שתף קטע נבחר

פעילי סער מגיבים למתקפת נתניהו: "אל תקשיבו ללחצים, הניסיון לפגוע בו לא מקובל"

בעקבות המאמץ המתמשך של ראש הממשלה ואנשיו לפגוע בשר לשעבר בפריימריז, שלחו אנשיו של סער הודעות לחברי ליכוד: "הצביעו על פי צו מצפונכם, הוא סמל ליכודי". נכון לשעה 17:30 עמד שיעור ההצבעה בפריימריז על 33.45%

 

 

גדעון סער טרם הגיב באופן רשמי להמשך המתקפה של ראש הממשלה בנימין נתניהו וסביבתו על פעילי הליכוד לא לבחור בו בבחירות הפנימיות של המפלגה המתקיימות היום (ג'), אולם פעיליו של השר לשעבר עושים ככל יכולתם למנוע את ההשפעה על המצביעים. בשעות האחרונות הופצו בקרב חברי ליכוד מסרונים שבהם נכתב: "הצביעו על פי צו מצפונכם. אל תקשיבו ללחצים. סער הוא סמל ליכודי. הניסיון לפגוע בו לא ענייני ולא מקובל".

 

נכון לשעה 17:30 עמד שיעור ההצבעה בפריימריז על 33.45%. נתניהו, שהצביע אחר הצהריים עם אשתו בקלפי שהוקמה עבורם ליד מעון ראש הממשלה, קרא שוב להצביע בעד ההצעה שלו: "יש לי בקשה אחת ממתפקדי הליכוד: תצביעו, לכו להצביע, ותצביעו גם בעד ההצעה שלי לחזק את הליכוד אל מול החיבורים בשמאל".

 

מוקדם יותר, פעילים של סער שהגיעו לקלפיות בגני התערוכה בתל אביב ובבנייני האומה בירושלים הביעו חשש שמא המתקפה של נתניהו תפגע במועמד שלהם.

 

סער עצמו החל את היום בהצבעה בתל אביב, ובהמשך סייר בקלפי המרכזית בגני תערוכה יחד עם פעילים בולטים לאחר מכן חזר לפעילות במטה שלו בתל אביב לשיחות עם פעילים, ראשי סניפים, חברי כנסת ועוד. משם הוא יצא לסייר בסניפים ברחבי הארץ, בהם כאלה עם מאסת מצביעי גדולה כגון חולון, רמת גן, פתח תקווה ודרום תל אביב, שם התקבל בחום על ידי פעילי השטח חרף העמדה של נתניהו. במקביל סיירו פעיליו הבולטים במוקדים המרכזיים, בערי פריפריה ובקלפיות הגדולות.

 

 

גדעון סער סיור קלפיות  ()
גדעון סער בסיור קלפיות

גדעון סער סיור קלפיות  ()

גדעון סער פריימריז (צילום: שאול גולן)
(צילום: שאול גולן)

 

 

משעות הצהריים ניכר לחץ של פעילים המזוהים עם נתניהו על אנשי השטח, ובמסגרתוח העבירו את המסר: "אל תצביעו לגדעון סער". גם נתניהו עצמו התייחס לכך אחר הצהריים בפגישה עם נשיא אוסטריה אלכסנדר ואן דר בלן: "אני לא חוזר בי אפילו מהברה אחת ממה שאמרתי על גדעון סער אבל יש לי בקשה אחת ממתפקדי הליכוד - לכו להצביע, והצביעו גם על ההצעה שלי להוסיף שריונים, למקרה שנצטרך".

 

המסר שעבר לאורך היום למצביעים בפריימריז ברור. בכל סניף המזוהה עם נתניהו, עברה בקשה דומה להוציא את סער מהרשימות המאורגנות והדילים ולא לאפשר לו להתמקם גבוה ברשימה. בקבוצות הוואטסאפ של הליכוד טענו חלק מהפעילים לדיל גדול בין סער לבין חיים כץ בכל הארץ שבמסגרתו השניים תומכים זה בזה גם ברשימה הארצית וגם במחוזות. "אמרו 'לא' לדיל בין כץ ובין סער. הגידו 'כן' לראש הממשלה", נכתב בחלק מקבוצות הפעילים.

 

האווירה בשטח, מספרים פעילים, עדיין לא ברורה וקשה להבין בשלב זה מה מצבו של סער ועד כמה הקמפיין שמנהל נגדו נתניהו בתקופה האחרונה ובאופן רחב יותר ביומיים האחרונים, גם פוגע בו. חלק משרי הליכוד אמרו בתחילת היום כי התחושה היא שסער מתחזק מהקמפיין של נתניהו וכי הפוקוס הציבורי שהוא מקבל בעקבות המאבק הוא עצום ופועל לטובתו.

 

השר זאב אלקין אמר מוקדם יותר היום בריאיון לאולפן ynet בהתייחסו לקרב נתניהו-סער כי הוא "כואב מאוד את הריב הזה במשפחה. זה ריב בתוך הבית. אני מאוד מעריך את נתניהו, אני מעריץ אותו ונמצא לידו הרבה שנים; אנחנו מאוד קרובים. אין לי ספק שגם גדעון סער יקדיש את החודשיים שנותרו עד הבחירות כדי שנתניהו יהיה ראש הממשלה הבא".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים