שתף קטע נבחר

ענקית הלואו-קוסט סימנה מטרה: "ישראל היעד החם הבא"

מנכ"ל ריינאייר קפץ לביקור בזק בארץ וקיים סדרת פגישות עם אנשי משרד התיירות ורשות התעופה האזרחית. על הפרק: פתיחת בסיס פעילות בארץ והפעלת טיסות פנים. "יש פוטנציאל לגידול משמעותי בתיירות לישראל"

ריינאייר (צילום: דני שדה)
מטוס ריינאייר(צילום: דני שדה)
 

מנכ"ל חברת האולטרה לואו-קוסט האירית ריינאייר, מייקל אולירי, קפץ לביקור בזק בישראל במהלכו הוא נפגש עם אנשי משרד התיירות ורשות התעופה האזרחית. אולירי ואנשיו אמרו בפגישותיהם כי הם מעוניינים לפתוח בסיס פעילות בישראל. בנוסף, מבחינת התוכניות לטווח הארוך, אולירי אמר כי היה שמח להפעיל טיסות פנים-ארציות בישראל, דבר שעד כה לא אושר לאף חברת תעופה זרה וככל הנראה לא יאושר גם לריינאייר.

 

האם ישתלם לטוס מנמל רמון לאירופה וכמה תעלה מונית לאילת?

 

אולירי, שבאירופה מכונה בשם "מייקל-פה-גדול" בגלל פליטות הפה שלו וההבטחות לשנות את פני עולם התעופה - לפעמים עם רעיונות הזויים - מבטיח להביא לארץ מיליוני תיירים מאירופה אם רק הרשויות בישראל יאפשרו לו לגדול בקצב שבו החברה צומחת ביעדים אחרים.

 

בנוסף לבקשה לפתוח בסיס פעילות שייתן לחברה האירית יותר גמישות בפעילות ליעדים השונים, ביקש אולירי לבדוק אפשרות לקצר את זמן השהייה של המטוסים על הקרקע, דבר שאם יקרה יאפשר למטוסיו לבצע יותר סבבי טיסות.

 

רגע לפני הפתיחה: הצצה לנמל התעופה רמון 

 

 

מייקל אולירי (צילום: shutterstock)
מנכ"ל ריינאייר מייקל אולירי(צילום: shutterstock)

מייקל אולירי (צילום: shutterstock)
וכך הוא נראה ברגע פחות מעונב(צילום: shutterstock)
 

בפגישה עם שר התיירות, יריב לוין, אמר המנכ"ל הצבעוני כי כיום ישראל היא יעד תיירות חם. "אני מרגיש שיש פוטנציאל לגידול משמעותית בתיירות לישראל", אמר מנכ"ל ריינאייר. "אני מרגיש שישראל היא אחד היעדים המרעננים של השנים הקרובות. לאנשים נמאס מיעדים כמו האיים הקאריים ומקומות אחרים. בישראל יש חופים נפלאים וקולינריה מאוד טובה".

 

אולירי ציין כי ריינאייר החליטה לאחרונה לחבר עוד שלושה יעדים אירופאים לישראל – אתונה, סופיה וסלוניקי, ובסך הכל בעונת הקיץ היא תפעיל 28 טיסות שבועיות לתל אביב מ-12 יעדים שונים. למרבית היעדים היא תבצע בין שתיים לשלוש טיסות. למילאנו שבאיטליה היא תבצע 4 טיסות שבועיות ולפאפוס שבקפריסין 12 טיסות שבועיות.

 

יצוין כי בשנה האחרונה הטיסה ריינאייר בקווים שבין אירופה לישראל כ-600 אלף נוסעים (ישראלים ותיירים), מהם 517 אלף נוסעים בקווים מאירופה לתל אביב (גידול של כ-200% בהשוואה לשנת 2017) ועוד כ-85 אלף נוסעים מאירופה לשדה התעופה בעובדה (גידול של 95.5%).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני שדה
מטוס ריינאייר
צילום: דני שדה
מומלצים