שתף קטע נבחר

רוברט קראפט נבחר לחתן פרס בראשית לשנת 2019

איש העסקים והפילנתרופ היהודי-אמריקאי שמשמש כבעלים של קבוצת הניו אינגלנד פטריוטס, נבחר בשל מחויבתו למאבק באנטישמיות והקשר ההדוק עם ישראל. מענקי הפרס ישמשו למיגור תופעת האנטישמיות והדה לגיטימציה של ישראל בעולם

קרן פרס בראשית הודיעה היום כי חתן פרס בראשית השישי ל-2019 הוא איש העסקים והפילנתרופ היהודי-אמריקאי, רוברט קראפט, הבעלים של קבוצת הניו אינגלנד פטריוטס (NFL). קראפט נבחר בשל מחויבותו למאבק באנטישמיות, הקשר ההדוק שלו לשורשיו היהודיים ולמדינת ישראל, ותרומותיו הרבות בתחומי הבריאות, ההשכלה והספורט. הפרס יוענק לו בטקס שיתקיים בירושלים ביוני 2019.

 

פינוי בינוי באבן גבירול: מתחם של 35 אלף מ"ר במקום שבעה בניינים

האוצר מזהיר מבור תקציבי של 10 מיליארד שקל ב-2019

WeWork מאשרת: סופטבנק השקיעה רק 2 מיליארד דולר בחברה

 

כחלק מתהליך הזכייה יעניק קרפאט את כספי הזכייה של הפרס, מיליון דולר, לטובת נושא פילנתרופי שעומד על סדר היום של הקהילה היהודית העולמית כולה - התמודדות ומיגור תופעות אנטישמיות ברחבי העולם. קרן הפרס קראפט יאחדו כוחות במטרה להילחם באופן נחוש ורחב היקף נגד האנטישמיות הגואה, שמתבטאת בדה לגיטימציה של מדינת ישראל ובשנאת חינם נגד יהודים ברחבי העולם.

רוברט קראפט- חתן פרס בראשית לשנתת 2019 (צילום: דיוויד סילברמן)
רוברט קראפט, חתן פרס בראשית לשנת 2019(צילום: דיוויד סילברמן)
 

קראפט ייסד יוזמות ותוכניות ביקור בישראל לחיזוק ועידוד הקשר בין יהודים צעירים אמריקאים למדינת ישראל ולזהותם היהודית, בצד תרומה לקידום תכניות חינוך ומחקר עם מוזיאון השואה בארה"ב. לאורך השנים תרם קראפט למעלה מ-400 מיליון דולר למגוון יוזמות בתחום החינוך והבריאות.

 

כאמור, קראפט הוא יו"ר ומנכ"ל קבוצת קראפט, והבעלים של קבוצת הפוטבול ניו איגנלנד פטריוטס, אחת הקבוצות המצליחות בליגת הפוטבול האמריקאית (ה -NFL), והוא חתן פרס בראשית הראשון שמגיע מעולמות הספורט. קבוצת הכדורגל שבבעלותו The New -England Revolution - תארח את מועדון הכדורגל צ'לסי למשחק ידידותי במאי הקרוב, כשכל ההכנסות, כמו גם תוספת נוספת של מיליון דולר מקראפט, יוקדשו למאבק באנטישמיות.

 

"אני גאה לקבל את ההוקרה הזו מקרן פרס בראשית ומודה לקרן על נכונותה לייעד את כספי הפרס למטרות ראויות אלו", הגיב קראפט. "פרס זה מעצים את יכולותיי בהעלאת המודעות לתופעה חמורה זו וכן לגייס כספים נוספים למאבק באנטישמיות, וכל צורה אחרת של מעשי שנאה מבוססי דעות קדומות, גזענות, ושנאת השונה. עלינו להמשיך ולתמוך בארגונים המתמקדים במאבק באנטישמיות על ידי בניית גשרים ואיחוד אנשים מרקעים שונים".

 

"אנו שמחים לקבל את רוברט קראפט למשפחת זוכי פרס בראשית", אמר יו"ר קרן פרס בראשית סטן פולובץ. "קראפט פעל רוב חייו לקידום חברה צודקת, סובלנית ומכילה יותר. הוא אחד הפילנתרופים הנדיבים ביותר בעולם, המשקף את הערך היהודי של תיקון עולם. קרן הפרס מצפה לעבוד עם קראפט ולמנף ביחד את כוח הספורט לטובת המאבק באנטישמיות ובצורות אחרות של שנאת חינם".

 

יו"ר ועדת הבחירה של הפרס הוא יצחק (בוז'י) הרצוג, יו"ר הסוכנות היהודית, ולארי סאמרס, חבר בוועדת הבחירה של קרן הפרס והנשיא לשעבר של אוניברסיטת הרווארד, הוא חבר בוועדת הבחירה של הקרן.

קרן פרס בראשית מעניקה מדי שנה את "פרס בראשית", שמעלה על נס אנשים, שהערכים על פיהם הם פועלים, וההישגים שלהם, זוכי הפרס בוחרים מדי שנה רעיון פילנתרופי בעל משמעות אישית שחשובה להם ומעבירים בהתאמה מענקים לארגונים הפועלים בתחום. בחמש השנים האחרונות זוכיי קרן פרס בראשית ושותפיה השקיעו מעל ל-11 מיליון דולר ביוזמות פילנתרופיות מגוונות, כגון העצמת נשים, קידום שוויון הזדמנויות ומיגור תופעת האלימות כנגדן, (רות ביידר גינזבורג), תמיכה ביזמות חברתית (מייקל בלומברג), שילוב "משפחות-מעורבות" בקרב הקהילה היהודית (מייקל דגלאס), שילוב אנשים בעלי מוגבלויות בלימודי מוסיקה ותרבות ברחבי ישראל והעולם (יצחק פרלמן), ומתן סיוע להתמודדות עם משבר הפליטים העולמי (אניש קאפור).

 

עם זאת, זכורה השערורייה סביב הפרס שעוררה נטלי פורטמן בשנה שעברה. השחקנית האמריקנית-ישראלית הודיעה באפריל האחרון, כי לא תגיע לטקס פרס בראשית, בשל האירועים האחרונים בארץ, שלטענתה "הטרידו אותה באופן קיצוני וגרמו לה לאי נוחות לקחת חלק בכל אירוע פומבי בישראל". הצהרתה גררה את ביטולו של הטקס, שעמד להתקיים ביוני שנה שעברה, ואת ביטול הפרס עבורה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דיוויד סילברמן
רוברט קראפט
צילום: דיוויד סילברמן
מומלצים