיות הרבה יותר פעיל באינסטגרם, זו זירה מאוד חשובה בשבילו. צריך לשים הרבה יותר דגש עכשיו על אינסטגרם. 5,400 עוקבים זה מעט מאוד ואחוזי ה-Ghost יחסית גבוהים".

  על יו"ר מרצ, תמר זנדברג, אומר חסון כי יש לעתים שיח שלילי נגדה בתגובות לפוסטים שהיא מעלה. "גם היא צריכה להיות הרבה יותר באינסטגרם", הוא אומר, "יש לה 5,000 עוקבים בסך הכל. אנחנו רואים גם שהיא מקבלת לייקים מארה"ב, בעיקר מגברים, ויש לה 7 אחוזי Ghost".

   

  -אורן חזן?

  "הוא מאוד משתדל להשאיר את הפרסונה גם באינסטגרם. ציפיתי שיהיה לו יותר עוקבים. הוא מנסה להיות פרסונלי, להביא את עצמו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי, רויטרס
  נתניהו וגבאי
  צילום: אלכס קולומויסקי, רויטרס
  מומלצים