שתף קטע נבחר

10 מיליון שקל בדרך לפח: מה יעלה בגורל התלושים של קו-אופ

צרכנים שמחזיקים בתווים נאלצים לקנות ברשת ולממשם ב-20% בלבד מערך הקנייה. חלקם גמלאים שנהגו לקנות ברשת בתווים בלבד. "הם אספו שקל לשקל כדי לקנות את התווים ובסוף הם האחרונים בתור"

מה יעלה בגורל תווי הקנייה של קואופ? ועדי העובדים של האוניברסיטה העברית, בזק, אגד, עיריית ירושלים ובתיה"ח הדסה ושערי צדק רכשו את התווים ממשווק שתיווך בינם לבין קואופ. חלק מחברי הוועדים, לרוב גמלאים, כבר קנו תלושים באלפי שקלים דרך הוועד. הם עשו זאת כדי לקנות באופן קבוע בסניפי קואופ באמצעות התווים, שמספקים הנחה של 13%. בימים אלה הם תוהים האם הכסף שלהם יאבד בהליך הרכישה של הרשת שקרסה.

 

מי יהיה הקזבלן של מרכולי הבירה? סוגיית ירושלים תכריע את מכירת קואופ

ועד עובדי קואופ מזהיר: יש לרכוש את החברה יחד עם ההסכם הקיבוצי

מכירת רשת קואופ מתעכבת; הנאמנים: לא נוכל להמשיך להפעילה

 

לפי ההערכות, ועדי עובדים מחזיקים בתווים בשווי של כ-10 מיליון שקל וברשות הציבור תווים בשווי של כ-4 מיליון שקל. ועד העובדים של אגד מחזיק בתלושים בשווי 280 אלף שקל ועובדי הדסה מחזיקים בתווים בשווי חצי מיליון שקל שעוד לא חולקו לצרכנים. יחד עם זאת, לתווי קנייה תוקף של 5 שנים כך שיש לא מעט תווים שכבר הגיעו לידיים של צרכנים. נאמני הרשת מאפשרים לצרכנים לממש את התווים בקואופ ב-20% בלבד מערך הקנייה. את אלה מהם שקנו תווים באלפי שקלים – זה לא מספק והעתיד הקרוב אף מדאיג עוד יותר.

ידיעות ()

גמלאים שקנו תווים באלפי שקלים: "קונים בסופר רק עם תווים"

ששי, גמלאי של אגד, קנה תווים ב-25 אלף שקל, לשימוש בכל פעם שהוא פוקד את סניף קואופ הסמוך לביתו. ששי אמר ל-ynet: "אנחנו משפחה גדולה ואת כל הקניות שלנו בסופר אנחנו עורכים בתווי קנייה שמאפשרים לנו לקנות באופן קבוע בהנחה, כל השנה. קניתי גם תווים לאחותי. כעת אני מוגבל ב-20% מערך הקנייה. למשל, קניתי השבוע באלף שקל ורק 200 שקל מתוכם אפשרו לי לקנות בתווי קנייה. כלומר, ב-800 שקל מתוך סכום הקנייה, כופים עלי לקנות ברשת במחיר מלא.

 

"אני מרגיש שעשו לי תספורת. אצטרך להוציא כ-125 אלף ש' כדי לסיים את תווי הקנייה. בנוסף, אני קונה בחנות בשי עגנון בירושלים שכרגע אין בה הרבה סחורה, חלק מהמדפים ריקים, הסניף נראה כמו בית קברות. איבדנו פה הרבה כסף ואנחנו מצפים שיתחשבו בנו בהליך המכירה, שהקונה יתחייב שהוא מאפשר לממש את התלושים במלוא ערכם".
רוב חברי הוועדים שרכשו תלושים באלפי שקלים - הם גמלאים (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
רוב חברי הוועדים שרכשו תלושים באלפי שקלים - הם גמלאים(צילום: Shutterstock)
 

גמלאית של ועד עובדים נוסף, סיפרה שהיא מחזיקה בתווים בשווי של כ-6,000 שקל. "אני חיה לבד וקונה מעט מצרכים בכל שבוע, ייקח לי המון זמן לנצל את מלוא סכום התווים. אני חוששת שעם המכירה – כספי יירד לטמיון".

 

יו"ר ארגון גמלאי עיריית ירושלים אברהם טובול, אמר ל-ynet: "נותרו לנו תווים בשווי 300 אלף שקל. פנינו לכונס נכסים דרך העו"ד שלנו. בנוסף, יש גם גמלאים שאנחנו עושים להם שירות וביקשנו להחזיר להם את התמורה אף על פי שהם קנו את התווים מאיתנו וזה כבר לא באחריותנו. החשש הוא שלא יהיה לנאמנים או לקונה איך להחזיר לנו את הכסף. זה עצוב בעיקר לצרכנים כי אלה גמלאים שאספו שקל לשקל כדי לקנות את התווים ובסוף הם האחרונים בתור".

 

המתמודדים על הרכישה חייבים להתייחס לתווים בהצעתם

לפי הנאמנים של קואופ, בהצעות הרכישה שהוגשו להם, נתבקש כל אחד מהרוכשים לציין את המענה שלו בעניין התווים וזה בהחלט יהיה חלק מהשיקולים לאישור הרוכש. הנאמנים לא פירטו מי מהרוכשים כלל זאת בהצעתו.

 

גם בעלי התווים למשל הוועדים, יכולים לגשת לביהמ"ש כמו כל אחד מבעלי החוב ולהגיש תביעה לעניין החוב, לפחות חלק מהקונים הפוטנציאלים, אמרו שאם תאושר הצעת הקנייה שלהם, הם יאפשרו לצרכנים לממש את התווים בערכם המלא. כך למשל, הבעלים של בזול ובגדול אבי יוחנן, אמר ל-ynet: "אין בכלל שאלה. זה כלול בהצעה שלנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מה עם תווי הקנייה של קואופ?
מומלצים