שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   הפרו חובתם כלפי המשקיעים - ונקנסו ב-700 אלף שקל
   רשות ניירות ערך קנסה ארבעה גופים פיננסיים בעקבות הפרת הוראות, בין היתר, אי עמידה בדרישות הדיווח בנוגע לכספי משקיעים והפצה בטעות של פרטי לקוחות. הקנסות המקוריים היו גבוהים בהרבה - אך הופחתו בשל נסיבות מקלות

   אי עמידה בדרישות הדיווח והפצה בטעות של פרטים אישיים: רשות ניירות ערך הודיעה היום (ג') כי הטילה קנסות בסכום כולל של 705,122 שקל על ארבעה גופים מפוקחים הפועלים בתחום ההשקעות.

    

   פשרה בייצוגית: הראל תשיב ריבית שגבתה שלא כדין

   מחיקת חובות? 50% חוזרים אחרי עשור עם חובות חדשים

   מהביטקוין ועד הקקאו: זה מה שעשו ההשקעות שלכם ב-2018

    

   עיצום כספי בסך 576 אלף שקל הוטל על חברת "זירת הסוחר אייטרייד בע"מ", המספקת פלטפורמה למסחר עבור משקיעים המעוניינים לנהל את השקעותיהם, בשל שתי הפרות: אי ביצוע התאמות ובקרות בכל הקשור לקבלת כספי ההשקעה מלקוחות בהתאם לדין; ואי קבלת דוח מיוחד מרואה החשבון המבקר כנדרש בדין.

    

   הרשות הדגישה את חשיבות האסדרה בתחום זירות הסוחר (שכאמור מספקות פלטפורמה למסחר עבור משקיעים), ובכלל זה עמידה בכל החובות הקשורות בשמירה נאותה על כספי הלקוחות. הקנס המקורי עמד על יותר ממיליון שקל, אולם בשל נסיבות מקלות ברשות הפחיתה כ-50% מסכום הקנס.

    

   עיצום כספי נוסף בסך 94,958 שקל הוטל על חברת ההשקעות קפיטל פוינט בע"מ (לאחר הפחתה של 50% בקנס). זאת בגין שתי הפרות של היעדר גילוי על הערכות שווי מהותיות בדוחות התקופתיים של החברה לשנים 2016-2017. בהטלת העיצום הכספי על קפיטל פוינט הדגישה הרשות את חשיבות הדיווח הנאות, ובכלל זה עמידה בדרישות הדיווח המפורטות בדין.

    

   עיצום כספי בסך 23,664 שקל הוטל על חברת להבה ניהול תיקי השקעות בע"מ בשל הפרת חובת הסודיות ללקוח והפרת הוראת הנהלים. במקרה זה, בעקבות תקלה, החברה שלחה בטעות קובץ עם פרטי כל הלקוחות שלה לכ-140 לקוחות. גם כאן הרשות הקלה בעונש והפחיתה 75% מסכום הקנס המקורי.

    

   עיצום כספי בסך 10,500 שקל (לאחר הפחתה) הוטל על מיזם ההשקעה SDB בשל פרסום לציבור המהווה הצעת ניירות ערך לציבור, וזאת ללא פרסום תשקיף, כנדרש על פי חוק. ברשות נענו לבקשת החברה ומהקנס המקורי הופחתו 65%.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים