שתף קטע נבחר

תוכנית שדה דב: גובה המגדלים הקרובים לים יוגבל ל-25 קומות

הוועדה לשמירה על הסביבה החופית אישרה את תכנית המתאר לרובע המגורים, שיכולל 16 אלף יח"ד. בנוסף כוללת התוכנית שטחי מסחר ותעסוקה, מלונאות ופארקים. גובה יתר המגדלים שאינם קרובים לחוף יקטן מ-45 ל-30 קומות

עוד שלב בדרך לאישור רובע המגורים המתוכנן בשדה דב בתל אביב: הוועדה לשמירה על הסביבה החופית (הולחו"ף) אישרה ביום חמישי האחרון את תוכנית המתאר לרובע, הכוללת כ-16 אלף יחידות דיור. כעת תעבור התוכנית לוועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים של המועצה הארצית לתכנון, ומשם תחזור לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב להמשך קידומה לאישור.

 

התוכנית לפינוי שדה דב והקמת 16 אלף יח"ד אושרה להפקדה

בעלי קרקעות בשדה דב ליועמ"ש: "חשש לניצול תקופת הבחירות בניסיון לגרום לדחיית הפינוי"

הכנסת אישרה את חוק שדה דב - המאפשר לבחון שוב את מועד פינוי השדה

 

בנוסף למגורים כוללת התוכנית שטחי מסחר ותעסוקה, מבני ציבור, שטחי מלונאות ופארקים.

 

>>לסיפורים הכי חמים במדור כלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו 

   (רשות מקרקעי ישראל/ארי כהן אדריכלות ובינוי ערים)
הדמייה תוכנית שדה דב(רשות מקרקעי ישראל/ארי כהן אדריכלות ובינוי ערים)
 

הוועדה אישרה להוסיף כ-1,700 חדרי מלון בנוסף לכ-2,000 המוצעים בתוכנית, כך ששטחי המלונאות ישתרעו על 200,000 מ"ר עם כ-3,700 חדרי מלון. בוועדה ציינו כי המטרה להגדיל את ההיצע התיירותי בתל אביב.

 

עוד החליטה הוועדה, להגביל את גובה הבינוי בחזית הראשונה לים עד ל-25 קומות, במגרשים בודדים בלבד. זאת, בהתאם לגובה שנקבע תוכנית המתאר של תל אביב. בנוסף, במפגש הרחובות איינשטיין עם פארק המסלול ופארק החוף, המחברים בין הרובע לחוף הים - הוחלט לצמצם את גובה המגדלים המתוכננים מ-45 קומות ל-30 קומות.

 

שני פארקים

התוכנית נועדה לייצר רחובות פעילים עם חזיתות מסחריות, מדרכות רחבות ובתי קפה. בחלקה המערבי היא מייעדת שטחים לטובת שני פארקים שיחברו בין הרובע לחוף הים - 'פארק מסלול' בשטח של כ-66 דונם ו'פארק החוף' בטח של כ-177 דונם. בהחלטה נקבע כי עד להקמת הפארקים הללו, לא יוצאו היתרי בנייה למגורים מעל 10,000 יחידות דיור.

 

בנוסף, הוועדה קבעה כי יש להסיר מבנה ציבורי שתוכנן בתחום חוף הים, במרחק הקטן מ-100 מטר מהחוף, תחום שאסור לבנייה לפי תוכנית המתאר הארצית לחופים, תמ"א 13.

 

התוכנית הועברה לולחו"ף לאחר שהוחלט להפקידה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב ביולי 2018, מאחר שהיא תוכנית נוגעת בין השאר לסביבה החופית.

 

יו"ר הולחו"ף ומנכ"לית מינהל התכנון, דלית זילבר: כמו בכל התוכניות גם בתוכנית זו הוועדה שמה את האינטרס הציבורי בראש סדר העדיפויות ועשתה את האיזון הראוי בין פיתוח לשמירה על חוף הים. השינויים עליהם החליטה הוועדה בתוכנית, משקפים את העיקרון שחוף הים הינו נחלת כלל הציבור ויש להשאירו ככזה".

 

יש לציין, כי התוכנית החלופית שמקדם ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, אין כל תוקף שכן היא לא הוגשה עד כה לוועדות התכנון. תוכנית זו, המתפרשת על פני כ-1,450 דונם, כוללת השארת שדה תעופה אזרחי מצומצם, כ-8,000 יחידות דיור, וכן שטחי תעסוקה, מלונאות, ומסחר בשטח כולל של כ-300 אלף מ"ר.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רשות מקרקעי ישראל/ארי כהן אדריכלות ובינוי ערים
הדמייה תוכנית שדה דב
רשות מקרקעי ישראל/ארי כהן אדריכלות ובינוי ערים
מומלצים