שתף קטע נבחר

בעל השליטה בשיכון ובינוי: "השינוי במחירי הדיור לא יהיה חד מאוד"

נתי סיידוף ביקר היום בפרויקט של החברה שנבנה בירושלים, ביחד עם שר האוצר. בנוגע לפרשת השחיתות בחברה, אמר סיידוף: "היו בעיות שנחקרו לפני שבאנו לחברה. המשטרה עושה את שלה וחוקרת, וזה מה שהיא צריכה לעשות"; כחלון: "בקדנציה הקרובה נילחם במחירי השכירות"

בעל השליטה בשיכון ובינוי, נתי סיידוף, סייר היום (ב') עם שר האוצר, משה כחלון, בפרויקט דיור להשכרה שמקימה החברה בשכונת ארנונה בירושלים. מדובר ב-333 יחידות דיור להשכרה, מהן רבע לזכאים. בפרויקט יהיו גם חנויות וגני ילדים.

 

סיידוף דורש הנחה גדולה על שיכון ובינוי

שכחו שני מיליון שוכרים: בכמה עלו מחירי השכירות בערים המרכזיות?

מהפך או עליית מחירים? התחזיות לשוק הנדל"ן ב-2019

 

כחלון אמנם איחר ב-45 דקות, אך מבחינת סיידוף תמונה עמו בפרויקט של החברה לא תזיק. מבחינת כחלון, שנמצא כבר בעיצומו של הקמפיין, מדובר באירוע בחירות לכל דבר, שיככב כנראה בסרטונים של מפלגת כולנו. באירוע נכחו גם שרת הבינוי והשיכון, יפעת שאשא ביטון, וח"כ רועי פולקמן שמוביל את נושא הדיור להשכרה מטעם כולנו.

  (צילום: עמית שעל)
נתי סיידוף. "הפרויקט בירושלים - סגירת מעגל עבורי"(צילום: עמית שעל)

סיידוף הגיע לאתר הבנייה ושוחח עם מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן, תמיר דגן, ועם אנשי הצוות בעברית מתובלת באנגלית. מאז שרכש את שיכון ובינוי הוא לא התראיין, ואף התרחק מהתקשורת. אלא שאירוע משותף עם כחלון גרם לו לחרוג ממנהגו.

 

לדבריו, "הפרויקט של דיור להשכרה בירושלים זו סגירת מעגל עבורי מהרבה בחינות: נולדתי בשכונת קטמון בירושלים ב-1954, ולחזור הנה זה באמת מרגש מאוד. גדלנו כל המשפחה בחדר אחד בבית של סבתי, שהיה חלק מרכוש נטוש. בשבילי להיות חלק מחברה שיוצרת ונותנת מענה ל-333 משפחות צעירות זו זכות. הקרדיט לא מגיע לי, אלא לאנשים ולגורמים שפה. הגעתי לחברה לפני חמישה חודשים". 

 

"בניית הארץ זה כבוד גדול עבורנו"

ניסית לרכוש בישראל כמה חברות, ובסוף קנית את שיכון ובינוי. למה חשובה לך כל כך האחיזה בישראל?

 

"בניית הארץ זה כבוד גדול עבורנו. תחום הנדל"ן הוא הבנייה של המדינה הזו. אין יתר אהבת ישראל וציונות רבה יותר מלקחת חלק בבניית המדינה הזו".

 

מה המטרות שלך בשיכון ובינוי? לאיזה כיוונים אתה רוצה לקחת את החברה?

 

"המטרה היא רווחיות, כי בכל זאת זה עסק. אנו רוצים שהחברה, שמנוהלת מאוד טוב, תמשיך ותפרח, ואולי אפילו תתעצם עוד יותר. זו המטרה שלנו".

מימין: תמיר דגן, שרת השיכון יפעת שאשא ביטון, שר האוצר משה כחלון, מנכ
מימין: תמיר דגן, שרת השיכון יפעת שאשא ביטון, שר האוצר משה כחלון, מנכ"ל דירה להשכיר עוזי לוי ונתי סיידוף בסיור באתר בנייה בירושלים(צילום: עמית שעל)
 

איפה אתה רואה את החברה בעוד חמש שנים?

 

"שיכון ובינוי נמצאת בכיוון של התעצמות והתחזקות. יש רגיעה בענף, אבל מטבע הדברים היא תישאר חברה דומיננטית מאוד, ואולי תעלה ותשגשג אפילו מעבר לזה".

 

האם שרשרת פרשיות השחיתות שבהן היתה מעורבת החברה, ושנחשפה תוך כדי תהליך הרכישה, לא הרתיעה אותך?

 

"בתקופה שבה אנו מנהלים את החברה לא היו שום שחיתויות. היו בעיות שנחקרו לפני כן, לפני הרבה שנים, והמשטרה עושה את שלה וחוקרת. זה מה שהיא צריכה לעשות. אנו שבעי רצון מאוד ממה שאנחנו עושים. בקדנציה שלנו אין לנו שום בעיות, וזה יימשך בצורה כזו".

 

מה יקרה להערכתך עם מחירי הדירות בשנה הקרובה?

 

"אם מסתכלים על מה שקורה כיום, מן הסתם יהיה איזון בין היצע לביקוש בתקופה הקצרה. התזוזה של המחירים לא תהיה חדה מאוד - לכאן או לכאן. הכלכלה תעשה את שלה".

 

אתה לא שותף להערכות שמחירי הדיור יעלו לאחר הבחירות?

 

"אנחנו חברה של ביצוע ובנייה. יש ביקוש, ואנו מנסים לענות עליו. זה מה שאנו עושים".

 

עד כמה מגורים בהשכרה ארוכת טווח הוא כיוון שאתם מתכוונים לצמוח בו?

 

"אני באתי ממקום של נדל"ן בארה"ב. בנינו המון בניינים וקנינו בניינים להשכרה. זה דבר שהוא חדש בישראל, אבל יש בו צורך כאן. אני מקווה שיבואו רבים אחרינו שייתנו מענה לזוגות צעירים שלא יכולים להרשות לעצמם לקנות דירה כרגע". 

 

כחלון אמר במהלך הסיור כי "בקדנציה הבאה נגדיל פי שמונה את בניית הדירות להשכרה ארוכת טווח ונגיע ליעד של 65 אלף. נלחמנו בארבע השנים האחרונות במחירי הדיור והבאנו לירידה החדה ביותר מזה עשור - כי אכפת לנו מהזוגות הצעירים. בקדנציה הקרובה נילחם במחירי השכירות, נבלום אותם, ונביא לירידה - כי אכפת לנו מהשוכרים".

 

תמיר דגן, מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן, אמר כי "אחרי חג פסח יפורסמו הדירות לשכירות, והפרויקט בירושלים יאוכלס החל מנובמבר 2018". לדבריו, דמי שכירות לזכאים לדירת 4 חדרים הוא 4,100 שקל ולדירת 3 חדרים 3,500 שקל בחודש. 

 

מנכ"ל חברת "דירה להשכיר", עוזי לוי, שהתלווה לסיור אמר כי "הממשלה הקצתה עשרות קרקעות ברחבי המדינה להקים פרויקטים לדיור להשכרה. נכון להיום החברה שיווקה 8,000 יחידות דיור להשכרה ואנו מתכוונים לשווק עוד עשרות אלפי יחידות כאלה בעתיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שעל
נתי סיידוף, בעל השליטה בחברת שיכון ובינוי
צילום: עמית שעל
מומלצים