שתף קטע נבחר

רב העיר ירושלים נגד האירוויזיון: "למנוע את הביזיון הזה"

במכתב לשרת התרבות ביקש הרב להימנע מקיום התחרות, לעשות ככל שביכולתה כדי למנוע חילול שבת והבטיח: "הא זה מעשה גדול של קידוש השם"

רב העיר ירושלים מצטרף לקריאות נגד חילולי השבת במסגרת הפקת האירוויזיון בישראל: יממה לאחר הפרסום אודות פנייה של הפקת האירוויזיון לארבע ערים, ובהן הבירה - שיגר הרב אריה שטרן מכתב לשרת התרבות, מירי רגב, שבו הוא מבקש ממנה שתפעל "למנוע את הביזיון הזה" ובמידת הצורך אף לשקול בשל כך לוותר על אירוח התחרות בארץ".

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

"איני מצוי בכל הדרוש להכנת ה'אירוויזיון'", כתב, "אולם הבנתי שמדובר כל פעילות רבה בעיצומה של השבת, וזו בוודאי פעילות הכרוכה בחילול שבת המוני. אני מצדי חושב שמוטב לה למדינת ישראל לוותר בכלל על ה'זכות' לארח את המופע אם יהא כרוך בחילול שבת".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

כדי לעודד את השרה להיענות לבקשה, הוסיף הרב של ירושלים: "יכול אני להבטיחך שיהא זה מעשה גדול של קידוש השם אם ידעו כולם שהמדינה מוותרת על דבר חשוב בגלל קדושת השבת, ומי שהמדינה יקרה לו - גם השבת צריכה להיות יקרה לו".

 

רב העיר ירושלים נגד האירוויזיון
רב העיר ירושלים נגד האירוויזיון

 

אתמול (יום א') פורסם ב-ynet לראשונה כי הפקת האירוויזיון בישראל תפנה לערים אופציונאליות לקיום התחרות בשטחן: ירושלים, תל אביב, חיפה ואילת. בימים הקרובים יוכלו ערים נוספות להגיש פנייה לתאגיד השידור הישראלי בהתאם לקריטריונים שיתפרסמו באתר האינטרנט של כאן.

 

ירושלים על עצמה על הכוונת של החרדים בעניין זה, ולא מהיום: לפני כחודש פנה סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן ("יהדות התורה") לשרי התרבות, התקשורת והתיירות בדרישה למנוע חילול שבת במסגרת אירועי אירוויזיון 2019 שצפוי להיערך בירושלים.

 

במכתב ששיגר לשרים מירי רגב, איוב קרא ויריב לוין כתב ליצמן: "בימים האחרונים הובא לידיעת הציבור תכנון של אירוע זמר בינלאומי (אורוויזיון) שככל הנראה ייערך בישראל בעוד כשנה (במהלך חודש אייר, מאי 2019) ויש שמציעים לקיימו בעיר ירושלים".

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים