שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לשלוה יש גאווה לאומית - לישראל פחות
  יותר משהיו חברי הלהקה המקסימים מקדשים את השם בשירתם, הם יקדשו אותו בשתיקתם. כי הגיע הזמן להבהיר להנהלת האירוויזיון העולמית, שאם הם לא יכולים למצוא דרך לאפשר ללהקת "שלוה" לשיר מבלי לוותר על עקרונותיה, שימצאו להם מדינה חסרת-חוט-שדרה אחרת לערוך בה את התחרות שלהם

   

  1. ההזדמנות האחרונה

  הופעה של להקת "שלוה" כנציגת ישראל באירוויזיון היא ההזדמנות האחרונה להעניק משמעות לתחרות הזו. אחרי שלא נלחמנו על שמירת השבת, ומשום כך העברנו את האירוע מירושלים לתל אביב, וויתרנו על ההופעה של עומר אדם - הלהקה המופלאה המורכבת מאנשים שמתעלים על הקשיים והמוגבלויות, היא הדבר היחיד שעוד יכול להזכיר לנו מי אנחנו. להזכיר לנו שמדינת ישראל לא הוקמה כדי לפתח את הכישרון המוזיקלי של העם היהודי, אלא כדי לבטא את החסד והאנושיות שהוא מביא לעולם.

   

  <<הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>   

   

  הופעה חיה של החסד והטוב הזה יכולה להיות חוויה עמוקה של גאווה לאומית. אפילו קדושה.

   

  2. אבל זה לא יקרה בשבת

  לא בגלל שאין פתרונות טכניים, שאותם אנשי ההפקה מחפשים בנרות כבר שבוע (פלייבק, גויים, גרמא). אלא כי הופעה כזו תהיה ביזוי נורא של קדושת השבת, ועלבון לדורות של יהודים שוויתרו על כל היקר להם למענה.

   

  להקת שלוה (צילום מסך מתוך
  ביזוי כל מה שקדוש לנו? לא בשביל זה באנו לפה. להקת שלוה(צילום מסך מתוך "הכוכב הבא", קשת)

   

  בפרשת משפטים שקראנו השבת, יחד עם העקרונות המוסריים והמצוות החברתיות, נאמר גם "ששת ימים תעשה מעשיך וביום השביעי תשבות... ושם אלוהים אחרים לא תזכירו". אי אפשר לנתק בין הרעיונות המוסריים והאנושיים של תורת ישראל, לבין יסודות הקדושה שבה. אי אפשר לפצל את לוחות הברית (כפי שעשו הנוצרים) ולבחור רק את חמש הדברות שבין אדם לחברו. היהדות היא אמת כוללת שבה "ואהבת את ה' אלוהיך" ו-"ואהבת לרעך כמוך", הם שני צדדים של מטבע אחד.

   

  העקרונות המוסריים הגדולים של עם ישראל עוד יגיעו לעולם כולו, אבל לא בכך שנוותר על הזהות שלנו, על המחויבות שלנו לקודשי ישראל; אלא דווקא מתוך הנכונות להפסיד דברים גדולים למען הערכים שלנו. מתוך אמונה באמת המוחלטת שבהם. ויותר משהיו חברי הלהקה המקסימים מקדשים את השם בשירתם, הם יקדשו אותו בשתיקתם.

   

  3.כאן מגיע החלק שלנו בסיפור

  הדחייה של להקת "שלוה" צריכה להיות הקש האחרון. הגיע הזמן שנכריז, חילונים ודתיים יחד, שאנחנו לא מוכנים יותר לוותר. הגיע הזמן שנדרוש מתאגיד השידור למסור להנהלת האירוויזיון העולמית, שאם הם לא יכולים למצוא דרך לאפשר ללהקת "שלוה" לשיר מבלי לוותר על עקרונותיה, שימצאו להם מדינה חסרת-חוט-שדרה אחרת לערוך בה את התחרות שלהם. לא בשביל זה באנו לפה.

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום מסך מתוך "הכוכב הבא", קשת
  תרבות - להקת שלוה הכוכב הבא
  צילום מסך מתוך "הכוכב הבא", קשת
  מומלצים