שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אמא (גרושה) מספיק טובה

  לאמא נשואה יש עם מי לחלוק בעול, אבל אמא גרושה חשה שהמעמסה הולכת ונהיית כבדה מיום ליום. אין ווייז שיכוון אותה בדרך. אין מי שייתן לה הוראות הפעלה, שיגיד לה לאן לפנות כשהמצב תקוע ואיך משחררים את הפקק במצבי לחץ. כמו שאין בית ספר לנישואים, ככה אין בית ספר לגירושים

  אמא גרושה היא אמא שצריכה לקנות לילד הכל כפול כי הוא תמיד שוכח משהו בבית השני ואף פעם אין לו מספיק חולצות בית ספר. וגרביים. וסווטשירטים. ומי ייקח אותו. ויחזיר. ויקפיץ. ויבשל. אם ספגטי ברוטב מלח נקרא לבשל.

   

  ותכפילו את זה במספר הילדים שלכם.

   

  לטורים נוספים של גאיה

  הפסקה זו לא מילה גסה

  בסוף יהיה בסדר. בעיקר אם תאמיני בזה

  הפי ניו ייר: כי אין כמו בבית

   

  לא רק אמא, גם אישה

  אמא גרושה יודעת איך זה כשאין אבא שאפשר לרכל איתו על הילד, להתפעל מהכישורים שלו או להתייעץ כשיש בעיה. היא יודעת מה ההרגשה כשהילדה רבה עם אבא ומודיעה לה "אני עוברת לגור איתך לתמיד!" (ואז רבה איתה ועוברת לגור עם אבא שלה לתמיד), והיא בעיקר יודעת איך זה לחשב מסלול מחדש.

   

  אין ווייז שיכוון אותה בדרך. אין מי שייתן לה הוראות הפעלה, שיגיד לה לאן לפנות כשהמצב תקוע ואיך משחררים את הפקק במצבי לחץ. כמו שאין בית ספר לנישואים, ככה אין בית ספר לגירושים, והיא לומדת הכל על בשרה ומנסה לא לחרוט את הילדים יותר מדי.

   

  לאמא נשואה יש עם מי לחלוק בעול, אבל אמא גרושה חשה שהמעמסה הולכת ונהיית כבדה מיום ליום. היא צריכה להתפרנס (למרות שרוב הגברים בטוחים שהיא חוגגת להם על המזונות), לוודא שהילדים עושים שעורי בית גם כשהם בבית השני, ולנהל פנקס עבה של בעלי מקצוע, שחלקם מתלהבים מזה שאין גבר בבית (ואז רומזים לתמורה לא כספית או תוקעים מחיר כשהיא מנפנפת אותם).

   

  אמא גרושה צריכה ללמוד איך מעבירים סופי שבוע שלמים עם הילדים ואז איך מעבירים אותם בלעדיהם. אמא גרושה צריכה ללמוד טקטיקה ואסטרטגיה, כדי לא לערב את הילדים במלחמות עם אבא, וכדי לשכנע שאבא אוהב אותם, גם כשזה אבא ששוכח אותם.

   

  אמא גרושה צריכה לנשום עמוק ולהכניס את הכל לפרופורציות (ולא רק את הבטן). היא צריכה לקבל החלטה שהיא מלכה עם כתר ולא שפחה שנכנעת לנסיבות החיים.

   

  אמא גרושה צריכה להיזכר מה משמח ומרגש אותה, ואז לעשות את זה, כמו פעם, לפני שהיא שכחה את עצמה.

   

  אמא גרושה חייבת לזכור שהיא לא רק אמא, היא אישה.

   

  יש לה רצונות ושאיפות וחלומות וכוח לעשות שינוי.

   

  והכי הכי, אמא גרושה היא אמא מספיק טובה.

   

  שלך,

  גאיה קורן, מנחת סדנאות אני מלכה להערכה עצמית, מחברת הספר אני מלכה גרושה באושר ועיתונאית בידיעות אחרונות

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים