שתף קטע נבחר

עקץ קשישים בת"א: חבר "כנופיית המגנטים" שוב נאשם

כתב אישום נוסף נגד אושרי אבוטבול, שנשלח למאסר בעקבות "עוקץ האינסטלטורים": התקשר מהכלא לקשישים שמתגוררים ברמת אביב, התחזה לנציג של תאגיד המים - והוציא מהם במרמה עשרות אלפי שקלים

עוקץ האינסטלטורים יצאת צדיק אושרי אבוטבול כנופיית המגנטים הרשעה אינסטלטורים (באדיבות
אושרי אבוטבול(באדיבות "קשת")

ההסתבכות החדשה של חבר "כנופיית המגנטים": אושרי אבוטבול, שמרצה שש שנות מאסר בגין "עוקץ האינסטלטורים", שוב מסתבך במרמה - והפעם מהכלא. פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (א') כתב אישום לבית משפט השלום בתל אביב נגד אבוטבול, בן 27 מבת ים, בגין עבירות התחזות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הונאה בכרטיס אשראי בנסיבות מחמירות ועבירות נוספות.

 

אבוטבול מרצה עונש מאסר בבית סוהר השרון. לפי כתב האישום, שהוגש בידי עו"ד מעיין שיוביץ, תוך כדי המאסר, בין אוגוסט 2018 עד ינואר 2019 התקשר אבוטבול מבית הסוהר למאות מספרי טלפון באופן אקראי, במטרה לעקוץ אזרחים, ברובם קשישים, שמתגוררים בשכונת רמת אביב בתל אביב.

עוקץ האינסטלטורים יצאת צדיק אושרי אבוטבול כנופיית המגנטים הרשעה אינסטלטורים (באדיבות
אבוטבול, בזמן שנעצר במסגרת "כנופיית המגנטים" (באדיבות "קשת")
 

אבוטבול, שרימה עשרות בני אדם, נהג להציג את עצמו בכזב כנציג תאגיד המים "מי אביבים" ולטעון כי על הקשישים לשלם סכום כסף במזומן עבור תיקון בצנרת.

 

הוא דרש מהקורבנות להעביר את הכסף המזומן לידי שליח מטעמו, ואף שלח אליהם נהגי מוניות שונים, אשר נטלו מהם את הכסף והעבירו אותו, בהוראתו, למקורבים שונים. בפעמים אחרות התקשר והציג את עצמו בכזב כנציג חברה כלשהי תוך שטען בפניהם בכזב טענות שונות, על מנת לקבל מהם במרמה את פרטי כרטיס האשראי שלהם.

 

אבוטבול השתמש בפרטי כרטיסי האשראי לשם ביצוע רכישות בסכומים של עשרות אלפי שקלים. במעשי המרמה קיבל מהמתלוננים סך כולל של 33,320 שקל במזומן וסך כולל של 37,413 שקל באמצעות שימוש בכרטיסי אשראי.

 

סנגורו של אושרי אבוטבול עורך הדין עמית שלף מסר בתגובה: "הבוקר הוגש כתב אישום החובק כ-30 אישומים, עוד ביקשה המדינה להורות על מעצרו של מרשי עד לתום ההליכים ולמנוע ממנו שיחות טלפון כפי שזכאים להם עצורים או אסירים מאחר שנטען בכתב האישום כי העבירות בוצעו מכותלי הכלא. בעת הזו הסכמתי למעצרו של מרשי עד תום ההליכים כי הוא אסיר ממילא, אך יחד עם זאת חשוב לזכור שעדין מדובר באדם, ועל אף טענותיה ובקשתה של המדינה, בית המשפט קיבל את עמדתי והורה כי מרשי יוכל לבצע שיחות טלפון מהכלא, די בכך להצביע על ההמשך".

 

גנב מבתים תכשיטים וכרטיסי אשראי

ההסתבכות הקודמת של אבוטבול נחשפה בתכנית "יצאת צדיק". באפריל 2018 הוא הורשע לאחר הסדר טיעון במעורבות ב"עוקץ האינסטלטורים" (שכונה אז גם "כנופיית המגנטים") והצדדים הסכימו שירצה שש שנות מאסר. אז הוא הודה, בין היתר, כי רימה ועשק קשישים והתפרץ לבתיהם תוך התחזות לעובד עירייה, תאגידי מים או חברת החשמל וביצע עבירות מרמה ועושק קשישים בנסיבות מחמירות.

 

אבוטבול הודה אז שפעל עם שניים נוספים בצוותא לגבות כספים וצ'קים מלקוחות העסק במרמה. בנוסף, התפרץ מספר רב של פעמים לבתי קשישים תוך יצירת מצגים כוזבים לגבי זהותו כעובד ציבור והתחזה לעובד תאגידי מים, חברת חשמל ועובד עירייה, במטרה לגנוב מהם פריטים יקרי ערך ולקבל מהם במרמה כספים וצ'קים בסכומים של אלפי שקלים.

 

אבוטבול נהג למסור ללקוח מידע שגוי אודות התקלה בביתו ודרך הטיפול בה, כאשר הוא עצמו חסר כל ידע וניסיון בתחום. במרבית המקרים, אבוטבול כלל לא תיקן את התקלה. בנוסף, אבוטבול גנב מבתים של לקוחות, רבים מהם קשישים, תכשיטים יקרי ערך, כרטיסי אשראי, מזומן וצ'קים וכן זייף צ'קים בחתימתם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות "קשת"
אושרי אבוטבול
באדיבות "קשת"
מומלצים