שתף קטע נבחר

מנכ"ל סלקום לעובדים: ותרו על תוספות שכר, ולא - נפטר 250 איש; ההסתדרות: חוסר תום לב

מנכ"ל סלקום, ניר שטרן, הודיע כי הניסיונות להגיע להבנות עם הוועד נכשלו; לדבריו, אם הוועד יסכים לקצץ בהוצאות הרווחה ולהקפיא את העלאת השכר השנתית - יוותרו בהנהלה על הפיטורים; יו"ר ההסתדרות: "שטרן מערער את יחסי האמון, נכריז על סכסוך עבודה"

דרמה בסלקום: בעקבות ההפסדים יוצאת חברת הסלולר למהלך פיטורים נרחב וצפויה לפטר בין 200 ל-250 עובדים - 5% מכוח האדם בחברה.

 

ספורט 5 פרימיום לחצי שנה חינם. איפה הקאץ'?

פרטנר חידשה את מבצע נטפליקס חינם וביטלה את הטבת ערוצי הספורט

 

מנכ"ל חברת התקשורת הסלולרית ניר שטרן כתב היום (ב') לעובדים כי ניסיונות ההנהלה להגיע להבנות עם הוועד נכשלו. לפי המכתב, בחודשיים האחרונים ניסו ההנהלה והוועד להגיע להבנות בנוגע לקיצוצים בארגון שלא כוללים פיטורי עובדים.

ניר שטרן מנכ
ניר שטרן, מנכ"ל סלקום(צילום: סיון פרג')
 

לדברי המנכ"ל, בחודשיים האחרונים ניסו ההנהלה והוועד להגיע להבנות בנוגע לקיצוצים בארגון שלא כוללים פיטורי עובדים, אך הניסיונות לא צלחו ובכוונת ההנהלה לפטר 250-200 עובדים.

 

שטרן ציין כי הוועד יכול למנוע את הפיטורים, אם יסכים לקצץ חלק מהוצאות הרווחה השנה (למשל: טיסות לחו"ל לעובדים) והקפאת העלאת השכר השנתית בגובה 3% לכלל העובדים.

 

במכתב ששלח שטרן לעובדים, הוא הסביר שהרקע לפיטורים הצפויים הוא התגברות התחרותיות בשוק הסלולר, שהביאה בין השאר להפסד של 37 מיליון שקל ברבעון השני ולרווח זעום של מיליון שקל ברבעון השלישי. "לאור המשך התחרות הגבוהה הצפויה בשנת 2019 והרגולציה המכבידה, צמצמנו בחודשים האחרונים כמעט לחלוטין הוצאות בחברה שאינן מוגדרות כהכרחיות", כתב. "לצערי, למרות המאמצים שכולנו משקיעים וכל המהלכים שאנו מבצעים, עלינו לבצע מהלכי התייעלות נוספים".

 

בתחילת 2018 היו בחברת הסלולר כ-3,350 עובדים, וברבעון השני הכריזה סלקום על תוכנית פרישה מרצון של 200 מהם. סלקום עוברת תקופה לא פשוטה. מניית החברה התרסקה ב-42.8% ב-12 החודשים האחרונים, ונסחרת ברמתה הנמוכה ביותר מאז יולי 2015.

 

   ()
המכתב שנשלח לעובדי סלקום
 

>>למכתב המלא

 

הדוחות הכספיים מציגים ירידה בהכנסות

בדוחות הכספיים האחרונים שפירסמה החברה בנובמבר האחרון - הוצגה ירידה בהכנסות וצניחה של יותר מ-96% ברווח הנקי.

 

ההכנסות ברבעון השלישי של 2018 הסתכמו ב-910 מיליון שקל, ירידה של 6.7% בהשוואה ל-975 מיליון שקל ברבעון המקביל. ירידה מהותית יותר נרשמה ברווח התפעולי של סלקום, שירד ב-60.2% והסתכם ב-33 מיליון שקל בהשוואה ל-83 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2017.

 

בשורת הרווח הנקי, שנחשבת לבטן הרכה של חברות הסלולר, רשמה סלקום רווח של מיליון שקל בלבד. מה שמהווה צניחה של 96.9% בהשוואה ל-32 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2017. עם זאת, מדובר בעלייה ביחס לרבעון השני של 2018, שבו רשמה סלקום הפסד נקי של 37 מיליון שקל.

 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר בתגובה שבכוונתו להכריז על סכסוך עבודה בסלקום. "התנהלות זו, והאופן החד-צדדי שבו נוקטת ההנהלה, מערערים את יחסי האמון שנבנו בין הצדדים בשנים האחרונות וגוררים את החברה למשבר עמוק", הוא אמר בהודעה לעיתונות. "על אף ניסיונותיהם הרבים של ועד העובדים לחתור למציאת פתרון הולם ומוסכם למען העובדים ועתיד החברה, ההנהלה ממשיכה לפעול בהיעדר תום לב קיצוני, תוך פגיעה חמורה במרקם יחסי העבודה בסלקום".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים