שתף קטע נבחר

יריב לוין: יש קרבות חיסול בליכוד, יהיו הפתעות

השר שמקווה להתברג בצמרת רשימת הליכוד טוען ש"יש כאלה שחולמים ואצה להם הדרך" וחושבים על היום שאחרי נתניהו. המאבקים בין רה"מ לגדעון סער? "רעשי רקע שלא באמת ישפיעו על התוצאות". החקירות? "הציבור לא מקבל את זה ולכן התמיכה בנתניהו גבוהה"

 

 

יממה לפני הבחירות המקדימות בליכוד, השר יריב לוין מבטיח "הפתעות ורענון של ההנהגה". בריאיון באולפן ynet הודה הבוקר (יום ב') לוין כי יש "קרבות חיסול" בתוך הליכוד, וביקש שלא להתייחס להאשמות שנשמעו מכיוון ראש הממשלה בנימין נתניהו כלפי גדעון סער.

 

כל העדכונים וכל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

- מה מצבך יממה לפני?

"עובד קשה, ואני מקווה שהעבודה של כל הקדנציה תבוא לידי ביטוי בהצבעה. אני חושב שיש לי דרך קבועה, עקבית, שמייצגת נאמנה את עמדות הליכוד, עם הישגים גדולים במשרד התיירות ועם עבודה משותפת הדוקה עם ראש הממשלה ואני מקווה שהתוצאות תדברנה בעד עצמן".

 

- ראש הממשלה תומך בך? מסתובבות רשימות מומלצים.

"אני אגיד לך את האמת, אני לא חושב שהמתפקדות והמתפקדים זקוקים לרשימות מומלצים, אני חושב שהם עוקבים אחרי ההתנהלות של כל אחד לאורך הקדנציה".

 

- זה קצת היתממות, יש רשימות מומלצים ורשימות חיסול.

"תמיד טוב להיות ברשימת מומלצים אבל אני חושב שבכל מה שקשור בעבודה משותפת עם רה"מ, אנשים רואים את הדברים. זה לא סוד שעמדתי בראש צוות המו"מ הקואליציוני האחרון, עבודה משותפת עם ראש הממשלה לאורך כל הקדנציה ואני מקווה שמעריכים את זה".

 

- יש קרבות חיסול בליכוד?

"יש. צריך לומר את האמת. אני לא הבנתי את זה אף פעם. בסוף היעד הוא לקבל מקסימום קולות לעצמך. אני לא יודע איך אנשים מייצרים מצב שיש להם זמן ויכולת להתעסק עם אחרים. אני בכל פעם פונה למצביעים ומבקש את התמיכה, אני אף לא שואל במי עוד תתמוך או במי לא תתמוך".

שר התיירות יריב לוין בראיון לאולפן ynet (צילום: יאיר שגיא)
יריב לוין באולפן. קריאות נגד גדעון סער? "אנשים מקבלים החלטות באופן הרבה יותר עצמאי משנראה"(צילום: יאיר שגיא)

- אפילו לראש הממשלה יש זמן להגיד לא לתמוך בגדעון סער.

"כל אחד מנהל את ענייניו כפי שהוא חושב. אני באופן אישי מאמין שאני צריך להציג את העשייה שלי ולבקש את התמיכה בי ולא להיכנס לכל הדברים האחרים שבעיניי הם לא משנים הרבה ולא תורמים שום דבר. בסוף מקבלים החלטות באופן הרבה יותר עצמאי וחופשי משנראה".

 

- ראש הממשלה אומר שגדעון סער רקח נגדו מזימה, דבר כזה יכול להוביל לחיסול שלו?

"זה לא ביממה האחרונה, מאבקים כאלו יש המון זמן, אני לא עוסק בעניין הזה. אני חושב שהאנשים מכירים את המועמדים, הם יודעים מה עשינו ומה התוכניות לעתיד, לרבים מבין המצביעים חשוב שהרשימה תהיה מגוונת, להתיג נבחרת של אנשים שיזכו לאמון העם ויכולת לנהל את המדינה. אלה רעשי רקע, אני לא חושב שהם באמת ישפיעו על התוצאות".

 

- הפריימריז מתקיימים בתזמון רגיש כי ראש הממשלה בתסבוכת משפטית. האם הפריימריז בסימן קרבות הירושה?

"בעיניי ממש לא, אולי יש כאלה שחולמים על כל מיני דברים, הליכוד כולו מאוחד מאחורי ראש הממשלה, יש לו תמיכה אדירה בתוך הליכוד ותמיכה ציבורית עצומה, אני משוכנע שהוא ימשיך להוביל את הליכוד ואת ישראל לעוד שנים ארוכות. כל הניסיון לקחת נושאים שבקושי נמצאים בעולם האתי ולהפוך אותם למשהו פלילי - אני משוכנע שהציבור לא מקבל את זה ולכן התמיכה בראש הממשלה היא גבוהה".

 

- אתה לא יכול להתכחש לזה שכבר מבעבעים כוחות וקמים יורשים או לפחות שואפים.

"יש כאלה שחולמים וכאלה שאצה להם הדרך. אני התחלתי את הפעילות שלי בליכוד לפני 28 שנה, לקח לי 18 של פעילות שטח כדי להגיע בסוף לכנסת, עוד שש שנים כדי להגיע לממשלה. בפוליטיקה צריך סבלנות, לא למהר, יש לנו ראש ממשלה מצוין, צריך לגבות אותו, ללכת אחריו, לתמוך בו. אני חושב שמדינת ישראל מרוויחה, וודאי שזה הדבר הנכון".

 

- ליכודניקים לשעבר מביעים דאגה, אתה מעריך שיהיו הפתעות?

"ודאי שיהיו הפתעות. גוף שמורכב מ-120 אלף חברים והייתה קדנציה עם עשייה אדירה ולא מעט שרים חדשים, בהחלט נראה שינויים והפתעות, רענון של ההנהגה, זה תהליך בריא".

 

- גם אנשים שייפלטו החוצה בעקבות התנהלות לא ייצוגית, לא ממלכתית?

"מטבע הדברים אין מקום לכולם, הליכוד תמיד מקפיד על יכולת התחדשות ולכן בכל קדנציה אנחנו דואגים שתהיה אפשרות לח"כים חדשים להיכנס וזה מטבע הדברים בא על חשבון (אחרים). אני חושב שתהיה התחדשות, לא צריך לקרוות, זאת עובדה מתוקף שיטת הבחירה. אני חושב שגם בהנהגה יהיו מספר שינויים. לליכוד יש נבחרת יוצאת דופן, מגוונת, אחראית, אני חושב שיש לנו בהחלט עם מה לבוא לציבור, והרשימה שתיבחר מחר תוכיח את זה".

 

- רשימת הליכודניקים החדשים, זה מטריד אותך?

"הייתי מוטרד אם הייתי מופיע ברשימה הזו. אני לא חושב שבמקרה הזה המטרה מקדשת את כל האמצעים והעיקר זה לקבל קולות, אני רוצה לקבל קולות של אנשים שמאמינים בדרך שאני הולך בה. אני חושב שהאנשים האלה באו לליכוד מתוך מטרות זרות, להביא אג'נדות שמאליות לתוך התנועה. יש אנשים מתוכם שבאים להיות חלק מהתנועה ואליהם אני ודאי פונה, אבל אותה הנהגה שמנסה להפוך את הליכוד לשמאל, הם לא יצליחו לשהפיע על הפריימריז ואני לא מעוניין בתמיכתם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
השר יריב לוין
צילום: יאיר שגיא
מומלצים