שתף קטע נבחר

לקוחות מועדון הכושר Rox גילו להפתעתן: הפרדה בין גברים לנשים

נשים גילו שיש הפרדה מגדרית משעות אחה"צ - מבלי שנאמר להן על כך כשנרשמו: "לאחר חצי שנה של מנוי הוחלט ליצור הפרדה". הלקוחות טוענות לאפליה, שכן המתחם של הנשים קטן יותר: "דורשים מאיתנו תשלום מלא על שירות מוגבל לחדר צדדי, אחרי שרכשתי מנוי לחדר כושר מרווח. כבודי כאישה נפגע". המועדון: "יש יותר גברים מנשים - נשים ישלמו פחות"

 

 

הפרדה מגדרית בשעות אחר הצהריים במועדון הכושר Rox בבן גוריון בני ברק: לקוחה בשם שירן עזרא סיפרה ל-ynet שאחרי חצי שנה של מינוי בחדר כושר חדש הממוקם במרכז העסקים באזור קניון איילון, היא הגיעה למקום והופתעה לגלות שכעת מוחלת בו הפרדה מגדרית משעה 17:00. מהעדויות עולה שבמועדון החליטו שלנשים יהיה מתחם נפרד - קטן יותר, לכאורה, שכולל גם סטודיו.

 

>> לסיפורים הכי חמים במדור כלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

לאן נעלמה החבילה שלכם: מדריך לאיתור ולמניעת אובדן חבילות בדואר

פרסומות הסופרבול 2019: כבר לא כל כך סקסיסטיות

מנכ"ל דומינו'ס פיצה: "גם אני הזדעזעתי מהסרטון"

 

לקוחות אחרות טוענות שקיבלו הודעת סמס שמודיעה להם על השינוי - רק לאחר שהדבר כבר הוחלט למרות שמנהלת המקום לימור, אמרה להם שמדובר בפיילוט, לטענתן. מדובר במועדון כושר מפואר וחדיש, שממוקם באיזור שיש בו מתאמנים חילונים ודתיים ונמצא בבעלותו של איש העסקים אנטולי רוקסמן.

 

משקולות חדר כושר  (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

לא יידעו אותנו מראש

שירן טוענת שהדבר נעשה "לטובת ציבור הגברים הדתיים המתאמנים במקום, תוך פגיעה קשה בקהל הנשים המנויות אשר מעתה והלאה יחוייבו להתאמן אך ורק ב'עזרת הנשים' שהוקצבה להן - חדר צדדי וקטן עם מעט מכשירים, בו הן חייבות להסתגר ולהצניע את עצמן!", כך כתבה בעמוד הפייסבוק שלה.

 

"יצויין כי צוות המכון לא חשב ליידע את המנויים והמנויות בפרט, טרם ההחלטה 'להכשיר' את המקום, ובוודאי שלא נאמר דבר על כך בעת רכישת המנוי. הדבר נודע לי לפני יומיים בתדהמה רבה".

 

לקוחה בשם רגינה סיפרה ל-ynet: "נרשמתי למועדון בדצמבר עם בעלי. יש לי אחות מאומצת שמתאמנת שם כשנה שאמרה לי שבלילה מעשר עד חצות אלה שעות לגברים בלבד. לא נאמר לי על כך דבר בעת הרישום. חזרתי לשם ושאלתי: 'למה לא אמרתם לנו?', ניסו להסביר, אבל החלטתי שזה לא נורא כי אני לא מתאמנת בשעות האלה במילא. אתמול אני מגלה שפתאום, מחמש בערב עד הסגירה יש הפרדה בין גברים לנשים. קיבלתי הודעה".

 

"עזרת נשים" קטנה לעומת "מתחם הגברים"

גם רגינה וגם שירן מתארות את מתחם הנשים כקטן בהשוואה למתחם הגברים. רגינה מספרת: "יצרו מתחם לנשים שכולל לטענתם חדר כושר ספינינג וחוגים. כשאני מגיעה למקום הם מפנים אותי לחדר צידי שיש בו ארבעה הליכונים, עוד כמה מתקנים של משקולות ופה זה נגמר. חדר שהוא שישית מהגודל של המתחם הרגיל!

 

"לטענתם זה פיילוט אבל בעלי טוען שהמלתחות של הגברים שונו כך שדלת הכניסה לא תהיה מול הנשים. אז זה לא נשמע כמו פיילוט. אם כך, למה מראש לא אמרתם לנו שתהיה הפרדה? ובנוסף לכך, אתם מודיעים מעכשיו לעכשיו וביטול אומר שנספוג חודש תשלום על פברואר. המנהלת לא נותנת לנו לראות את החוזה המקורי ולחלקנו ביטלה את המנוי בטענה שהתפרענו במקום. גם יצאנו לקוחות סוג ז' שצריכות לשלם את אותו סכום על מתחם מצומצם. התחושה היא שפתאום הפכת לא רצויה שם. גם המדריכות לא יעבדו באיזור הגברים וזו העבודה שלהן. במתחם הנשים יש מקום לפחות מ-10 נשים".

  ()
 

  ()

"כבודי כאישה נפגע"

שירן תיארה בעמוד הפייסבוק שלה את הזעזוע שחשה: "עזרת הנשים" שנוצרה בחדר הכושר ממוקמת כעת בחדר נפרד, שהיה בעבר חדר ספינינג, הכולל מספר מצומצם של מכשירי אירובי וכוח, וזאת לעומת יתר שטח חדר הכושר שמוקצב כעת לרשות הגברים בו נשארו מרבית המכשירים, באופן לא פרופורציונלי - לכל הדעות!

 

"בדלפק הקבלה הוסבר לי כי חדר הספינינג הוסב ל"חדר כושר אשר מיועד לנשים" וההפרדה המגדרית תיערך בכל יום החל מ-17:00 ואילך (מיותר לציין שאלו הן שעות השיא בו חדר הכושר מלא, שעות בו נשים רבות מסיימות את יום עבודתן ופוקדות את המקום). הבהרתי שאין ברצוני להישאר בחדר כושר כזה, שבו זכויותיי כצרכנית מופלות על רקע מגדרי, וכבודי כאישה נפגע".

 

לטענתה, כספה הוחזר לה אחרי שביקשה לעזוב לאלתר את המועדון, אך היא חושבת שבמילא התנאים הורעו, לכאורה, שכן ההנהלה דורשת ממנה "תשלום מלא על שירות מוגבל לחדר צדדי, לאחר שרכשתי מנוי לחדר כושר מאובזר ומרווח שיעמוד כעת לרשות "תפארת הבחורים" אשר לכבודם אנו צריכות להיכנע".

  (צילום: שירן עזרא)
(צילום: שירן עזרא)

   (צילום: שירן עזרא)
(צילום: שירן עזרא)

 

מ-ROX נמסר בתגובה: "מועדון הכושר ROX פועל כסדרו בימים א-ה ב-17:00-6:15 וביום שישי מ-7:00 עד 15:00 ובמוצאי שבת מ-19:00 עד חצות. בימים א-ה בשעות 23:00-17:00 המועדון מתחלק לשני מתחמים: לנשים חדר כושר + סטודיו - המחיר הוזל ל-229 שקל במקום 259 שקל.

 

"לגברים חדר כושר יותר גדול מאחר ששני שליש מלקוחות המועדון הינם גברים הם זקוקים ליותר מקום (ללא סטודיו). חדר כושר של הנשים מאובזר במכשירי כוח, הליכונים ואלפטיקל. בנוסף יוכלו הנשים להנות ממגוון שיעורי סטודיו וספינינג ללא עלות נוספת. כמו כן, עומד לרשות הנשים חדר פילאטיס מכשירים מפואר ומלתחות מפוארות ומפנקות. כאמור נאמר ללקוחות המועדון שבמידה ויצטרכו מקום גדול יותר או מגוון רחב של מכשירים - נשנה ונוסיף בהתאם לצורך".

הלקוחות אמרו ל-ynet שעל הורדת המחיר נודע להן לראשונה בעקבות הכתבה.

 

נינה פוקס השתתפה בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים