שתף קטע נבחר

"מני ויצמן הוא המושך בחוטים, ידו בכל ויד כל בו"

פרק נרחב בדוח מפרק הפועל תל אביב עו"ד קוטלר עוסק במעורבותו מאחורי הקלעים של איש העסקים בניהול המועדון. "כמעט כל הנחקרים ציינו אותו כעומד מאחורי ההחלטות". על חוסר השקיפות: "הנימוקים לכך היו עניינים אישיים ורצון להסתיר מילדיו את מעורבותו"

"מני ויצמן הוא המושך בחוטים. הוא המוציא והמביא. הוא הממליך ומנשל. המכתיר כתרים ומעבירם לאחרים והוא שעומד למעשה אחרי פעילותה הפיננסית כלכלית של החברה בכל התקופה".

 

 

חשיפה - מספרי הקריסה של הפועל תל אביב

דוח המפרק - הגילויים החדשים

התעלולים הפיננסיים בהתנהלות מחזיקי זכויות הניהול

 

בצד הטענות הקשות על התנהלות רשלנית וחובבנית של ההתאחדות לכדורגל והבקרה התקציבית, פרק נרחב בדוח מפרק הפועל תל אביב, עו"ד שאול קוטלר, מתייחס למחדלים מאחורי הקלעים של ניהול המועדון עצמו, ובייחוד לחלקו של איש העסקים מני ויצמן בניהול המועדון.

 

שאול קוטלר בבית המשפט (צילום: נדב צנציפר)
עו"ד קוטלר. ויצמן תופס הרבה מקום בארגזי המסמכים(צילום: נדב צנציפר)
כבירי. על פי הדוח ויצמן היה אחראי על הגעתו (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
כבירי. על פי הדוח ויצמן היה אחראי על הגעתו(צילום: עוז מועלם)

"פעולותיו של ויצמן קשורות קשר סיבתי ישיר לניהול החברה, לחדלות פירעון הולכת ומעמיקה, לקריסת החברות וליצירת חובות העתק. כעולה מחקירות המפרקים, ויצמן הוא בעלים בפועל של החברה, המנהל בפועל ובעל עניין בפועל - גם על פי הצהרות שלו עצמו, תצהירים עליהם הוא חותם והסכמים בחתימתו", נאמר בדוח.

 

עו"ד קוטלר מפרט את השתלשלות מעורבותו של ויצמן לאורך תקופה ממושכת, ובמקביל לשינויים רבים שהתרחשו במבנה הניהולי של המועדון. "החל מתקופת רמון - לרבות עצם הצבתו של רמון כבעל זכויות הניהול - ניהול המשא ומתן, מינוי בא כוחו של ויצמן, עו''ד שניצר, לטפל במו''מ", נאמר בדוח, שממשיך ומפרט את תחומי מעורבותו של ויצמן: "חתימת שטרי הון יחד עם בעלי מניות, מסירת בטוחות לבקרה ומו"מ מולה ובסיום תקופת ניהול רמון - הכנסת עמותת "האדומים" לניהול לתקופת מה. לאחר מכן, היה לויצמן חלק בהבאתו של כבירי לקבוצה".

 

רמון. מעורבות ויצמן נמשכת מאז תקופתו (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
רמון. מעורבות ויצמן נמשכת מאז תקופתו(צילום: ראובן שוורץ)

 

על פי המפרק, בתקופת כבירי במועדון גילה ויצמן "מעורבות עמוקה בניהול ובמימון במשך עונה וחצי, עד הקריסה. כמעט כל נחקר ונחקר ציין בקשר לפעולה זו או אחרת כי ויצמן הוא שאמר, הוא שהחליט, הוא שעמד מאחוריה".

 

אחד הפרטים המעניינים נובעים לחוסר השקיפות שליווה את חלקו של ויצמן בקבלת ההחלטות ובניהול. "כמעט כל הנחקרים ציינו כי ויצמן מעדיף לפעול מאחורי הקלעים של הקבוצה והחברה. חלקם ציינו כי מדובר בעניינים אישיים, בעיה משפחתית או רצונו להסתיר מילדיו את פעילותו בחברה", נכתב בדוח.

 

שאול קוטלר בבית המשפט (צילום: ראובן שוורץ)
שאול קוטלר בבית המשפט(צילום: ראובן שוורץ)

 

"ויצמן הוא המנצח על התזמורת שלצליליה צועדת הפועל תל אביב", היה הדימוי בו בחר עו"ד קוטלר לסכם את חלקו של ויצמן במועדון. "בכל הליכי המו"מ במשך ארבע וחצי עונות - ידו בכל ויד כל בו. הוא זה שמעורב עד צוואר בהחלטה להעביר את זכויות הניהול מרמון לכבירי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
עו"ד קוטלר
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים