שתף קטע נבחר

נתניהו נערך לחיבורים ומבקש שלושה שריונים במקום אחד

אחרי שקיבל אפשרות לשריין את המקום ה-21 ברשימת הליכוד, פנה רה"מ לחברי המרכז כדי לאשר במקביל לפריימריז ביום שלישי גם שריונים מטעמו למקומות 28 ו-36. "השמאל והתקשורת עושים מאמצים כבירים להפיל את ממשלת הליכוד, חייבים להיערך". הערכה בליכוד: הבקשה קשורה לאיחוד אפשרי

 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו מבקש עוד שני שריונים - שלושה בסך הכול - כדי להיערך לחיבורים במפלגות אחרות. הוא פנה במכתב לחברי מרכז הליכוד: "אני משוכנע שהדבר הכרחי כדי להגדיל את סיכויינו לנצח בבחירות". גורמים בליכוד העריכו כי בקשתו של נתניהו מגיעה על רקע אפשרות של איחוד עם רשימה אחרת.

 

כל העדכונים וכל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

ביום שלישי, יום הפריימריז של המפלגה, תובא בפני מתפקדי הליכוד הצעת ראש הממשלה לשלושה שריונים במקומות נמוכים ברשימת הליכוד, כדי להיערך לקראת החיבורים הצפויים במפלגות האחרות. מדובר בשריונים במקומות 21, 28 ו-36.

 

עד כה אישרה כאמור המפלגה לראש הממשלה שריון אחד. לפי הסקרים, השריון למקום ה-28 הוא ריאלי, והשריון למקום ה-36 פחות ריאלי.

 

"מתפקדי הליכוד היקרים, אנחנו עומדים בפני מערכה קשה", כתב נתניהו למתפקדים. "השמאל והתקשורת עושים מאמצים כבירים להפיל את ממשלת הליכוד. אנו חייבים להיערך בהתאם. בבחירות הקודמות אפשרתם לי לשבץ שני מועמדים לרשימת הליכוד לכנסת במקומות 11 ו-23.

 

"לאור החיבורים הצפויים בשמאל במטרה להפיל את ממשלת הליכוד, אני מבקש מכם לאשר לי הפעם לשבץ ברשימת הליכוד שלושה מועמדים במקומות 21, 28 ו-36".

 

במקביל, מפלגת הליכוד נערכת להשיק מחר שידורים חיים בחשבונות הדיגיטל של ראש הממשלה נתניהו כדי לעקוף את אמצעי התקשורת. אולפני הליכוד TV הוקמו בחודש האחרון במצודת זאב והמגיש של השידורים יהיה אלירז שדה. בסרטון בעל נימה היתולית שהועלה לקראת השידור הראשון אמר נתניהו למגיש: "אתה תסקר רק את המציאות ואני אמשיך לדאוג שהיא תהיה חיובית".

בני גנץ חוסן לישראל בחירות 2019 (צילום: EPA)
גנץ. כניסתו לזירה שינתה את תמונת המשחק הפוליטי(צילום: EPA)

ברקע הדברים התחדדו במהלך היום הדעות השונות במפלגת השלטון בעקבות כניסתו של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ לשדה הפוליטי. יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, אמר כי גנץ לא יכול לפגוע במחנה הימין, ושכניסתו לפוליטיקה רק מפלגת את השמאל. "מצדי שגנץ יביא עוד 20 רמטכ"לים, אף אחד לא יכול להתמודד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בתחום הביטחון", אמר ח"כ ביטן באירוע "שבתרבות" בתל אביב.

 

לעומתו, חבר מפלגתו ח"כ יואב קיש, ציין כי הוא מאמין שהמתקפה מצד הליכוד על גנץ הייתה טעות. "טוב שבני גנץ נכנס לפוליטיקה. אני בעד שאנשים ראויים ייכנסו לפוליטיקה". בנוגע לסרטונים של הליכוד נגד גנץ אמר קיש: "בעיניי זה רק מחזק אותו. אנחנו צריכים להתמקד בעשייה שלנו ולבוא עם זה לציבור".

 

ההודעה של מנדלבליט - והתגובה של נתניהו 

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הודיע אתמול לפרקליטיו של ראש הממשלה נתניהו כי החליט לדחות את בקשתם שלא לקבל החלטה בתיקי החקירות נגדו טרם הבחירות. "לא קמה כל מניעה לקבלת ופרסום החלטה לשקול להגיש כתב אישום בתיקים הנוגעים לראש הממשלה, או בחלקם, בכפוף לשימוע, גם לפני מועד הבחירות", כתב. מנדלבליט ציין כי ההכרעה לא צפויה בשבועים הקרובים, אך לפי ההערכה במהלך החצי השני של פברואר הוא יכריע בעניין העמדתו לדין של נתניהו.

 

בהודעה שפורסמה נאמר כי "הודעת היועץ המשפטי לממשלה באה לאחר שקילת כל הטיעונים שהובאו בפניית הסנגורים, והטענות הנוספות שהוצגו בהרחבה בפגישה שקיימו, לבקשתם, עם היועץ המשפטי לממשלה ועם פרקליט המדינה ובכירים נוספים".

 

במכתבו של גיל לימון - עוזרו הבכיר של היועמ"ש - אל הפרקליטים של נתניהו הובהר, בין השאר, כי "גורמי התביעה הכללית בוחנים את חומרי החקירה בתהליך מקצועי וסדור שנועד לקבל החלטה יסודית ומקצועית בהקדם האפשרי. על תהליך זה הוחלט זה מכבר, עוד לפני ההחלטה על הקדמת הבחירות, ואין הצדקה לסטות ממנו".

 

היועץ מנדלבליט ציין כי "ההנחיה בנוגע למדיניות התביעה לפני הבחירות קובעת כי ככלל אין מקום להשהות טיפול בתיקים נגד נבחרי ציבור או מועמדים, שהגיעו לאחר חקירה לפרקליטות או לתביעה המשטרתית לצורך החלטה אם להגיש כתב אישום. ואולם, הטיפול יהיה תוך מתן הדעת לזהירות הנדרשת".

בנימין נתניהו:
היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט וראש הממשלה נתניהו(צילום: גיל יוחנן)

נתניהו מצדו אמר בתגובה להודעת מנדלבליט כי "נראה שהיועץ המשפטי לממשלה נכנע ללחץ של השמאל והתקשורת. הם לוחצים להגיש נגדי כתב אישום בכל מחיר, גם כשאין כלום, העיקר שיהיה לפני הבחירות. אחת ההחלטות הגורליות ביותר בתולדות המדינה - החלטה שעלולה להביא להעלאת השמאל לשלטון - מתקבלת בחיפזון ובמהירות שיא".

 

ראש הממשלה ציטט "בכירים בפרקליטות" ש"אמרו לעיתון גלובס: 'גם אם מנדלבליט היה רוצה, הוא לא היה מספיק לקרוא את כל החומרים שנאספו בחקירות. הוא מסתפק בקריאת סיכומים ובחוות דעת של צוות הפרקליטות. זה אבסורד'. אפשר רק לקוות שהלחץ של השמאל לא יעבוד פעם נוספת, כשהיועץ יידרש לשאלה אם שתיים וחצי כתבות באינטרנט זה שוחד. פשוט מגוחך. בכל מקרה - אני בטוח בצדקתי ובטוח שהאמת תצא לאור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים