שתף קטע נבחר

נתפסה בעדשה: פורשה חשמלית חדשה בניסוי נהיגה

תמונות בלעדיות של פורשה טייקן החשמלית אשר תושק בסוף השנה ועוברת כעת ניסויים מפרכים, הגיעו לידי ynet

אב-טיפוס לפורשה טייקן, חשמלית ראשונה מבית יצרנית מכוניות הספורט הגרמנית, נתפס בעדשת המצלמה בעת ניסויי נהיגה, לפני הצגתה הצפויה בתערוכת פרנקפורט שתיערך לקראת סוף השנה - ארבע שנים בדיוק לאחר הצגת הקונספט מישן-E. בתמונות נראית המכונית בזמן ניסוי טעינה מהירה על אוטובאן מספר 8, כ-150 ק"מ מערבית לשטוטגארט. לדברי פורשה, למכונית יש כבר יותר מעשרת אלפים הזמנות מלקוחות פוטנציאלים, לרבות מישראל.

צילום: עמי הלל (צילום: עמי הלל)
(צילום: עמי הלל)

 

תמונות אב הטיפוס חושפות עיצוב חיצוני דומה ללפאנמרה המוכרת, כולל החזית והשמשה האחורית המסורתיות. בפרופיל ניתן להבחין בדלתות נטולות מסגרת ובידיות פתיחה מוסלקות בדומה ל-911 החדשה, לצורך הפחתת מקדם הגרר והמראה החלק. בפגוש האחורי בולטים צמד מפלטים (מדומים), שנועדו כנראה להסוות את העובדה כי מדובר במכונית נטולת מנוע בעירה פנימית.

צילום: עמי הלל (צילום: עמי הלל)
(צילום: עמי הלל)

 

הטייקן תתבסס על פלטפורמה ייעודית לדגמים חשמליים בה גם תעשה שימוש גם אודי עם ה-e-טרון GT. היא תצויד בשני מנועים חשמליים (קדמי ואחורי) עם תפוקה משולבת של 600 כ"ס, העוברים לכל הגלגלים. הביצועים: 3.5 שניות ל-100 קמ"ש, 12 שניות ל-200 קמ"ש ו-250 קמ"ש מרביים.

 

טווח הנסיעה המוצהר יעמוד על כ-500 ק"מ, אבל שימוש בעמדות טעינה מהירות חדשות של מייזם איוניטי (IONITY), תאפשר "תוספת" של 100 ק"מ תוך טעינה של ארבע דקות בלבד, או 400 ק"מ בטעינה של 15 דקות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמי הלל
פורשה טייקן
צילום: עמי הלל
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים