שתף קטע נבחר

קריקטורה בברזיל נגד צה"ל וישראל: "איחרנו כי היינו צריכים להרוג פלסטינים"

קרלוס לטוף, קריקטוריסט אנטי-ישראלי עם רקורד אנטישמי, פרסם יצירה בגנות משלחת צה"ל שהגיעה לברזיל לסייע באיתור קורבנות אסון הסכר. הקומיקסאי אורי פינק לא נותר חייב, והגיב בקריקטורה ביקורתית נגד לטוף: "אם מדינה שולחת כוח להציל חיים במדינה שלך, לפחות תסתום את הפה"

 

קריקטורה  ()
הקריקטורה של לטוף

שיא חדש של ציניות ושנאה נשבר כשאת פניהם של כוחות צה"ל שהגיעו לברזיל לסייע באיתור וחילוץ הנעדרים מאסון הסכר שפקד את המדינה, קיבל הקריקטוריסט האנטי-ישראלי קרלוס לטוף ביצירה בוטה וסרת טעם.

 

לטוף הוא קריקטוריסט פוליטי ברזילאי עצמאי שעבודותיו מתפרסמות בעולם כולו, גם ברשתות החברתיות וגם בעיתונות המודפסת. לטוף הואשם לא פעם באנטישמיות כשהשווה בין ישראל לגרמניה הנאצית.

 

לרגל בואה של המשלחת הישראלית לעזור בחילוץ קורבנות האסון בברזיל, פרסם לטוף קריקטורה שבה נראים חיילים ישראלים יורדים ממטוס של צה"ל עם ידיים נוטפות דם. נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו נראה אומר להם: "ברוכים הבאים לברומדיניו" (העיר שבה אירע אסון הסכר), ואז החיילים הישראלים מגיבים: "מצטערים שאיחרנו, היינו צריכים להרוג פלסטינים".

קריקטורה  ()
התגובה של פינק

 

הקומיקסאי והקריקטוריסט אורי פינק ראה את הקריקטורה בטוויטר ולא נותר אדיש. "קרלוס לטוף הוא בושה למקצוע שלנו", כתב פינק בפייסבוק. "אין לי בעיה עם ביקורת על ישראל, אפילו חריפה, אבל אם מדינה שולחת כוח להציל חיים במדינה שלך, לפחות תסתום את הפה. תגובות אוטומטיות כאלו מאפיינות קריקטורות במשטרים טוטליטריים ולא עיתונות חופשית".

 

פינק, חבר ב-TICP -The Israeli Cartoon Project, ארגון שבחר להיאבק ברשת נגד קריקטורות מסוג זה, הציג את תשובתו בדמות קריקטורה שבה נראה לטוף מונע עזרה של מחלץ ישראלי לילדה הלכודה בבוץ.

 

"השנאה שלו לישראל העבירה את לטוף על דעתו", אומר פינק. "חשוב שעזרה נמנעת ממישהו רק בגלל שיקולים של שנאה לישראל היא דוגמה לאילו תהומות יכולים להגיע כשבוחרים להתקיף את ישראל באופן לא פרופורציונלי. חגיגת ההשמצות ברשת נגד ישראל רק מזהמת את השיח ומרחיקה את השלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים