שתף קטע נבחר

רמי לוי הוציא את טחינה אחוה מהרשת, וייקר את הטחינה שלו

טחינה אחוה ירדה מהמדפים ברמי לוי משום שהרשת לא רצתה להעלות מחירים - אך אתמול החל לוי לייקר את טחינת המותג הפרטי שלו. רמי לוי: "השומשום בעולם התייקר ב-50%"

רשת רמי לוי דואגת לצרכנים שלה? ברשת הוציאו לאחרונה את מוצרי טחינה אחוה של חברת אחדות מהסניפים, בטענה שהיצרנית אחדות צמצמה הנחות לרשת בגובה 10%-15% והרשת לא רוצה להעלות מחירים לצרכן, אך אתמול הרשת העלתה את מחירי הטחינה של המותג הפרטי שלה "רמי לוי" בעד 10%. לאחרונה אמר לוי שלא ייקר את מוצרי המותג הפרטי.

 

ממזון ועד דיור - כך זינקו המחירים בישראל תוך עשור

פשרה בייצוגית: "סבון" תחלק מוצרים בחינם לקונים באתר

 

במהלך היום הרשת העלתה את מחירי הטחינה הגולמית של "רמי לוי" ב-19 סניפים. מחיר טחינה גולמית 100% שומשום אתיופי טהור רמי לוי 500 גרם עלה מ-9.90 שקלים ל-10.90 שקלים - התייקרות של 10%, בסניפים: אשקלון, ב"ש, בית"ר עלית, האומן, גבעת שאול, טבריה, יבנה, כרמיאל, מודיעין ישפרו, מחסני מזון תלפיות, נהריה, פרדס חנה, פ"ת, נשר, נתניה איזור התעשייה, עזריאלי חיפה, קסטינה רמת החיל ושער בנימין. התייקרות דומה חלה גם בטחינה מלאה שומשום אתיופי מלא של רמי לוי, באריזת 500 גרם. גם טחינה גולמית רמי לוי 1 קילו התייקרה בסניפים אלו. המחיר שלה קפץ מ-19.90 שקל ל-21.80 שקל, התייקרות של 9.5%.

טחינה רמי לוי (צילום: דנה קופל)
טחינה רמי לוי(צילום: דנה קופל)

לאחרונה מחירי השומשום בעולם עלו מאוד ואחדות הסבירה זאת כסיבה לצמצום ההנחות לרשת. ברשת הסבירו את הוצאת אחוה מהסניפים בכך ש"חברות הטחינה האחרות (למעט אחוה מ.ק) לא העלו מחירים ולכן הרשת לא אישרה עליית מחירים של הספק".

 

ברמי לוי לא הסכימו לקבל את המהלך שמשמעו התייקרות לצרכן, אך כאמור – למחרת ייקרו בעצמם את הטחינה של המותג הפרטי של הרשת בכרבע מהסניפים של הרשת. הטחינה של רמי לוי מיוצרת בשכם (טחינה קרוואן). 

טחינה אחוה הוצאה מהסניפים לאחר שהתייקרה ()
טחינה אחוה הוצאה מהסניפים לאחר שהתייקרה

   

   ()

"העלו לנו את מחיר הטחינה של המותג הפרטי, כי השומשום בעולם התייקר ב-50%", מסר רמי לוי בתגובה. "גם היצרן (קרוואן, מ"ק) וגם אנחנו באנו לקראת הלקוח והעלנו את המחיר לצרכן בשליש ממה שהתייקר חומר הגלם. המחיר עדיין נמוך ביחס לאיכות המעולה שלה".

 

אז למה את אחוה הוצאתם מהסניפים כשהם ביקשו לצמצם הנחות?

לוי: "קנינו מלאים גדולים של אחוה והם נגמרו. אנחנו מחכים שמחיר השומשום יירד כדי להחזיר אותם בחזרה. במותג הפרטי יכולנו להגיע למו"מ, שהיצרן יספוג קצת ואנחנו נספוג קצת והמחיר לא יעלה הרבה לצרכן. פה יש לנו שליטה ובאחוה הוא זה שקובע את המחיר".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים