שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נסראללה שבר שתיקה: אולי יש מנהרות שלא נחשפו

  לאחר היעלמות ארוכה, מזכ"ל חיזבאללה התראיין ולעג למבצע מגן צפוני: "אחת המנהרות היא מלפני 13 שנה". הוא האשים שנתניהו פועל ממניעים אישיים, ושיגר איום: "יש לנו מספיק טילים מדויקים, המבצע לא פגע ביכולתנו לפלוש לגליל". על השמועות על מצבו: "צחקתי כשאמרו שאני במקרר"

   

  נסראללה שובר שתיקה

  נסראללה שובר שתיקה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה שבר הערב (שבת) שבועות ארוכים של שתיקה בריאיון מיוחד בערוץ "אל-מיאדין", שמזוהה עם ארגון הטרור. אחרי שנראה לאחרונה ב-12 בנובמבר - ומאז נדם קולו גם לכל אורך מבצע "מגן צפוני" - הכחיש נסראללה את השמועות על מצבו הרפואי: "כל מה שנאמר זה שקר שאין לו בסיס. גופי, מוחי, ליבי, ונפשי כולם תקינים". נסראללה רמז לאפשרות שיש עוד מנהרות טרור שלא התגלו בגבול לבנון, והאשים שראש הממשלה בנימין נתניהו פתח במבצע בשל החשדות נגדו: "הוא עלול לעשות בתקופה הקרובה הרבה טעויות, כדי להישאר בשלטון ומחוץ לכלא".

   

  "לאחרונה מלאו לי 60, ואני לא סובל מכל בעיה רפואית תודה לאל, אני בריא. מצחיק לשמוע כל מיני כתבים שטוענים 'שהוא מת ובמקרר, ושהנהגת חיזבאללה מתכנסת'", אמר נסראללה, והסביר את שתיקתו: "אני לא אדם שמרבה לדבר. אין לנו טעם לדבר סתם. האמת שהיא שבדצמבר ובינואר אין אירועים חשובים".

   

  חסן נסראללה ()
  חסן נסראללה שובר שתיקה

  קטעים מתוך הטריילר לקראת הראיון עם נסראללה ()
  נסראללה בפרומו. שובר שתיקה של שבועות ארוכים

  נסראללה הוסיף כי השתיקה הארוכה הייתה קשורה למבצע "מגן צפוני" לחיסול מנהרות ארגון הטרור בגבול לבנון-ישראל: "נתניהו עשה מסיבה תקשורתית גדולה. החלטנו לא להיות חלק מזה, ועל כן לא הגבנו למבצע עד אשר הסתיים".

   

  המראיין ביקש מנסראללה להתייחס לטענה הישראלית שהארגון חפר מנהרות שחדרו לשטח ישראל. "הישראלים מחכים לתשובה שלי ואני לא אתן להם את הסיפוק הזה", ענה נסראללה. "אני לא חייב להגיד שאני או חיזבאללה חפרנו את המנהרות הללו. אנחנו מעדיפים תמיד לשמור על עמימות ביטחונית. ישראל טוענת שצד כלשהו חפר את המנהרות אבל אין לה הוכחה לכך ואין סיבה שניתן לה תשובה".

   

  מנהרה של חיזבאללה שנחשפה על ידי צה
  נסראללה לישראלים: "האם אתם בטוחים שלא משקרים לכם כשאומרים שאין עוד מנהרות?"(צילום: EPA)

  תיעוד מתוך מנהרת חיזבאללה בגבול    (צילום: דובר צה"ל )

  תיעוד מתוך מנהרת חיזבאללה בגבול    (צילום: דובר צה"ל )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לטענת נסראללה, "אחת המנהרות שנחשפו היא בת 13 שנים, וזה בתוך שטח ישראל. כלומר המודיעין הישראלי והטכנולוגיה הישראלית לא עלו על קיום המנהרה הזאת בתוך השטח שלה. אני יכול לאשר שחלק מהמנהרות היה לפני מלחמת לבנון השנייה".

   

  בריאיון נשאל גם אם כל המנהרות בגבול נחשפו על ידי ישראל, והשיב: "על זה צריך לשמור במסתורין. מעניין שהרמטכ"ל ושר הביטחון הקודם משה יעלון אמר לפני 'מגן צפוני' לתושבי הצפון ש'ידענו על קיום המנהרות לפני שנתיים', לאחר שהתושבים אמרו שיש אינדקיציות לקיום מנהרות. אני פונה לאותם תושבים ושואל, האם אתם בטוחים שנתניהו, איזנקוט, והרמטכ"ל החדש משקרים לכם או מספרים לכם את האמת שאין עוד מנהרות בצפון?".

   

  "נתניהו עלול לעשות טעויות"

  נסראללה האשים כאמור את נתניהו בפעולה ממניעים אישיים: "הוא מואשם בשחיתות, ומבצע 'מגן צפוני' בא בתזמון להאשמות. אין לו בעיה לעשות משהו כדי לצאת גיבור בעיני התושבים שלו, כדי להגן על עצמו מול מערכת המשפט בישראל. ואין לו גם בעיה לצאת לפעולה בסוריה כדי להכין את הקרקע לבחירות או כדי להיראות כמו מפקד צבאי חזק. אני לא רוצה להתערב לישראלים בבחירות, אבל אני רוצה להזהיר אותם: האדם הזה עלול לעשות טעויות בשיקול הדעת בתקופה הקרובה, וזה אדם שעלול לעשות הרבה טעויות כדי להישאר בשלטון וכדי לשמור על עצמו מחוץ לכלא. אנחנו מוכנים ונגיב לכל פעולה".

  בנימין נתניהו סיור קבינט מדיני ביטחוני צפון גבול לבנון (צילום: חיים צח, לע
  "אין לו בעיה לצאת לפעולה בסוריה כדי להכין את הקרקע לבחירות". נתניהו בסיור בצפון(צילום: חיים צח, לע"מ)

  נסראללה שב ושיגר אזהרה לישראל: "המחיר של פגיעה בלבנון יהיה גדול הרבה יותר ממה שישראל מתארת לעצמה". לטענתו, דבריו הם "הגנתיים" לחלוטין: "שלא יחשבו שאני מאיים ורוצה לצאת למלחמה". הוא הוסיף כי "האויב לא טיפש": "גנרלים ישראלים שבאמת חכמים אמרו שחיזבאללה לא צריך מנהרות כדי להיכנס לישראל. יש להם מוחות, וגם לנו יש. המוחות שלנו חשובים יותר".

   

  "כל רגע עשויה להתקבל החלטה על תגובה לתקיפות בסוריה"

  מזכ"ל חיזבאללה טען עוד כי השמדת המנהרות במסגרת מבצע מגן צפוני - שלטענתו נופח יותר מדי ולא היה ראוי לתואר "מבצע צבאי" - לא פגעה ביכולת הארגון לפתוח בתוכניתו לכיבוש הגליל: "בסך הכל מדובר בכמה מהלכים פשוטים ששולחים כמה צוותים לעשות. המנהרות לא משפיעות על תוכנית הגליל. עלינו להגן על עצמנו מפני המלחמה שהאויב מאיים בה. כן, חלק מהתוכנית ההגנתית שלנו שאנחנו מתאמנים ומתכוננים לה, זה להיכנס לגליל. אבל זה תלוי במהלך הלחימה, אז נחליט האם ניכנס או לא".

   

  הוא התייחס גם לתקיפות של ישראל בסוריה ואיים כי "בכל רגע עשויה להתקבל החלטה בדבר התגובה לתקיפות. אני רוצה להעביר מסר לנתניהו: עליך להיות זהיר במה שאתה עושה בסוריה, אל תעשה טעות בשיקול דעת ואל תדרדר את האזור לעימות או מלחמה כוללת".

   

  "יש לנו מספיק טילים מדויקים"

  נסראללה הוסיף: "אני רוצה לספר בדיחה לתושבי ישראל. האינטרס שלכם זה להגיד לנתניהו: תן לחיזבאללה את האפשרות שיהיה לו טילים מדויקים. כי אם הטיל מדויק הוא יפגע בבסיסים בלב תל אביב, אבל אם לא יהיו לנו טילים מדויקים, הם עלולים לפגוע בבית שלכם".

   

  נסראללה טען כצפוי כי לארגון יש "טילים מדויקים לטווח מספק מאוד. אנחנו יכולים לתקוף כל יעד שנרצה. הניסיון של נתניהו למנוע מאיתנו להשיג את הטילים האלה באמצעות התקיפות בסוריה לא מועיל". לדבריו, "יש לנו טילים מדויקים, ובכמות מספיקה".

  קטעים מתוך הטריילר לקראת הראיון עם נסראללה ()
  חילופי הרמטכ"ל בפרומו. "שתיקתו של נסראללה מפחידה את הכובש"

  קטעים מתוך הטריילר לקראת הראיון עם נסראללה ()
  נסראללה בפרומו. שמועות על מצב בריאותי קשה ועל מעצר איראני

  בסרטון שפורסם באל-מיאדין בשבוע שעבר, לקראת הריאיון, התייחסו לשתיקתו של מזכ"ל חיזבאללה אל מול מבצע "מגן צפוני" וההתפתחויות באזור. "שתיקתו של נסראללה מפחידה את הכובש", נאמר בסרטון.

   

  שתיקתו של נסראללה עוררה עניין רב באזור, ולא רק בישראל. ככל שהזמן חלף ככה עלה מספר השמועות וה"דיווחים" סביב מצבו הבריאותי של מזכ"ל חיזבאללה. החל ממחלה סופנית, אישפוז בבית חולים בעקבות אירוע לבבי או שבץ ועד לדיווחים על מעצרו בידי איראן בשל חשד למעורבות במעילות כספיות.

   

  הפרומו לקראת הראיון עם נסראללה

  הפרומו לקראת הראיון עם נסראללה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  גל השמועות האחרון החל בעקבות דיווח של עיתונאי לבנוני בשם ג'רי מאהר שמתגורר באירופה וטען כי נסראללה הועבר לאחד מבתי החולים בביירות בעקבות שבץ וכי הובאו לשם כך במיוחד שלושה רופאים מאיראן. בהמשך דווח שהיה צורך להעבירו לדמשק כדי שיקבל טיפול על ידי רופאים רוסים, אך בשל חוסר אמון בין הארגון לרופאים הרוסים הוחלט להביא אליו רופאים מאיראן.

   

  נסראללה כבר נעדר בעבר מעיני התקשורת לתקופות ממושכות וכמעט תמיד זה גרר אחריו חרושת שמועות על מצבו הבריאותי, שנחתמו בהופעה פומבית שלו. כך למשל ב-2015 הוא התייחס לסוגיה באחד מנאומיו והאשים, איך לא, את ישראל בהפצת השקרים על מצבו הבריאותי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים