שתף קטע נבחר

נתניהו על איום הסייבר: "איראן תוקפת את ישראל בכל יום"

בנאום בכנס "סייברטק", דיבר ראש הממשלה על העליונות הישראלית בתחום: "איראן תוקפת את ישראל באופן יומיומי. אנחנו מנטרים את המתקפות האלה כל הזמן"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (יום ג') בכנס של תעשיית הסייבר כי ישראל נתונה תחת מתקפות סייבר איראניות באופן מתמיד: "יש לנו ניטור מתקפות. איראן תוקפת את ישראל באופן יומיומי. אנחנו מנטרים את המתקפות האלה כל הזמן".

 

 

נתניהו, שדיבר בכנס "סייברטק" בגני התערוכה בתל אביב, אמר שכאשר הוא לוקח מנהיגים זרים לפארק הסייבר בבאר שבע, "הם נדהמים, אין מילה אחרת. כי אני חושב שזה מרכז שאין כמוהו".

 

לדבריו, "איראן מאיימת עלינו בדרכים אחרות. ב-24 השעות האחרונת הם איימו שיכוונו לערים שלנו טילים. אנחנו לא אדישים לאיומים והם לא מרשימים אותנו כי אנחנו יודעים את כוחנו במתקפה והגנה. אבל החשוב הוא שכל מדינה יכולה להיות מותקפת בסייבר וכל מדינה צריכה שילוב של מאמץ הגנת סייבר ותעשיית הגנת סייבר, ואני חושב שלישראל יש את זה בדרכים שאי אפשר להתחרות בהן".  

בנימין נתניהו בכנס סייברטק של תעשיית הסייבר בגני התערוכה בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
בנימין נתניהו בכנס סייברטק(צילום: מוטי קמחי)

 

נתניהו השווה בין הגנת הסייבר להגנה על מטוסים מפני חטיפות: "כדי לפתור את הבעיות, היינו צריכים לא רק מערכת התקפה, אלא הגנה. אז היינו בהתחלת הה-טק הישראלי. פיתחנו דלת מכנית. היי-טק אמיתי. הדלת הזו הייתה יעילה, כי השילוב של המדיניות שלנו של להסתער על המטוס כשאתה יכול, ולהגן על המטוס. כמה מדינות אכן אימצו את הנהלים שלנו, אבל לא את הדלת. עד אירועי 11 בספטמבר. במרץ 2012 לכל תא טייס אמריקני הייתה הדלת הזאת. בתקופה הזאת, אנחנו זקוקים גם לדלתות וירטואליות כי המטוסים יכולים להיות מותקפים בהמון דרכים אחרות. היום הכול פגיע והכול תחת מתקפה".

 

מוקדם יותר הבוקר איים מזכיר המועצה העליונה לביטחון לאומי באיראן, עלי שמחאני, כי "הטילים בעלי הדיוק הגבוה שנמצאים בידי אנשי ההתנגדות בעזה ובלבנון ערוכים להפוך כל טיפשות שלהם (של ישראל) לאש מהגיהנום".

 

שמחאני, שדיבר בכנס הלאומי לטכנולוגיות החלל באוניברסיטה למדע ולחלל, הצהיר כי איראן תמשיך לפתח את טכנולוגיית הלוויינים שלה חרף הלחצים המערביים שמופעלים עליה. הוא הוסיף כי "אין לאיראן כוונה להגדיל את טווח הטילים הצבאיים, אך בהתבססות על הדוקטרינה ההגנתית שלנו, נמשיך לעבוד על דיוקם. יכולות הטילים שלנו לעולם לא יהיו נושא לדיון. התוצר הלאומי שלנו מספיק כדי לענות על הצרכים של כוחותינו".

 

הבכיר האיראני התייחס גם למנהרות חיזבאללה ולטילים שבידי חמאס וחיזבאללה: "הרעש באמצעי תקשורת מערביים וביישות הציונית סביב קשירת תוכניות החלל האיראניות לשיפור יכולות הטילים שלה נועד להוליך שולל את דעת הקהל העולמית. לאיראן אין מגבלות מדעיות או מעשיות להגדיל את טווח הטילים שלה".

 

הוא התייחס גם לפרשת גונן שגב, שהודה והורשע בבית המשפט בריגול חמור לטובת איראן ובמסירת ידיעות לאויב: "אין בושה גדולה יותר ליישות הציונית, הטוענת שיש לה עליונות מודיעינית, מכך שאחד השרים שלהם הפך למרגל, ולחפירת מאות קילומטרים של מנהרות תחת היישות הזאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
נתניהו בכנס הסייבר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים