שתף קטע נבחר

אחזה, טלטלה, הטיחה: הסייעת הורשעה בהריגת יסמין וינטה

הסייעת אינה סקיבנקו מפעוטון "מאשה והדב" בפתח תקווה הורשעה בעסקת טיעון בהריגה. השופט תיאר את הזוועה, ורבים פרצו בבכי: "היא הידקה את השמיכה ונשענה על התינוקות, תוך שהיא עסוקה בנייד". אין הסכמה על העונש, התביעה תדרוש עונש מאסר דו-ספרתי גבוה

 

 

עסקת טיעון עם הסייעת שטלטלה את יסמין הקטנה, הניחה עליה את ראשה ומנעה ממנה להשתחרר מלפיתת החנק - עד שמתה. בבית משפט המחוזי בלוד הודיעו הפרקליטות והסנגור כי הגיעו להסדר טיעון עם הסייעת אינה סקיבנקו, שהואשמה בהריגת יסמין וינטה בפעוטון "מאשה והדב" בפתח תקווה. הסייעת סקיבנקו הודתה והורשעה בהריגה וכן בתקיפת 9 תינוקות חסרי ישע.

 

בין הצדדים אין הסכמה על העונש, והתביעה תדרוש עונש מאסר דו-ספרתי לצד פיצוי לבני משפחותיהם של הפעוטות שבהם פגעה. לפי ההסדר, שהוצג בפני השופט עמי קובו, הסייעת הודתה בהריגה והורשעה בסעיפים מקלים של תקיפה במקום התעללות, במקרים הנוספים מלבד מות הפעוטה. 

יסמין וינטה הפעוטה ()
הפעוטה יסמין וינטה

אינה סקיבנקו, הנאשמת בהריגת הפעוטה יסמין וינטה (צילום: מוטי קמחי )
הסייעת אינה סקיבנקו, היום(צילום: מוטי קמחי )

השופט קובו הקריא את כתב האישום המתוקן, והזוועה שתיאר הובילה לבכי של רבים בקהל: "היא אחזה בתינוקות, טלטלה, הטיחה, הניחה שמיכות על גופם תוך שהיא מקשה עליהם לזוז ולנשום". אז הוא עבר לתאר את מותה של יסמין: "הנאשמת שכבה לצד התינוקות, כיסתה את ראשם, הידקה את השמיכה ונשענה עליהם בפלג גופה העליון, תוך שהיא עסוקה בנייד שלה. הם התחילו לנוע מתחת לשמיכה והיא הידקה את האחיזה. כשהתינוקת רצתה להוציא את ראשה היא משכה אותה בחזקה".

 

בזמן שסקיבנקו דואגת לא להביט לרגע לעיני ההורים, המשיך השופט ותיאר: "רק אחרי עשר דקות היא קמה והרימה את השמיכה. ראש התינוקת נשמט והיא הבחינה שהתינוקת לא מגיבה וכיסתה אותה שוב. אחרי זמן מה התינוקת נמצאה ללא רוח חיים". השופט ציין כי סקיבנקו תקפה שמונה תינוקות בגן בהזדמנויות שונות.

 

דורינה וינטה, אמא של יסמין, אמרה לפני הדיון: "אני כועסת מאוד ולא רוצה עוד לראות את האישה הזו". האב ולדימיר: "אני רוצה שהיא תקבל עונש מקסימלי של 20 שנה. אם זו תהיה התוצאה נהיה שבעי רצון כי המשפט ייסתיים במהירות וגם לנו יהיה קל יותר". עורך דינם של ההורים, יעקב שקלר: "בנסיבות העניין העסקה טובה לנו וחוסכת משפט. היא תודה בהריגה כמו מלכתחילה והעונש לא מוגבל. זה חסך משפט ארוך ולא פגע בזכויותיה".

סנגור המשפחה עו
עו"ד שקלר והוריה של יסמין(צילום: מוטי קמחי )

אם אחרת לילדה בגן, שבתה לא הופיעה בכתב האישום, הגיבה להרשעה: "ידעתי שהיום הזה יגיע. הלכנו למשטרה ולא הקשיבו לנו. הייתה שם בגן הזנחה קשה ובמשטרה התעלמו מהתלונות. הייתה הזנחה - חלודה, עובש, פיפי על הרצפה. בחיים לא ראיתי אדישות כמו שהצוות שידר".

  

מפרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגיבו להסדר הטיעון: "בית המשפט הרשיע את הנאשמת בהריגתה של התינוקת באותה עבירה שיוחסה לה בכתב האישום המקורי שהוגש כנגדה. כמו כן הורשעה הנאשמת בתקיפת 9 תינוקות חסרי ישע נוספים שהיו תחת השגחתה. הנאשמת הורשעה לאחר שהודתה בביצוע העבירות במסגרת הסדר טיעון, אשר לא כלל הסכמה באשר לעונש שיוטל על הנאשמת. לאור נסיבותיו החמורות של התיק, הפרקליטות תעתור לענישה מקסימלית ולפיצוי משמעותי לנפגעי העבירה". סקיבנקו מיוצגת על ידי עו"ד קובי מרגולוב.

 

לפני כחצי שנה הוגש לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום נגד סקיבנקו שייחס לה את הריגת יסמין בת השנה וחודשיים, בפעוטון בפתח תקווה. היא הואשמה גם בהתעללות בתינוקות בשמונה במקרים שונים בגן. בין היתר היא הטיחה אותם בחוזקה לעבר הרצפה וזרקה אותם בכוח לתוך הטרמפולינות.

 

על פי כתב האישום המקורי, בין השנים 2016-2018 סקיבנקו עבדה כסייעת בפעוטון בפתח תקווה וטיפלה בתינוקות בני שלושה חודשים עד חצי שנה. בהזדמנויות רבות היא פגעה בתינוקות בכך שאחזה בהם בכוח בזרועם, טלטלה אותם באוויר, בעטה בהם, הטיחה אותם בחוזרה אל הרצפה, גררה אותם בכוח, הניחה שמיכות על ראשם וגופם והקשתה עליהם לנשום או לנוע.

נשים שהגיעו לתמוך בדוריה וינטה, של יסמין  שנהרגה בפעוטון על ידי הסייעת שלה (צילום: מוטי קמחי )
נשים שהגיעו לתמוך באם דורינה וינטה(צילום: מוטי קמחי )

במקרה של וינטה כתב האישום מתאר כי סקיבנקו אחזה אותה בזרועה, הניפה אותה באוויר וטלטלה אותה. לאחר מכן היא הטיחה אותה על מזרון לצד תינוק נוסף, כיסתה את ראשם בשמיכה עבה, הידקה אותה סביבם ונשענה עליהם תוך שהיא מתעסקת בטלפון הנייד.

 

כשהתינוקות החלו לנוע מתחת לשמיכה, הידקה סקיבנקו את אחיזתה בהם והניחה עליהם גם את ראשה, תוך שהיא מונעת בכוח כל ניסיון של וינטה להשתחרר מאחיזתה ולהוציא את ראשה תחת השמיכה. סקיבנקו לא הסתפקה רק בזה, היא עטפה וכרכה את השמיכה סביב ראשה ופלג גופה העליון של התינוקת מבלי להשאיר לה כל פתח לנשימה, נשכה שוב על התינוקות וצפתה בטלפון הנייד שלה עם אוזניות. באותן דקות ניסתה התינוקת להשתחרר מלפיתת החנק של הסייעת ללא הצלחה.

 

רק לאחר כעשר דקות שבהן שכבה הנאשמת על התינוקות הכלואים בשמיכה, היא התרוממה והתירה את השמיכה שהייתה כרוכה סביב ראשה וצווארה של יסמין. כשהבחינה סקיבנקו שהתינוקת אינה מגיבה, היא כיסתה שוב את ראשה של התינוקת בשמיכה ושבה לעסוק בטלפון הנייד שלה. התינוקת נשארה מכוסה במשך כשעה וחמישים דקות, עד שנמצאה ללא רוח חיים על ידי סייעת אחרת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים