שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  משפחת הנרצחת נפרדה: "את הולכת לגן עדן, אבל תמשיכי להיות איתי"

  מאות ליוו למנוחות את בת השירות אורי אנסבכר שנרצחה בירושלים. אמהּ נעאה: "אוריל'ה שלי, אני אומרת לך שלום ואני כל כך מתגעגעת". אחותה תמה: "אמרת שאת לא מאמינה שעוד מעט תהיי בת 20 ועכשיו הלכת לנו". מנהל המוסד שבו שירתה: "היית מפורקת וביקשת זמן לבד, את לא לבד"

    

  הלווייתה של אורי אסנבכר    (צילום: משה מזרחי)

  הלווייתה של אורי אסנבכר    (צילום: משה מזרחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בהספדים ספוגי דמעות נפרדו לנצח בני משפחה וחברים מאורי אנסבכר בת ה-19 שנרצחה באזור עין יעל בירושלים. "בשבת שעברה אמרת שאת לא מאמינה שבסוף השנה תהיי בת 20, ועכשיו את הלכת", ספדה האחות תמה בבית העלמין בתקוע. האח דוד: "רגע לפני שאת עוברת בגן עדן בפעם האחרונה, אני רוצה להגיד לך שאת תמיד תהיי איתי". נאעה, אמה של אורי, אמרה: "את ילדה של מילים, ולי לא נשארו מילים. אוריל'ה שלי, אני אומרת לך שלום ואני כל כך מתגעגעת". איתן יוגב, מנהל מרכז "יעלים" לטיפול בנוער שבו שירתה בשירות לאומי סיפר בהספד על השעות שלפני הרצח: "היית מפורקת ואמרת שאת צריכה זמן לבד".

   

  הקרובים והחברים שרטטו בהספדים, שלא הותירו אף עין יבשה, את דמותה של צעירה שאפתנית, שביקשה לסייע לזולת, להפיץ אור ולתקן עולם. מאות נכחו בהלוויה. גופתה של אורי נמצאה אמש סמוך למרכז לבני נוער שבו עשתה את השירות הלאומי שלה. אורי הותירה הורים וארבעה אחים ואחיות. תמה, אחותה של אורי, ספדה: "לימדת אותי לצמוח מתוך הקושי ולעזור לאחרים. תכננו לעשות הרבה דברים ביחד ולטייל בפסח - וזה כבר לא יקרה". היא אמרה עוד: "שבת שעברה ישנו ואמרת שאת לא מאמינה שבסוף השנה תהיי בת 20, ועכשיו את הלכת. לימדתי ממך המון, לשיר ולרקוד את כולך אור וניגון. כל הזמן ניסית לתקן ולצמוח. אני כל כך אוהבת אותך סליחה שלא תמיד אמרתי לך את זה. להתראות אורי".

  הלווית אורי אנסבכר בתקוע (צילום: אלכס קולומויסקי)
  "אמרת שאת לא מאמינה שבסוף השנה תהיי בת 20, ועכשיו את הלכת". אורי אנסבכר(צילום: אלכס קולומויסקי)

  הלווית אורי אנסבכר בתקוע (צילום: אלכס קולומויסקי)
  מאות בהלוויית אורי אנסבכר בתקוע(צילום: אלכס קולומויסקי)

  גדי אסנבכר (צילום: מאיר אליפור/TPS)
  גדי אנסבכר, אביה של אורי ז"ל, בהלוויה(צילום: מאיר אליפור/TPS)

  הלווית אורי אנסבכר בתקוע (צילום: אלכס קולומויסקי)
  (צילום: אלכס קולומויסקי)

  נעאה אנסבר, אמה של אורי, ספדה: "את ילדה של מילים, ולי לא נשארו מילים. רק תודה, תודה על החיבוקים החמים, תודה על אינסוף רגעים שיחות על כוס קפה שיתוף והקשבה. תודה לך על הערב האחרון שנתת לי. אורוש, היית ילדה של אור. היית ילדה של טבע ואדמה. יוצאת עם מחברת לסביבה ומתפעלת מהטבע".

   

  "לא תספיקי לטייל, להתחתן וללדת, לא תספיקי להגשים חלומות שנפתחו בפנייך בזמן האחרון. כל כך הרבה אור יכולת לתת בעולם. מחזירים אותך לאדמה שכה אהבת. תודה על 19 שנים של טוב ואור. אני מבקשת שאת עולה למעלה לעולם שכולו טוב שתיתני לנו כוח לחיות ולשמוח. אוריל'ה שלי, אני אומרת לך שלום ואני כל כך מתגעגעת".

   

  אביה, הרב גדי אנסבכר, ספד בדמעות: "יש לי כל כך הרבה דברים להגיד על אורי, בזכות השנה וחצי האחרונות. אני לא מאמין, אני לא יודע מה להגיד. חשבתי עלייך עכשיו, איך ראית חד, ראית צלול, ראית הכול. בשנה האחרונה עשית את זה, ניצחת אורי. חיית חיים שלמים".

  הלווית אורי אנסבכר בתקוע (צילום: אלכס קולומויסקי)
  (צילום: אלכס קולומויסקי)

  דוד אסנבכר (צילום: אלכס קולומויסקי)
  האח דוד בהלוויה(צילום: אלכס קולומויסקי)

  תמה אסנבכר (צילום: אלכס קולומויסקי)
  האחות תמה(צילום: אלכס קולומויסקי)

  הלווית אורי אנסבכר בתקוע (צילום: מאיר אליפור/TPS)
  הלוויית אורי אנסבכר בתקוע(צילום: מאיר אליפור/TPS)

  הלווית אורי אנסבכר בתקוע (צילום: מאיר אליפור/TPS)
  (צילום: מאיר אליפור/TPS)

  דוד, אחיה של אורי, ספד: "מכל מריבה עשית שלום עם חיוך על הפנים. התאהבת בעין יעל בשנייה הראשונה. רגע לפני שאת עוברת בגן עדן בפעם האחרונה, אני רוצה להגיד לך שאת תמיד תהיי איתי. הפצת כל כל הרבה אור בעולם".

   

  הלוויה נפתחה בשירת "התנערי, מעפר קומי, לבשי בגדי תפארתך עמי, על יד בן ישי בית הלחמי, קרבה אל נפשי גאלה", מתוך הפיוט "לכה דודי" הנקרא כל ערב שבת.

   

  תאיר, חברתה: "את נותנת כל כך הרבה אור. ענן כבד התיישב על ירושלים, כאילו רוצה להסתיר את לכתך. הייתי רוצה להיות חזקה ולא הבנתי כלום. הכל כל כך שביר. אני מנסה לכתוב ולהיות ראויה לך, לחברות האמיצה שלימדת אותי כל השנים. אני הולכת לבכות לך, אז תהיי חזקה אורי נשמה טהורה".

    

  אחת ממורותיה של אורי ספדה: "אורי יקרה, מאז אתמול חיוך הגדול נעלם מעינייך. כל שיחה הביעה את עומק מחשבתך העצמאית. שאלת, חקרת ולא קיבלת דבר מובן מאליו. גם כשחיבקת חיבקת באמת. פעלת נגד חוסר צדק ועוולות. נשתדל ללכת בדרכך ולתקן את העולם השבור".

   

  הרבנית הדסה פרומן, אלמנתו של הרב מנחם פרומן וחברת המשפחה, אמרה כי "אורי הייתה ילדה נהדרת ומאירה. צריך הרבה אור לגרש את החושך ואת האכזריות. אורי נתנה לנו הרבה כוח". היא סיפרה על רגע ההיעלמות: "הייתה איתה בת שירות בעין יעל, אורי יצאה והחברה חיכתה לה וראתה שלא חזרה ובסוף מצאו אותה. חשוב לנו שימצאו את הרוצח".

   

  בועז, דוד של אורי, הוסיף: "אף אחד לא דיבר על הרצח כי היא הייתה ילדה של אהבה, כל כולה טוב. היא חיפשה איפה לתת יותר שמחה וידעה להתמודד עם הכל בכבוד. לכל מקום שהיא הגיעה היא תמיד הכניסה שמחת חיים. היחתה לה הקשבה פנימית ויכולת לזהות מצוקות של כל אחד בעולם הקשה שלנו. נצטרך להשלים את האור, נאסוף את האור שלה. חשוב לכולנו שכולם ילמדו ממנה את הדרך המיוחדת של ההקשבה. הלוואי שכולנו נלמד מתוך כל הדבר הנורא הזה להקשיב פנימה".

   

  מנהל המוסד שבו שירתה: "היית מפורקת וביקשת זמן לבד"

  איתן יוגב, מנהל "יעלים" - מרכז לטיפול בנוער בעין יעל שבו שירתה בשירות לאומי, ספד: "אתמול כשהרגשתי שאני עומד מולך בשיחה ואת מפורקת אחרי עוד יומיים במדבר עם נערים, אני כל כך אוהב אותך ואת מפורקת ואומרת שאת צריכה זמן לבד. אורי, את לא לבד, עכשיו את יותר איתנו. כל נוכחותך הייתה שם וחיפשנו נשמה בלי לדעת מה אנחנו מחפשים ועכשיו אנחנו מוצאים. את הולכת לעולמך בערב שבת ושולחת אותנו לנוח. תודה על מה שהבאת לנו ועל מה שזימנת לנו".

   

  "אורי, איזו דרך עברנו ביחד, את השארת לנו צוואה חקוקה בסלע. לפני שבועיים העברנו יחד יומיים במדבר עם כל הצוות, רצינו ללמוד את רזי התמיכה. בדיוק לפני שבוע ביום חמישי ישבנו ואמרת לי 'איתן, אני רוצה להצליח להיות איתך בנוכחות אוהבת'. אני אמרתי לך 'אורי, אני כל כך אוהב אותך'. הדרך שעברנו ביחד, כל החיבוקים שהילדים קיבלו ממך, הצוואה שאת משאירה לנו, לדעת שכל מה שאנחנו רוצים לקבל זאת אהבה ולתת זה אהבה ובלי זה אנחנו לא יכולים לתמוך".

    

  לפי עדויות שונות, היא יצאה ממקום עבודתה נסערת. חברה של הנרצחת סיפרה שאמרה לה לפני שנעלמה שהיא הולכת להתבודד בטבע. באזור השעה 11:00 אתמול דיווחו קרובי משפחתה על היעדרותה, ולאחר כשמונה שעות נמצאה גופתה. נעאה וגדי אנסבכר, הוריה של אורי, אמרו כי "אורי שירתה במרכז לטיפול בנוער ביער בעין יעל שבירושלים. נשמה קדושה מבקשת משמעות בעלת נפש רגישה לכל אדם ויצור, ורצון אינסופי לתיקון העולם בטוב".

  הלווית אורי אנסבכר בתקוע (צילום: אלכס קולומויסקי)
  נערכים להלוויית אורי אנסבכר בתקוע(צילום: אלכס קולומויסקי)

  הלווית אורי אנסבכר בתקוע (צילום: אלכס קולומויסקי)
  (צילום: אלכס קולומויסקי)

  הלווית אורי אנסבכר בתקוע (צילום: אלכס קולומויסקי)
  (צילום: אלכס קולומויסקי)

  הלווית אורי אנסבכר בתקוע (צילום: משה מזרחי)
  (צילום: משה מזרחי)
   

  אורי אנסבכר (צילום: אלכס קולומויסקי)
  אורי אנסבכר והאזור שבו נמצאה גופתה(צילום: אלכס קולומויסקי)
   

   

  צילום רחפן: זירת הרצח בעין יעל    (צילום: קרונוס צילומי אוויר בע״מ)

  צילום רחפן: זירת הרצח בעין יעל    (צילום: קרונוס צילומי אוויר בע״מ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אורי היא בתו של הרב גדי אנסבכר המשמש כרב מחנך בישיבה בתקוע. אביה איש חינוך מוכר ביישוב. מאז היוודע האסון פקדו את המשפחה צוותי חירום של היישוב תקוע ובהם גם ראש המועצה שלמה נאמן.

   

  נשיא המדינה ראובן ריבלין ספד לאורי: "אני שולח תנחומיי למשפחת אנסבכר ולבית תקוע כולו על מותה ללא עת של אורי. הלב נשבר מול אובדן החיים בשיא ליבלובם והכאב גדול מנשוא. עשייתה הנדיבה של אורי למען האחר וטוב ליבה ימשיכו להאיר גם לאחר שאורהּ הגדול כבה".

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לאורי ומסר: "אורי נרצחה אמש באכזריות מזעזעת בירושלים. בשעה קשה זו כולנו מחבקים את משפחת אנסבכר ואת בית משפחת תקוע. כוחות הביטחון חוקרים את הרצח, אנחנו נמצא את האחראים לו ונמצה עמם את הדין".

   

  גם יו"ר חוסן לישראל, הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, התייחס לרצח: "עם ישראל כולו מאוחד בזעזוע על הרצח הנתעב של אורי אנסבכר ז"ל. ליבי עם משפחת אנסבכר ותושבי תקוע. אני סומך על כוחות הביטחון שיביאו למעצר מבצע הרצח הנתעב ועל מערכת המשפט שתמצה איתו את הדין".

   

  ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, אמר כי "אורי אנסבכר ז"ל, נשמה טהורה, בת תקוע, בת גוש עציון. ילדה תמימה ממשפחה יקרה. בת שירות לאומי שהקדישה את שנותיה הצעירים והיפים לטיפול בנוער במרכז יעילים, שם יצקה משמעות ותוכן לעולמה. תנחומינו למשפחה, לישוב תקוע ולגוש עציון כולו. אין מילים שיוכלו לנחמם אחרי רצח כה מחריד. אנו פונים אל המשטרה, כוחות הבטחון וכל מקבלי ההחלטות ודורשים למצות את הדין עם אותם רוצחים בני עוולה".

   

  אזור זירת הרצח בירושלים    (צילום: משי בן עמי, ענבר טויזר)

  אזור זירת הרצח בירושלים    (צילום: משי בן עמי, ענבר טויזר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  זירת הרצח (צילום: אלכס קולומויסקי)
  זירת הרצח בירושלים(צילום: אלכס קולומויסקי)
  זירת הרצח (צילום: אלכס קולומויסקי)
  (צילום: אלכס קולומויסקי)

  זירת הרצח בירושלים (צילום: ענבר טויזר)
  (צילום: ענבר טויזר)

  זירת מצאית גופה של צעירה נמצאה בירושלים (צילום: ישי פורת)
  זירת הרצח בירושלים, אמש(צילום: ישי פורת)

  שכנה של אורי סיפרה כי "היא הייתה ילדה חיננית ומאוד דומיננטית ביישוב. אתמול הייתה לה שיחה עם חברים שלה על כך שקשה לה ואמרה להם שהיא הולכת להתאוורר ולא חזרה יותר. המחשבה כי מישהי מסתובבת בתוך ירושלים ונרצחת באכזריות כזו הוא משהו שמפחיד לחשוב עליו. בבית הספר וביישוב הילדים בוכים ומתפללים, לא מצליחים לעכל שהיא איננה".

   

  בשירות הלאומי הגיבו בצער כבד: "אנו מרכינים ראש וכואבים את הרצח הטראגי והנפשע של בת השירות, אורי אנסבכר שהתנדבה במסירות במסגרת שירותה. זו הייתה שנת ההתנדבות השנייה של אורי, שבמסגרתה ליוותה וחנכה באופן צמוד נערים ונערות עם מוגבלויות בחברה ושימשה גורם דומיננטי ואהוב בקרב הנוער שעמו עבדה ובקרב הממונים עליה".

   

  במקום מגוריה של אורי קיבלו את הבשורה בתדהמה. מכרים ושכנים מסייעים למשפחה, שנחשבת למוכרת באזור. המורה שלימדה בתיכון את אורי סיפרה: "היא הייתה בחורה חכמה וכנה ובעלת פתיחות מחשבתית מקורית ויצירתית. היא הייתה אהובה מאוד על הסביבה והייתה בה רגישות לזולת".

   

   

   

  איתמר אייכנר השתתף בהכנת הידיעה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים