שתף קטע נבחר

השר ישראל כץ: "גנץ הוא לא הבעיה שלנו"

שר התחבורה התייחס באולפן ynet לפריימריז של הליכוד שייערכו ביום שלישי, והמעיט בשוויין של רשימות מומלצים: "120 אלף חברי הליכוד מאוד אחראים ויודעים למי להצביע". כץ לא מכיר כוונה לחיבור עם מפלגות אחרות, ולא מודאג מהנסיקה של יו"ר חוסן לישראל

 

 

מכחיש את קיומן של "רשימות חיסול" ונועץ את התמיכה הציבורית בגנץ במצבה העגום של מפלגת העבודה. שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ התייחס היום (א') לפריימריז של הליכוד שייערכו ביום שלישי הקרוב: "אנשי הליכוד הם אנשים דעתניים והם רוצים בטובת הליכוד והמדינה", אמר השר כץ בריאיון לאולפן ynet. "אין רשימות חיסול בליכוד".

 

כל העדכונים וכל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

בהתייחסו לרשימת המומלצים שפרסמה קבוצת "הליכודניקים החדשים", אמר כץ כי "אני לא מתייחס לרשימות כאלה ואחרות. אני יכול להגיד באחריות ש-120 אלף חברי הליכוד מאוד אחראים ויודעים למי להצביע. בסופו של דבר אתם תראו רשימה שבצמרת שלה יהיו האנשים, הנשים והאישים שבעיני בוחרי הליכוד מייצגים את היכולת של הליכוד להתמודד בבחירות ובניהול המדינה בצורה הטובה ביותר".

 

-יש שווי לרשימות האלה?

"מעט מאוד. אנשי הליכוד הם אנשים דעתניים והם רוצים בטובת הליכוד והמדינה. עובדה, תמיד נבחרים בצמרת האנשים הבולטים ביותר וכך יהיה הפעם. אני לא חובר עם אף אחד נגד אף אחד. אני פונה לאנשים לתמוך בי בגלל העמדות שלי, בגלל העשייה שלי, בגלל המהפכה שהובלתי ב-10 השנים האחרונות ביחד עם ראש הממשלה".

ישראל כץ בראיון לאולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
השר כץ(צילום: אבי מועלם)

לפני כמה ימים עוררה רונית, אשתו של השר כץ, סערה בעקבות שורת התבטאויות כלפי גורמים שונים במערכת הפוליטית ובכללם מהליכוד. "היא הביעה את עמדתה האישית", סנגר השר על רעייתו. "זה לא קשור בכלל לפוליטיקה ואין לזה משמעות במישור הפוליטי".

 

-אנחנו שומעים שראש הממשלה פועל נגד השר לשעבר גדעון סער ויש שטוענים שגם אתה מנהל "מסע חיסול" נגדו.

"ממש לא ואין לי שום סיבה. אני בטוח בתמיכה שיש בי ואני בטוח שאנשים עושים את חשבון הנפש שלהם במי הם רוצים לתמוך. יכול להיות שבינו לבין ראש הממשלה יש מתיחות, זה דבר אחר ואני לא מעורב בדברים האלה. כל אחד בליכוד יודע שזה לא נכון".

 

-בסופו של דבר המרוץ הזה בפריימריז הוא על "היום שאחרי". אתה, סער וארדן רוצים להיות ראש ממשלה.

"מבחינת המרוץ הזה, ממש אין קשר בין הדברים. מסמנים 12 אנשים בלי דירוג וכל אחד משכנע. בפעם שעברה נבחרתי במקום השלישי, ואם אבחר בשלישייה הראשונה מבחינתי זה ישביע רצון. נתניהו הוא ראש הממשלה, הוא המועמד, אני מקווה שאנחנו נרכיב את הממשלה. אין לליכוד מועמד אחר ולא יהיה לליכוד מועמד אחר, לא לפני ולא אחרי הבחירות. אני שומע את כל המניפולציות האלה ואומר בצורה ברורה: יום אחד כשהוא יפרוש אני מתכוון להתמודד על ראשות הליכוד".

בנימין נתניהו ישיבת ממשלה (צילום: AFP)
כץ לצדו של ראש הממשלה נתניהו(צילום: AFP)

כץ אמר עוד לקראת התרחישים הבאים ובכללם האפשרות שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יודיע עוד לפני הבחירות על החלטתו להעמיד לדין את ראש הממשלה בכפוף לשימוע כי "כשנגיע למערכת הבחירות אנחנו צריכים לבוא עם רשימה שהצמרת שלה והחברים בה הם אנשים שיודעים להיות תוספת כוח לנתניהו בשכנוע הציבור. ואז תהיה מערכה עם הנושא של האישומים, של החשדות וכל הדברים האלה. הציבור כבר מאוד רווי".

 

-זה הקמפיין שלכם.

"לא. הציבור אומר 'דווקא נתמוך בנתניהו ובליכוד'. אני חושב שבמערכת הבחירות הזאת יהיה כאן גם את הנושא הזה אבל בעיקר את ההישגים הבינלאומיים, הישגי הביטחון והכלכלה, הרפורמות החשובות שהובלנו לטובת האזרח, 'השמיים הפתוחים', הנחה בטיסות, הרפורמה בטסטים, קיצור זמן ההמתנה לכל הצעירים".

הפריימריז בליכוד ()

השר כץ הביע ביטחון שהחלטתו של ראש הממשלה לבקש עוד שני שריונים (במקום ה-28 וה-36) ברשימה, פרט למקום ה-21 שכבר אושר לו, לא קשור בהכרח לחיבור אפשרי עם מפלגה אחרת. לדבריו, "אם ראש הממשלה מבקש שריון במקום ה-36 זה אומר שהוא מאוד אופטימי וזה סימן טוב. היעד של 40 מנדטים בדרך. כלומר, אני חושב שביקשו מקומות שהם ריאליים, אבל לא בקדמת הרשימה. אני לא חושב שזה קשור לשריון מפלגות. אני גם שומע את מנהיגי המפלגות השותפות שאומרים כולם באופן חד-משמעי שהם לא מעוניינים בדבר הזה".

 

-ראש הממשלה מבין שחיבור עם "הימין החדש" יכול לתת לליכוד מנוף די חזק של שבעה מנדטים.

"אני לא מכיר הצעה כזאת ולא הוגשה שום הצעה כזאת. דיברו איתי על הדבר הזה, והסבירות שידברו היא לא גבוהה. לליכוד אין את הבעיות של הצד השני. זו מפלגה שכרגע, ברוך השם, עם 30 מנדטים פלוס בסקרים ויש אפילו אפשרות להגביר את זה".

בני גנץ חוסן לישראל בחירות 2019 (צילום: gettyimages)
יו"ר חוסן לישראל גנץ(צילום: gettyimages)

על יו"ר חוסן לישראל בני גנץ, שזינק בסקרים בשבוע שעבר, אמר השר כץ: "תבינו דבר אחד, בני גנץ בולט מאוד בגלל סיבה אחת - המשבר המנהיגותי שיש בשמאל בכלל ובמפלגת העבודה בפרט. אם בראש מפלגת העבודה היה מנהיג חזק ורציני עם השקפת עולם אלטרנטיבית לליכוד, לא הייתה תופעה בשם בני גנץ. מהדבר הזה הוא נאבק להעביר שניים-שלושה מנדטים מהליכוד או מהגוש הזה ועם זה נתמודד בבחירות. כך שבני גנץ הוא לא הבעיה שלנו.

 

"אתם רואים מה קורה שם: מפלגת העבודה קורסת, יאיר לפיד מתחבט. כל מה שהם בנו שם בעצם עכשיו נטרף בגלל המערבולת שנמצאת שם. לליכוד יש מנהיג, יש ראש ממשלה, יש לו תומכים, והוא לא מצוי בתוך הקלחת הזאת בשלב הזה".

 

-לראשונה זה שנים יש תיקו בעיני הציבור בהתאמה לראשות הממשלה.

"הוא יהיה אלטרנטיבה לתחרות על דעת הקהל אם הוא יאחד את מחנה השמאל, מה שאתם קוראים 'מרכז-שמאל'. אם הוא יצליח לאחד את כל המחנה הזה, אז תהיה תחרות בין המחנות ולדעתי יש לימין רוב בציבור ויש לנתניהו סיכוי להיות ראש ממשלה".

 

-אבל אם הוא יתאחד עם לפיד, זאת כבר סיבה לדאגה?

"לא. אם יתמכו בו העבודה, מרצ, המפלגה שלו והסיעות הערביות יהיו איתו בגוש חוסם 61 חברי כנסת. יצחק רבין ב-'92, על שבריר של מנדט, הקים גוש חוסם עם הסיעות הערביות והקים ממשלה. אם אין לו את הגוש הוא לא אלטרנטיבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים