שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ראשי ישיבת "פרי הארץ": "שב"כ ניצל נערים תמימים וביצע מעצרים אפלים ואכזריים"

  הרבנים דוד בן נתן ויהודה ליבמן, שתלמידיהם חשודים ברצח עאישה ראבי, שלחו מכתב להורים ובו הגדירו את החקירה כ"מתקפת הסברה מרושעת עם כוונות זדוניות". על סרטון צלב הקרס: "אולי זאת פרובוקציה של שב"כ, כפי שעשה בעבר". על הנסיעה בשבת: "נעשתה מתוך אכפתיות גדולה". שב"כ: "לא נירתע ממסע ההכפשות"

   

   

   

  אחד מהורי החשודים בראיון לאולפן ynet

  אחד מהורי החשודים בראיון לאולפן ynet

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ראשי ישיבת "פרי הארץ" ברחלים שוברים שתיקה: על רקע מעצר תלמידיהם החשודים ברצח הפלסטינית עאישה ראבי, שלחו היום (ג') הרבנים דוד בן נתן ויהודה ליבמן איגרת להורים ולתלמידים שבה את מסירים את הכפפות מול שב"כ ומייחסים לו התאכזרות לנערים ומתקפה מרושעת נגד המוסד – "מתוך כוונות זדוניות".

   

  ישיבת פרי הארץ ()
  ארכיון. ישיבת פרי הארץ
   

  במהלך היום הביעו הן נשיא המדינה והן ראש הממשלה גיבוי לשב"כ. אבל במכתב שהגיע לידי ynet מציינים הרבנים שמרגע שנודע לישיבה על החשדות הם נהגו ב"אחריות גדולה". לטענתם, הם שיתפו פעולה באופן מלא עם מערכת הביטחון, כולל פגישה שקיימו עם ראשי המחלקה היהודית, ועודדו גם את התלמידים והוריהם לנהוג כן, אך בשב"כ ניצלו זאת לרעה.

   

  "לצערנו גורמי החקירה התנהלו בחוסר אחריות תוך ניצול תמימותם של הנערים, והפכו חלק ממפגשים לחקירות שכללו איומים והשפלות", כתבו. "לאחר מכן החלו בשב"כ במסע טלפוני להורים כדי לערער את האמון שלהם בצוות הישיבה. חלק מהשיחות הוקלטו. גורמי החקירה בשב"כ החליטו לעבור לשלב חדש של מעצרים אפלים בתנאים אכזריים, תחת הכותרת המעוותת של 'טרור יהודי', כשלבנו שותת דם וזועק על העוול הנורא כלפי נערים צעירים".  

  רכבה של האישה הפלסטינית שנהרגה ()
  הנרצחת עאישה ראבי

   

  ראש שב"כ לשעבר עמי איילון על הפרשה    (צילום: רן דיקשטיין עידו ארז)

  ראש שב"כ לשעבר עמי איילון על הפרשה    (צילום: רן דיקשטיין עידו ארז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לטענת הרבנים, אחרי ששב"כ לא הצליח להוכיח את החשדות המיוחסים לתלמידים, הוא ניהל "מתקפת הסברה מרושעת כלפי הישיבה כמסגרת חינוכית", אף שאנשיו ידעו כי ההאשמות אינן נכונות וגורמות לפגיעה קולקטיבית מיותרת במוסד.

   

  "ההדלפה לתקשורת מתוך חומרי החקירה, של המעשים הנוראים, שנעשו כביכול על ידי תלמידים בביזיון הדגל באופן שכזה, מעוררת תמיהה על כוונותיהם הזדוניות וחסרי האחריות", נכתב. "איננו יודעים אם הסרטון ששב"כ פרסם אמיתי או שזאת פרובוקציה שלהם, כפי שכבר עשו בעבר לא פעם. אנחנו לא נתקלנו במעשה מזעזע כזה בישיבה, אך אם זה קרה ח"ו - זו תוצאה עגומה של משבר של נערים שמרגישים פגועים ופצועים נפשית מהדורסנות כלפיהם, וזה משפיע על מעשיהם".

   

  לטענתם, הנערים במוסד גדלים "באווירה של שליחות ופתיחות", וחזון הצוות החינוכי הוא לראותם משתלבים לאחר הלימודים "בכל מקום שיוכלו לתרום לחברה ולעם את תרומתם האישית".

   

  ראשי "פרי הארץ" טענו שהם חשים מרומים מאחר שלדבריהם, בפגישה עם בכירי שב"כ נאמר להם שיש הערכה רבה לעשייה החינוכית שלהם, שבמחלקה היהודית רואים בישיבה "מסגרת טובה שמצליחה להשפיע לטובה על הנערים" ושאין לארגון שום רצון לפגוע במוסד: "הם הודיעו לנו שמבחינתם, הם יודעים בוודאות שהמעשה נעשה על ידי תלמידים מהישיבה. אמרנו להם שאנו לא מאמינים שזה נעשה על ידי תלמידים שלנו, ושכל התלמידים נכחו עם אנשי הצוות בישיבה, אך אם יש להם מידע שכזה שיפעלו במסגרת החוק כפי המקובל במקרים שכאלו, עם כל הזהירות הנדרשת לגבי מוסד חינוכי וקטינים.

   

  "בכך הסתיימה הפגישה ומאז לא ביקשו לפגוש אותנו שוב. פנינו לאישי ציבור רבים, שיתפנו אותם בנעשה, תוך בקשה להשפיע על גורמי החקירה, לבל יפגעו בישיבה כמסגרת חינוכית ושיפעלו מול התלמידים ברגישות הראויה ואכן המהלך הזה השפיע לטובה לזמן מסוים. לצערנו, כל מאמצנו לא הועילו".

   

  במכתב לתלמידים והוריהם הדגישו ראשי הישיבה: "הנסיעה בעיצומה של השבת, שנעשתה על ידי מספר יהודים מתוך אכפתיות גדולה, לא נעשתה על דעתנו ולא בידיעתנו. אנו מעריכים מאוד את הרצון, אך לדעתנו זה לא היה נצרך וקדושת השבת גוברת על השיקולים שהיו להם ומגינה ושומרת על ישראל".

   

  הם חתמו במסר להורים: "עבודה חינוכית רבה ומשותפת לפנינו, לאסוף את השברים לעטוף את הנערים ולהמשיך לחזק את השתלבותם במסגרת הלימודים ולחזק אצלם את האימון שנסדק במערכות החיים הסובבות אותם".

   

  נתניהו: "אין מקום להתקפות על שב"כ"

  בתוך כך, הבוקר התייחס נשיא המדינה ראובן ריבלין למתקפה נגד שב"כ על רקע חקירת הטרור היהודי, וטען כי "בימים אלו עומד שב"כ בקו האש. עלינו להישמר ממתקפה חסרת אחריות על אנשים שתפקידם לשמור ולהגן על ביטחון ישראל מאיומים מבית ומחוץ".

   

  גם ראש הממשלה נתניהו הצטרף לדברים: "לפני שעות אחדות לכדנו את הרוצח המתועב מגבעת אסף ומעפרה. אני משבח על הפעולה הזאת את הימ"מ, את צה"ל, ובראש ובראשונה את שב"כ שהוא ארגון סיכול הטרור הטוב מסוגו בעולם". נתניהו הוסיף כי "אנחנו חייבים לו הרבה, הוא עושה את עבודתו במקצועיות ובמסירות. אין שום מקום להתקפות עליו".

   

  משב"כ נמסר:  "החשודים נעצרו מכוח צווי מעצר שהוצאו כדין לפני המעצר על ידי שופט ומיד לאחר מעצרם נמסרה הודעה על כך לבני משפחותיהם. מכוח החוק, נמנעה מהחשודים פגישה עם עורך דין למשך ששת ימי החקירה הראשונים, שכן הם נחשדים בפעולת טרור חמורה. הליך שעמד בביקורת שיפוטית ואושר עם בית המשפט.

   

  ,הנחקרים מוחזקים לפי נהלי שב"ס, בהפרדה מלאה מעצורים בגירים במתקן המעצר, כאשר גורמי החקירה פועלים על פי הנחיות גורמי הרפואה והטיפול בשב"ס. הנחקרים נבדקו ולא העלו כל תלונות מול גורמי הרפואה של שב"ס ולא מול בתי המשפט במסגרת דיוני הארכת המעצר ועררים שהתקיימו.

   

  "במהלך שהותם סופקו לנחקרים על ידי שב"ס כלל צרכי הדת, לרבות ציוד תפילה ובגדים, ולרבות האפשרות לקיים פולחן דתי, כולל במהלך השבת. במהלך הדיונים שהתקיימו עד כה בעניין הנחקרים בבימ"ש השלום ובימ"ש המחוזי לא העלו הנחקרים טענות כלשהן אודות מצבם הרפואי או הנפשי או כל טענה בנוגע ליחס אליהם מצד גורמי החקירה.

   

  "שירות הביטחון הכללי לא ירתע ממסע הכפשות והדה לגיטימציה המתנהל ע"י גורמים בעלי אינטרס, וימשיך לפעול בנחישות כנגד כל גורם המעורב בפעולות טרור, ויעשה כן באמצעות כל הכלים העומדים לרשותו ע"פ חוק".


  פורסם לראשונה 08/01/2019 17:38

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים