שתף קטע נבחר

פינוי בינוי באבן גבירול: מתחם של 35 אלף מ"ר במקום שבעה בניינים

מתחם מגורים חדש בתל אביב צפוי לייצר רצף מסחרי בין רחוב אבן גבירול לכיכר מילאנו הסמוכה. בתוכנית: חנויות, גני ילדים ושטחים ירוקים. סכום ההשקעה בפרויקט צפוי להגיע לכחצי מיליארד שקל

מהפך בדרך לרחוב אבן גבירול: תוכנית פינוי בינוי רחבת היקף מתגבשת לשורת בניינים בצפון הרחוב התל אביבי, שכוללת פינוי שבעה בנייני מגורים. התוכנית, המקודמת על ידי החברות בית וגג ולוינשטיין בשיתוף חברות נדל"ן נוספות, אמורה לפי גורמים בחברה לעלות בחודש מארס לוועדה המקומית, הצפויה להפקיד אותה להתנגדויות הציבור.

 

מי צריך יזמים? פינוי בינוי בראשל"צ בהובלת המדינה

יצא לדרך: פינוי-בינוי ברמת השרון

צפו: הבניינים החדשים בלב תל אביב

 

שורת הבניינים כוללת את שיכון פועלי הנמל ואת שיכון עובדי בית ברנר, שנבנו בשנות ה־40 של המאה הקודמת, ביוזמת העובדים. הבניינים הוקמו בצורה של בלוקים מוארכים וזהים, כשכל בניין כולל שלוש כניסות וחצרות מטופחות וגדולות משני צדדיו, בהן נשתלו עצי פרי.

הדמיית הפרוייקט באבן גבירול (הדמייה: AA studio ltd)
הדמיית הפרוייקט באבן גבירול(הדמייה: AA studio ltd)

הבניינים כיום חולשים על שטח של כ־2,000 מ"ר, כל אחד. במקומם מתוכנן מתחם חדש עם שבעה בניינים מדורגים, כל אחד בשטח של כ־5,000 מ"ר, שיכללו 280 דירות, לעומת 110 כיום. הבניינים החדשים יהיו בני תשע קומות בצד שפונה לאבן גבירול, בעוד שהצד שפונה לרחוב האחורי – מרים החשמונאית, יהיה בן שמונה קומות.

 

 

 

סכום ההשקעה בפרויקט - כחצי מיליארד שקל

בנוסף כוללת התוכנית חניון גדול ומשותף לכל הבניינים, עם שלוש כניסות ויציאות מרחוב מרים החשמונאית, באופן שלא יפגע בזרימת התנועה באבן גבירול. בסך הכל יפונו 14 אלף מ"ר לטובת המתחם החדש, שישתרע על 35 אלף מ"ר וייכללו בו גם חנויות, גני ילדים ושטחים ירוקים. המתחם צפוי לייצר רצף מסחרי בין רחוב אבן גבירול לכיכר מילאנו הסמוכה.

 

התוכנית מקודמת כאמור בשלוש השנים האחרונות על ידי החברות בית וגג ולינשטיין, עם החברות תדהר, זיגל ועגורן. זאת במקומן של התוכניות שהיו בעבר לבניינים אלו, שיועדו במקור לעבור חיזוק במסגרת תמ"א 38 אך נתקעו בצינורות התכנון. בית וגג ולוינשטיין צפויות להקים שלושה מהבניינים, לגביהם כבר הושגו החתמות של הדיירים. בנין נוסף צפוי לקום על ידי חברת תדהר. שאר הבניינים נמצאים בשלבים מוקדמים יותר של מו"מ והשגת הסכמות הדיירים לתוכנית.

 

בבית וגג מקווים שהתב"ע תקבל תוקף בתוך כחצי שנה, ושבעוד שנה וחצי יהיו כבר היתרי בנייה ודחפורים על הקרקע. עוד מציינים שם, כי תמהיל הדירות צפוי להיות בעיקרו דירות קטנות המותאמות לצורכי התושבים ולאופייה של העיר. סכום ההשקעה בפרויקט מוערך בכחצי מיליארד שקל.

 

עיריית תל אביב מסרה: "התכנית טרם אושרה. היא תובא לדיון בוועדה המקומית לקראת חודש מארס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמייה: AA studio ltd
הדמיית הפרוייקט באבן גבירול
הדמייה: AA studio ltd
מומלצים