שתף קטע נבחר

ביהמ"ש אישר להוציא את חברת הרדור למכירה

מהדוח שהגיש המפרק הזמני של יצרנית ארונות ההזזה עולה כי סך חובותיה עומד על כ-40 מיליון שקל. לחברה, שהעסיקה כ-100 עובדים והפעילה 8 סניפים, קיימות הזמנות של לקוחות בהיקף של כ-16 מיליון שקל

חברת הרדור, מהמובילות בארץ בתחום בניית ארונות הזזה, יוצאת למכירה: שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, עירית וינברג נוטוביץ, אישרה היום (א') למפרק של החברה, אשר העסיקה עד החודש כ-100 עובדים ופעלה בשמונה סניפים ברחבי הארץ, לפעול למכירת פעילותה, נכסיה והמוניטין שלה. זאת, לאחר שביום חמישי האחרון הגיש עו"ד יצחק יונגר, שמונה בשבוע שעבר כמפרק זמני לחברה, דו"ח ראשוני - ממנו עלה כי סך חובות החברה עומדים על כ-40 מיליון שקל, בין השאר לבנקים ולנותני האשראי (בהיקף כ-14 מיליון שקל).

 

סניפי רשת הארונות הרדור נסגרו במפתיע

70 עובדי חברת הרדור הגישו בקשה למינוי מפרק זמני

שתי חברות רהיטים נסגרו בשבוע אחד: צרכנים שקנו בשתיהן איבדו עשרות אלפי שקלים

 

מדוח המפרק עלה עוד כי לחברה קיימות הזמנות של מאות לקוחות (מעל 800) בשווי כולל של 16 מיליון שקל, כאשר החברה גבתה מקדמות מלקוחות אלו בסך של שמונה מיליון שקל. בדוח צוין כי חלק מהלקוחות שילמו את מלוא התמורה עבור הזמנתם וחלק שילמו כ-30%-50%. המפרק הזמני אף ביקש להוציא את נכסי החברה ופעילותה למכירה, לנוכח התעניינות רבה מצד מספר מציעים פוטנציאליים.

הסניף הסגור בנתניה ביום שישי (צילום: איריס ליפשיץ־קליגר)
הסניף הסגור בנתניה(צילום: איריס ליפשיץ־קליגר)
 

הרדור (שמה המלא - הרדור עיצוב עילי וטכנולוגיות) העסיקה, כאמור, 100 עובדים - כולם מיוצגים בתיק. כ-70 מהם הגישו באחרונה בקשה למנות מפרק לחברה, שתחום עיסוקה העיקרי הוא ייצור והרכבת ארונות הזזה וחדרי ארונות יוקרתיים.

 

בדוח ציין המפרק בפני בית המשפט כי במועד מינויו "פעילות החברה כבר הופסקה, בקופתה לא היו כספים ומפעליה וסניפיה כבר היו סגורים מזה מספר ימים, לאחר שעובדי החברה פוטרו החודש". עוד ציין בדוח כי כי בסמוך למינויו פנו אליו כ-10 גופים רציניים, חלקם בעלי שם, אשר הביעו עניין ברכישת פעילות החברה.

 

הבוקר פורסם ב"ממון" כי המפרק הזמני אף נפגש עם מספר עובדים בכירים ובעל השליטה, והעובדים שקיבלו רכב מהחברה החזירו אותו לחברת ההשכרה. ומה באשר ללקוחות? "התברר כי ישנם 12 ארונות מוכנים למסירה וקיימות עוד דלתות השייכות ללקוחות שהורכב להם ארון ללא דלתות. בנוסף, ישנם 15 ארונות הדורשים השלמות והם יימסרו ללקוחות כנגד תשלום שייקבע על ידי המפרק הזמני. לחברה קיימות היום 800 הזמנות פתוחות. אין בסיס כלכלי להפעלת החברה בתקופת הפירוק הזמני", נכתב בדוח.

 


פורסם לראשונה 27/01/2019 08:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה ויצמן
הרדור: חובות של 40 מיליון שקל
צילום: דנה ויצמן
מומלצים