שתף קטע נבחר

אפי נוה התפטר מראשות לשכת עורכי הדין

ראש לשכת עורכי הדין, החשוד העיקרי בפרשת מין תמורת מינויים, התפטר מתפקידו: "החלטתי לעשות כן הואיל והלשכה חשובה ויקרה לי עד מאוד. אינני רוצה שענייני האישי - שאני מניח יסתיים במהרה - יפגע בפעילותה החשובה של הלשכה"

  

 

ראש לשכת עורכי הדין אפי נוה הודיע בצהריים (יום ה') על התפטרותו מתפקידו בעיצומה של פרשת מין תמורת מינויים שבה הוא החשוד המרכזי: "אני מודיע בזה על התפטרותי מתפקידי כראש לשכת עורכי הדין. החלטתי לעשות כן הואיל והלשכה חשובה ויקרה לי עד מאוד".

 

מלשכת עורכי הדין נמסר כי "היום הודיע עו"ד אפי נוה על התפטרותו מתפקיד ראש הלשכה. עו"ד אורי קינן ימלא את מקומו של עו"ד נוה עד לקיומו של הליך בחירת ראש לשכה חדש במועצה הארצית בתוך 30-45 ימים. עו״ד נוה שימש כראש הלשכה באחת התקופות המאתגרות ללשכה ועל כך נתונה לו תודתנו ואנו סמוכים ובטוחים כי מערכת המשפט תפעל למיצוי ההליכים בפרשה ותגיע לחקר האמת. הלשכה תמשיך ותפעל למילוי תפקידיה הציבוריים על-פי דין, לטובת הציבור בכלל וציבור עורכי הדין בפרט".

 

ממלא מקומו של נוה, עו"ד קינן, הביע תקווה כי חקירת המשטרה תסתיים במהרה ואיחל למעורבים בה "שינוקו מכל רבב". עו"ד קינן הודה לראש הלשכה היוצא, עו"ד נוה, על תרומתו ללשכה ולציבור עורכי הדין והכריז כי "יפעל להצעדת הלשכה לימים טובים, עבור החברה הישראלית בכלל וציבור עורכי הדין בפרט".

  

 

פפראצי ל יו
(צילום: יריב כץ)

  

 

נוה הגיע הבוקר מבית אחיו בקיבוץ שפיים, שבו הוא שוהה במעצר בית, לחקירה נוספת במשרדי להב 433 של המשטרה. ל-ynet נודע כי מלבד הקשרים לשופטת ולעורכת הדין (אשת השופט) שנחקרו אתמול, במשטרה ביקשו לברר לגבי קשריו עם עורכת דין נוספת ושתי מתמחות.

 

 עורך דין אפי נוה פרשת המין והמנויים (צילום: מוטי קמחי )
(צילום: מוטי קמחי )

פרשת המין והמינויים - כתבות נוספות:

 

מהסמכות להסתבכות: אפי נוה, הפרופיל של החשוד

חברי השופטת בהלם: "היא ישרה מסרגל"

החשד נגד עורכת הדין: שוחד מיני לקידום בעלה

 

מתוקף תפקידו של נוה כראש לשכת עורכי הדין, הוא אמון על המערך שקשור לבחינה, הכשרה וקבלה למקצוע - ולכן החוקרים ביקשו לבדוק ככל הנראה אם קשרים עם אותן נשים לוו בפעולות כלשהן שמעלות חשד לפגיעה בטוהר המידות. בנוסף, עלה חשש כי תכתובות במחשבים נמחקו, מה שעשוי להוות שיבוש הליכי חקירה. אתמול ערכו בלשים חיפוש במשרדיו של נוה בלשכת עורכי הדין בתל אביב.

 

נוה לא חשוד בשיבוש, אבל המשטרה הביעה אתמול חשש שאם ישוחרר ממעצר, ועל רקע כוחו, השפעתו וקשריו עם המעורבים, הוא עלול לשבש את החקירה.

 

החשדות המרכזיים בפרשה, לפי המשטרה, הם ביצוע עבירות בנוגע למינוי השופטת לפני כמה שנים ובקשר לניסיון להביא למינוי של שופט שלום למחוזי - מהלך שלא צלח. בין היתר נחקר חשד למתן שוחד מיני ולעניינים נוספים, בהם פגיעה בטוהר המידות באופנים אחרים, ונושאים הקשורים ללשכת עורכי הדין.

 

 עורך דין אפי נוה פרשת המין והמנויים (צילום: מוטי קמחי )
נוה בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי )

החקירה מתנהלת כמה שבועות בעקבות חומרים שהעבירה למשטרה העיתונאית הדס שטייף ואתמול נחשפה, אחרי שנוה, השופטת ועורכת הדין הובאו לחקירה ביחידת להב 433. אתמול בערב החליט בית משפט השלום בתל אביב לשחרר את נוה למעצר בית למשך שבוע ולהרחיקו למשך חודש מהלשכה. השופטת ועורכת הדין שוחררו גם למעצרי בית של ארבעה וחמישה ימים, בהתאמה. השופטת גם הוצאה לחופשה.


אסתר חיות איילת שקד (צילום: עמית שאבי)
אסתר חיות ואיילת שקד(צילום: עמית שאבי)

 

 

בעקבות החקירה פרסמו אתמול שרת המשפטים איילת שקד ונשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות הודעה מיוחדת. "ראינו לנכון לציין כי אנו סמוכות ובטוחות כי מערכת אכיפת החוק תמצה את חקירת הפרשה ותגיע לחקר האמת. עוד ראינו לציין כי במהלך תקופת כהונתה של שקד כיושבת ראש הוועדה לבחירת שופטים, מינתה הוועדה 334 שופטים ורשמים בכירים בהליך מיון ובחירה קפדני ומקצועי".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אפי נוה בדיון בעניינו בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים