שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אפי נוה הגיש תלונה על גניבה ופריצה לטלפון שלו

  ראש לשכת עורכי הדין לשעבר דרש לפתוח בחקירה בנוגע לגניבת המכשיר והדלפת החומרים ממנו. "חקירה המתבססת על חומר שהושג שלא כחוק מעודדת התנהגות עבריינית"

  ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה, הגיש היום (ראשון) תלונה במשטרה על גניבה ופריצה למכשיר הטלפון הנייד שלו. נוה טען כי העברת המכשיר לכתבת גלי צה"ל הדס שטייף, פריצתו לכאורה והשימוש בתכתובות האישיות השמורות בו, מהווים עבירה פלילית, ודרש פתיחת חקירה בנושא.

   עורך דין אפי נוה פרשת המין והמנויים (צילום: מוטי קמחי )
  "מיצוי הליך פלילי אינו מקדש את כל האמצעים". נוה(צילום: מוטי קמחי )
   

  "מדובר במכשיר נייד פרטי המוגן בסיסמת כניסה שאינו אמור להימצא בידי איש זולת נוה. לאיש אין היתר או רשות לעשות בו שימוש וזו לא ניתנה לאיש - לא לגבי שטייף או אחר. עם קבלתו נטען כי שטייף פנתה למומחה אבטחה אשר פרץ אותו. לאחר זאת עיינה בתוכן המכשיר. ונחשפה לשיחות אישיות שהכיל. כל נטילתו פריצה אליו, קבלתו אחזקתו והדלפת חומרים ממנו מהווים עבירות פליליות ברורות המחייבות חקירת משטרה", כתב עורך הדין של נוה, בועז בן צור, בשמו במכתב התלונה.

   

  עוד נכתב כי מאז החלה החקירה בעניינו של נוה, מתבצעות הדלפות חוזרות ונשנות של תכתובות אישיות שקיים מרשו, לרבות צילומי מסך. הוא ציין החקירה שמתנהלת נגד נוה "מעודדת התנהגות עבריינית", שכן היא מתבססת על חומרים שהושגו שלא כחוק. "המטרה של מיצוי ההליך הפלילי אינה מקדשת את כל האמצעים. חקירה הנשענת על חומר שהושג בעבירה מעניקה הכשר לפריצה לבתיהם של אנשים, נטילה של חפצים ומסירתם לאחר כבוד למשטרת ישראל אשר תשתמש בו ל'שלל' צרכיה".

   

  אפי נוה בצאתו מחקירה בלהב 433    (צילום: ליהי קרופניק)

  אפי נוה בצאתו מחקירה בלהב 433    (צילום: ליהי קרופניק)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  נוה טוען כי חלק מהעבירות "מתבצעות כעת ממש (כגון החזקת המכשיר והעיון הנמשך בו, וכן הדלפת התכנים ממנו)", וגורס כי החקירה נגדו לא הייתה נפתחת לולא התבצעו. "אלמלא נמסר הטלפון למשטרה לא הייתה יכולה להישמע, ולו בדוחק, כל טענה בעניינו".

   

  מגלי צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר בחקירה מתנהלת, החוסה תחת צו איסור פרסום".

   

  ביום חמישי הודיע נוה על התפטרותו מראשות לשכת עורכי הדין בעקבות היותו החשוד המרכזי בפרשת החשד למין תמורת מינויים במערכת המשפט. החשדות המרכזיים הם ביצוע עבירות בנוגע למינוי שופטת לפני כמה שנים ובקשר לניסיון להביא למינוי של שופט שלום למחוזי - מהלך שלא צלח. בין היתר נחקר חשד למתן שוחד מיני ולעניינים נוספים, בהם פגיעה בטוהר המידות באופנים אחרים.

   

  מתוקף תפקידו של נוה כראש לשכת עורכי הדין, הוא אמון על המערך שקשור לבחינה, הכשרה וקבלה למקצוע - ולכן החוקרים ביקשו לבדוק ככל הנראה אם קשרים עם אותן נשים המעורבות בפרשה לוו בפעולות כלשהן שמעלות חשד לפגיעה בטוהר המידות.

   

  לאחר שנוה שוחרר למעצר בית בבית אחיו , הוא נחקר במשך 10 שעות במשרדי להב 433 וחיפוש נערך במשרדיו בלשכת עורכי הדין בתל אביב.

   

  זו ההסתבכות השנייה של נוה תוך כמה חודשים - לאחר שהוגש נגדו כתב אישום על הברחת בת זוגו במעברי הגבול בנתב"ג.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים