שתף קטע נבחר

"מדברים טוב, עושים טוב": יום המעשים הטובים לשנת 2019 יוצא לדרך

יום המעשים הטובים חוגג השנה 13 שנים להיווסדו עם מעל ל-2 מיליון ישראלים שייצאו ב-2 באפריל לעשות טוב בכל הארץ עם אינספור אפשרויות המציעות פעילויות שונות של התנדבות, עשרות מתחמים של מעשים טובים על הדרך ועוד. בואו להתעדכן

בשיתוף עמותת רוח טובה

 

24 שעות של מעשים טובים - סיכום יום מעשים טובים לשנת 2018 

 

יום המעשים הטובים, בשנתו ה- 13, מרחיב את מעגלי עשיית הטוב ומהווה יום שיא לעשיית טוב כל השנה. אחד מכל 4 ישראלים ישתתף באלפי הפעילויות ברחבי הארץ, שיהיו בין השאר בסימן "מדברים טוב, עושים טוב". היוזמה, שנולדה בישראל, סוחפת מיליוני בני אדם במעל 100 מדינות.

 

יום מעשים טובים 2019 יתקיים השנה בישראל ביום שלישי ה-2 באפריל וצפויים להשתתף בו למעלה מ-2 מיליון ישראלים בפרויקטים מדן ועד אילת. יום מעשים טובים, שהפך ליום בינלאומי, יצויין השנה ברחבי העולם ב-7 באפריל בלמעלה מ-100 מדינות ויהיו מעורבים בו מיליוני אנשים.

 

כך זה נראה ביום המעשים הטובים הבינלאומי לשנת 2018

 

יום מעשים טובים הינו פרויקט הדגל של עמותת "רוח טובה", המרכזת כל השנה את כל הזדמנויות ההתנדבות בישראל במקום אחד. לעמותה יש את מאגר ההתנדבות הגדול במדינה. יוזמת יום המעשים הטובים שרי אריסון: "יום המעשים הטובים, שנולד לפני כ-13 שנים, הפך לגורם מאחד בזכות הפשטות שבו, ובגלל היכולת של כל אחת ואחד להתחבר אליו. השנה שמנו זרקור על דיבור חיובי, פירגון ומילים טובות. דווקא בעת הזו, חשוב לנו לחדד את המסר 'מדברים טוב, עושים טוב', כדי ליצור שיח מכבד, מגשר, ומכיל במטרה ליצור אחדות ואהבת חינם בעם".

שרי אריסון: "יום אחד שמאגד את כולם לעשות מעשים טובים" (צילום: סיוון פרג')
שרי אריסון: "יום אחד שמאגד את כולם לעשות מעשים טובים"(צילום: סיוון פרג')

יחידים, קבוצות או חברות עסקיות, המעוניינים לקחת חלק ביוזמה מוזמנים להיכנס לאתר "יום מעשים טובים" ולבחור בדרך שלהם לעשות טוב: להירשם להתנדבות מתוך מאגר ענק לפי תחום ומיקום בארץ, להשתתף באירועים חברתיים מצפון ועד הדרום הפתוחים לקהל הרחב או לעשות טוב באופן עצמאי ע"י קבלת רעיונות והדפסת אלמנטים הזמינים להורדה.

 

עמותות, רשויות מקומיות וארגונים לתועלת הציבור מוזמנים לגבש רעיונות לפעילויות שיתאימו לצרכיהם ולהיעזר בעמותת רוח טובה כדי להוציאן לפועל. לצד הפעילות השוטפת, יום מעשים טובים השנה יהיה בסימן "מדברים טוב עושים טוב". כאשר המטרה היא לעודד אהבת חינם ע"י שימוש בשפה חיובית עם כל אדם באשר הוא, הן בשיח פנים מול פנים, במסרונים טוקבקים וברשתות החברתיות.

 

בכל גיל זה מתאים - עושים טוב ביום מעשים טובים (צילום: סיוון פרג')
בכל גיל זה מתאים - עושים טוב ביום מעשים טובים(צילום: סיוון פרג')
 

ברחבי הארץ יוקמו עשרות מתחמים בהם יוכל הציבור לעשות מעשה טוב 'על הדרך' באופן ספונטני בעזרת החלפת מחמאות עם זרים במתחם "המילים הטובות", קבלת כרטיס גירוד עם "משימה טובה" להעביר הלאה או שיתוף ברעיון חיובי לעולם טוב יותר בקיר חזון.

 

את יום מעשים טובים ילווה אירוע התנדבות ראשון מסוגו - כאשר במספר מוקדים שונים ברחבי הארץ יוקמו מתחמי התנדבות ענקיים אליהם יגיעו אלפי מתנדבים, וישתתפו בפסי ייצור של התנדבות למען הקהילה. במתחמים יתקיימו הפעלות למשפחות בנושא איכות הסביבה, בטיחות בדרכים ופעילות בקהילה. באירועים יתקיימו ירידי עמותות וירידי "עושים טוב בקהילה".

מתחילים כבר בגיל צעיר - שרי אריסון ביום מעשים טובים  (צילום: סיוון פרג')
מתחילים כבר בגיל צעיר - שרי אריסון ביום מעשים טובים (צילום: סיוון פרג')
  

רפי אלול, יו"ר עמותת "רוח טובה" המפעילה את היום הייחודי הזה: "יום מעשים טובים הוא רק סמל ומשמש זרז לתחילתה של פעילות התנדבותית שנמשכת כל השנה. אנשים וקבוצות שמצטרפים אלינו ממשיכים להתנדב במשך כל השנה וזו גאווה גדולה לראות את זה".

"מדברים טוב, עושים טוב". ב-2 באפריל יתקיים "יום המעשים הטובים" - יום שיא לעשיית טוב כל השנה. מיליוני בני אדם צפויים להשתתף ביום גלובלי זה, שיתקיים בלמעלה מ-100 מדינות. רוצים להצטרף? היכנסו עכשיו לאתר "יום מעשים טובים" ובחרו את הדרך שלכם לעשות טוב! יום מעשים טובים מנוהל על ידי עמותת רוח טובה , המציעה מגוון דרכים לעשות טוב ולהתנדב כל השנה.

 

יש לכם סיפור טוב? אל תהססו, לחצו כאן כתבו לנו אותו, ואולי הוא יתפרסם אצלנו וידביק רבים בעשייה החיובית.

 

בשיתוף עמותת רוח טובה


פורסם לראשונה 21/02/2019 18:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סיוון פרג'
יום אחד שכולו טוב שמעבירים הלאה
צילום: סיוון פרג'
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים