שתף קטע נבחר

בדקנו את מחירי הלואו-קוסט החדשים של אל על

חברת התעופה הישראלית החלה לשווק כרטיסי "לייט" לבנגקוק וליוהנסבורג. בדקנו כמה יחסכו הנוסעים שיטוסו עם תיק יד בלבד וללא מזוודה

מטוס אל על (צילום: Shutterstock)
מטוס אל על(צילום: Shutterstock)

חברת אל על החלה למכור היום (ג') כרטיסי טיסה במודל לואו-קוסט לבירת תאילנד בנגקוק ולעיר יוהנסבורג בדרום אפריקה, זאת לאחר שבחודש שעבר הודיעה החברה על הרחבת מודל התמחור שהחל בחודש אוקטובר ליעדי אירופה.

 

אל על בכותרות

כ-1 מכל 3 טיסות של אל על נוחתת באיחור

טיסות הסלט: המחסור שמשאיר את הנוסעים רעבים

 

מכירת הכרטיסים שהחלה הבוקר היא עבור טיסות שייצאו החל מתחילת חודש אפריל. מי שיוכל לטוס ליעדים אלה "לייט", כלומר רק עם תיק יד במשקל של עד 8 קילוגרם עשוי לחסוך מאות דולרים בהשוואה למחירים שהיו עד כה. נוסעים שירצו לטוס בתימחור "קלאסי", שכולל גם תיק במשקל של עד 8 ק"ג, מסירת מזוודה עד 23 ק"ג ובחירת מושב (רגיל) יגלו כי במקרים מסוימים המחיר זול יותר מאשר המחיר המלא שנדרשו לשלם עד כה.

 

נתב"ג במקום ה-307 בעולם בדיוק מבצעי בהמראות 

 

בימים האחרונים ערכנו בדיקת מחירים לתאריכים מקריים לבנגקוק וליוהנסבורג. הבדיקה שנערכה עד היום התייחסה למחיר הזול ביותר שהחברה הציעה במחלקת תיירים, אשר כלל גם תיק עליה למטוס וגם מסירת מזוודה עד 23 גילוגרם.

 

הבוקר בדקנו את אותם התאריכים בדיוק גם לתמחורים החדשים של אל על: פעם אחת את המחיר הזול ביותר "לייט" שכולל, כאמור, רק תיק יד למטוס וללא מזוודה, ופעם אחת לתמחור "קלאסי" שכולל תיק יד, מזוודה במשקל 23 ק"ג וגם בחירת מושב רגיל. והרי התוצאות.

 

בנגקוק

טיסה בין 14-3 אפריל. כרטיס לפני כניסת התמחור החדש הוצע לנו במחיר של 961 דולרים. היום, בשיטה החדשה, הוצעה לנו אותה טיסה ב"לייט" במחיר של 589.96 דולרים וב"קלאסי" במחיר של 768.96 דולרים.

בדיקת המחירים החדשים של אל על ()
 

טיסה ב-23 יולי וחזרה ב-6 אוגוסט הוצעה לנו לפני כניסת התמחור החדש ב-961.98 דולרים. הבוקר הוצעה לנו אותה טיסה ב"לייט" במחיר של 709.96 דולרים וב"קלאסי" במחיר של 879.96 דולרים.

 

ניסיון נוסף: טיסה לבנגקוק בין 22-12 בספטמבר הוצעה לנו לפני התמחור החדש ב-833.91 דולרים. הבוקר הוצעה לנו אותה הטיסה ב-"לייט" במחיר של 598.96 דולרים וב-"קלאסי" במחיר של 768.96 דולרים.

 

יוהנסבורג

טיסה בין 13-3 במאי הוצעה לנו אתמול, לפני כניסת התמחור החדש, במחיר של 550.98 דולרים. הבוקר היא הוצעה לנו ב"לייט" במחיר של 381.12 דולרים וב"קלאסי" במחיר של 551.12 דולרים. דוגמה נוספת: טיסה בין 16-3 במאי הוצעה לנו לפני התמחור החדש במחיר של 860.98 דולרים. הבוקר הוצעה לנו הטיסה הזו ב"לייט" במחיר של 661 דולרים וב"קלאסי" ב-831 דולרים.

 

ראוי לציין כי במחלקת התיירים, על פי מודל התמחור החדש, יש גם כרטיסים גמישים. ובכל סוגי הכרטיסים הנוסעים זוכים לארוחה (אותה ארוחה). ההבדלים בין שלושת סוגי התמחור, מעבר לתיקי היד, מזוודה או בחירת מושב קשורים גם למגבלות שיש לכל כרטיס.

 

כך למשל כרטיס "לייט" לא ניתן לביטול, אלא לפי חוק הגנת הצרכן, כרטיס "קלאסי" ניתן לשנות או לבטל בתוספת של מחיר ואילו הכרטיס הגמיש, כשמו כן הוא. ניתן לשנותו בתוספת דמי טיפול בלבד ולנוסעים בכרטיס זה, ביציאה מתל אביב, יש דלפקים יעודיים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים