שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בזק צופה "ירידה מהותית בחברות הבנות" - השווי של yes צפוי להיחתך

  החברה מודיעה שהיא עלולה למחוק סכום מהותי משווי אחת או יותר משווי החברות הבנות בדו"חות השנתיים - מחיקה שתפגע ברווחיה של בזק; לפני הערכת השווי המעודכנת עומד שוויה של yes בספרים על 1.4 מיליארד שקל

  בעלי המניות של בזק נאלצים לספוג התפתחות שלילית נוספת: החברה מזהירה הבוקר (ג') בדיווח לבורסה שהיא עלולה למחוק סכום מהותי משווי אחת או יותר משווי החברות הבנות בדו"חות השנתיים של 2018.

   

  גולן עינת רוכש את השליטה בזאפה לפי שווי של כ-80 מיליון ש'

  הצוות לבחינת העתקת פעילות מכון וולקני ימליץ לרה"מ להשאירו בראשון לציון

  אמזון במגעים לרכישת ענן ישראלי בכ-200 מיליון דולר

   

   

  ההודעה גורמת ללחץ על מניית בזק - רק לפני כשנה, בדוחות 2017, עודכן שווי החברות הבנות כלפי מטה. ההפחתה הצפויה היא בעיקר בחברת yes שהשווי שלה בספרי בזק עומד כיום על 1.4 מיליארד שקל (בעסקת בזק-yes שהוביל שאול אלוביץ' - ושבעניינה נחקר - עמד השווי של yes על 2.1 מיליארד שקל).

  שלמה רודב, יו"ר בזק (צילום: אלדד רפאלי) (צילום: אלדד רפאלי)
  שלמה רודב, יו"ר בזק(צילום: אלדד רפאלי)

  yes אמורה לרשום גם בדוח השנתי הקרוב הורדה נוספת, לאחר הערכת שווי מעודכנת שתיעשה לחברה. הירידה הצפויה בשווייה של yes תפגע ברווחים של בזק ובהון העצמי שלה.

   

  הערכת השווי של החברות שתתבצע על ידי חברת פרומתאוס הוזמנה על ידי בזק בשל תחזית לירידה נוספת בתוצאות. yes רשומה בספרי בזק בשווי לא ריאלי לדעת אנליסטים ועדיין מושפעת מהשווי שנקבע בעיסקת בזק yes ומהווה מרכיב בחקירת תיק 4000.

   

  לפי הדיווח של בזק "במסגרת הדיונים בתחזיות הרב-שנתיות של כל החברות בקבוצת בזק, נערכו דיונים בדירקטוריוני החברות הבנות וכעולה מהדיונים

  הנ"ל, ובהתחשב בתזרים המזומנים הנגזר מהתרשים בתקופת התחזית, צפויות להתבצע הערכות שווי עדכניות שכתוצאה מהן, יש אפשרות לירידה מהותית מאוד בשווי הפעילות או הערך של מי מהחברות הבנות".מהחברות הבנות שלה בדו"חות השנתיים של 2018".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים