שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סקר: על מה הריב השכיח ביותר של הורים?

  91% מההורים חושבים שהם הורים טובים, 30% רבים מדי שבוע ול-25% יש חילוקי דעות על עניינים הקשורים לילדים. לרגל יום המשפחה - סקר חדש שמראה מה מצבנו

   

  מעל 90% מההורים בישראל חושבים שהם הורים טובים או טובים מאוד, וכ-30% מההורים כיום לא מתקשרים באופן ישיר אלא באמצעות הווטסאפ בעיקר. כך עולה מסקר חדש לכבוד יום המשפחה שחל היום (ג'), שבוצע על ידי מכון "מדגם" בראשות מנו גבע ומינה צמח, עבור מכון אדלר.

   ( )

  על פי הסקר, שכלל 502 מרואיינים, נשואים והורים לילד אחד לפחות, 38% מההורים מחשיבים את עצמם כהורים טובים במידה רבה מאד, 53% טוענים שהם הורים טובים במידה רבה, והשאר טוענים שהם לא יודעים או במידה בינונית או מעטה.

   

  ומה לגבי חילוקי דעות ביניהם? 30% מההורים ציינו כי הם רבים לפחות פעם בשבוע והשאר בתדירות נמוכה יותר. 32% ציינו כי חילוקי הדעות ביניהם הם על חלוקת העבודה בבית, 25% מתווכחים על עניינים שקשורים לחינוך הילדים, 14% מתווכחים על ענייני כספים. השאר אמרו חילוקי הדעות ביניהם הם על פוליטיקה, ענייני עבודה ונושאים נוספים, ורק 9% אמרו שאין ביניהם חילוקי דעות.

   

   ( )

  למרות הריבים וחילוקי הדעות, כ-78% מהמשיבים בסקר אמרו שהם מרוצים מהזוגיות שלהם במידה רבה או רבה מאד. כשנשאלו מה הנושא ממנו הם הכי שבעי רצון במשפחתם, 44% ציינו את היחסים שלהם עם הילדים, 30% מרוצים במיוחד מהיחסים עם בני הזוג שלהם, 11% התייחסו לקשר עם המשפחה המורחבת והשאר התקשו לבחור תחום אחד.

   

  קראו עוד:

  זו החוויה הכי טובה שלנו עם ההורים

  הקשיים הלא מדוברים של הילדים הטובים

  צילומי משפחה - יחד עם הפונדקאית

   

  עם כל הנחת שמביאה המשפחה, משתתפי הסקר נשאלו מה לדעתם הנושא שיכול לשפר את איכות חייהם במידה הרבה ביותר. 38% ציינו החלפת מקום עבודה, 32% היו שמחים לעזרה עם הילדים והשאר אמרו החלפת בן זוג, מאהב/ת, וטיפול פסיכולוגי.

   

   ( )

  הסקר גם נגע ביחסים בין בני הזוג ועל פי תוצאותיו, 47% מההורים ציינו כי הם מקיימים יחסי מין לפחות פעם בחודש והשאר בתדירות נמוכה יותר. 22% יוצאים לבלות לפחות פעם בשבוע, 55% אמרו שהם יוצאים עד פעם בחודש והשאר בתדירות גבוהה או יותר או כלל לא.

   

  ואי אפשר להתייחס ל"מפעל המשפחתי" מבלי לדבר על מנהלות. 47% מההורים ציינו כי הם מתאמים מנהלות מדי יום,  כ-50% לפחות פעם בשבוע והשאר כלל לא או בתדירות נמוכה.

   

  "ליחסים בתוך הבית יש משמעות קריטית על מהלך חייהם של ההורה והילדים, בתוך ומחוץ לבית", אומרת אסנת הראל, מנכ"לית מכון אדלר. "הבית מהווה מגרש אימונים לחיים והילדים סופגים בתוכו את האווירה, הערכים והאמונות ומפתחים לעצמם את הסגנון שלהם. הסקרים שאנחנו מקיימים בכל שנה מאפשרים לנו לדייק מענים ולבנות תכניות המאפשרות למידה, התנסות ומתן כלים לכל אדם לשפר ולצמוח בתוך מערכות היחסים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  רבים ואוהבים
  צילום: shutterstock
  צילום: אלבום פרטי
  אסנת הראל: "הבית מהווה מגרש אימונים לחיים"
  צילום: אלבום פרטי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים