שתף קטע נבחר

המשטרה: "תיאורי הזוועה ברשת בנוגע לרצח הצעירה בירושלים - חסרי שחר"

המשטרה הודיעה כי "תיאורי הזוועה שמתפרסמים ברשתות החברתיות" בנוגע לרצח הצעירה אורי אנסבכר בירושלים - חסרי שחר ופוגעים בכבוד הקורבן והמשפחה. "הציבור מתבקש שלא להפיץ שמועות כזב מגורמים לא מוסמכים". המשטרה פועלת להגיע אל החשודים בהפצת השמועות. גם יאיר נתניהו פרסם אותן בפייסבוק

 

 

בהודעה חריגה, הבהירה הערב (יום שישי) המשטרה כי "תיאורי הזוועה שמתפרסמים ברשתות החברתיות" בנוגע לרצח הצעירה אורי אנסבכר ז"ל בירושלים - חסרי שחר ופוגעים בכבוד הקורבן והמשפחה. עוד נמסר כי הציבור מתבקש שלא להפיץ שמועות כזב מגורמים לא מוסמכים, והמשטרה פועלת להגיע אל החשודים בהפצת השמועות.

אורי אנסבכר (צילום: ענבר טויזר )
אורי אנסבכר ז"ל, והמקום שבו נמצאה גופתה(צילום: ענבר טויזר )

לפי הודעת המשטרה, מאז מקרה הרצח אמש החלו פרסומים ודיווחים שונים, בפרט ברשתות החברתיות, אודות נסיבות מקרה הרצח - לרבות תיאורי זוועה חסרי אחריות. "אנו מבהירים כי מדובר בפרסומים חסרי כל שחר, הפוגעים הן בכבוד הקורבן והן בכבוד המשפחה תוך הטעיית הציבור", נמסר.

 

אחד ממפיצי השמועות היה יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בפוסט בפייסבוק טען נתניהו הבן מה לכאורה אירע לאנסבכר, והאשים את התקשורת כי היא "שותקת ומפהקת". כעבור ארבע שעות ערך נתניהו את הפוסט והוריד את הטענות, אך השאיר את ההאשמות נגד התקשורת. בהמשך האשים גם את המשטרה והוסיף לפוסט את המשפט: "כמובן שהמשטרה החולה שלנו הוציאה צו איסור פרסום". הפוסט זכה ליותר מ-200 שיתופים וליותר מ-1,000 לייקים.

 

בצהריים, בהספדים ספוגי דמעות, נפרדו לנצח בני משפחה וחברים מאורי אנסבכר בת ה-19 שנרצחה באזור עין יעל בירושלים. "בשבת שעברה אמרת שאת לא מאמינה שבסוף השנה תהיי בת 20, ועכשיו את הלכת", ספדה האחות תמה בבית העלמין בתקוע. האח דוד: "רגע לפני שאת עוברת בגן עדן בפעם האחרונה, אני רוצה להגיד לך שאת תמיד תהיי איתי". נאעה, אמה של אורי, אמרה: "את ילדה של מילים, ולי לא נשארו מילים. אוריל'ה שלי, אני אומרת לך שלום ואני כל כך מתגעגעת". איתן יוגב, מנהל מרכז "יעלים" לטיפול בנוער שבו שירתה בשירות לאומי סיפר בהספד על השעות שלפני הרצח: "היית מפורקת ואמרת שאת צריכה זמן לבד".

 

 

הקרובים והחברים שרטטו בהספדים, שלא הותירו אף עין יבשה, את דמותה של צעירה שאפתנית, שביקשה לסייע לזולת, להפיץ אור ולתקן עולם. מאות נכחו בהלוויה. גופתה של אורי נמצאה אמש סמוך למרכז לבני נוער שבו עשתה את השירות הלאומי שלה. אורי הותירה הורים וארבעה אחים ואחיות.

 

תמה, אחותה של אורי, ספדה: "לימדת אותי לצמוח מתוך הקושי ולעזור לאחרים. תכננו לעשות הרבה דברים ביחד ולטייל בפסח - וזה כבר לא יקרה". היא אמרה עוד: "שבת שעברה ישנו ואמרת שאת לא מאמינה שבסוף השנה תהיי בת 20, ועכשיו את הלכת. לימדתי ממך המון, לשיר ולרקוד את כולך אור וניגון. כל הזמן ניסית לתקן ולצמוח. אני כל כך אוהבת אותך סליחה שלא תמיד אמרתי לך את זה. להתראות אורי".

 

נעאה אנסבר, אמה של אורי, ספדה: "את ילדה של מילים, ולי לא נשארו מילים. רק תודה, תודה על החיבוקים החמים, תודה על אינסוף רגעים שיחות על כוס קפה שיתוף והקשבה. תודה לך על הערב האחרון שנתת לי. אורוש, היית ילדה של אור. היית ילדה של טבע ואדמה. יוצאת עם מחברת לסביבה ומתפעלת מהטבע".

 

 

הלווית אורי אנסבכר בתקוע (צילום: אלכס קולומויסקי)
משפחת הנרצחת בהלוויה. "את הולכת לגן עדן, אבל תמשיכי להיות איתי"(צילום: אלכס קולומויסקי)

תמה אסנבכר (צילום: אלכס קולומויסקי)
האחות תמה(צילום: אלכס קולומויסקי)

דוד אסנבכר (צילום: אלכס קולומויסקי)
האח דוד(צילום: אלכס קולומויסקי)

הלווית אורי אנסבכר בתקוע (צילום: אלכס קולומויסקי)
האבא גדי(צילום: אלכס קולומויסקי)

הלווית אורי אנסבכר בתקוע (צילום: אלכס קולומויסקי)
מאות בהלוויית אורי אנסבכר בתקוע(צילום: אלכס קולומויסקי)

"לא תספיקי לטייל, להתחתן וללדת, לא תספיקי להגשים חלומות שנפתחו בפנייך בזמן האחרון. כל כך הרבה אור יכולת לתת בעולם. מחזירים אותך לאדמה שכה אהבת. תודה על 19 שנים של טוב ואור. אני מבקשת שאת עולה למעלה לעולם שכולו טוב שתיתני לנו כוח לחיות ולשמוח. אוריל'ה שלי, אני אומרת לך שלום ואני כל כך מתגעגעת".

 

אביה, הרב גדי אנסבכר, ספד בדמעות: "יש לי כל כך הרבה דברים להגיד על אורי, בזכות השנה וחצי האחרונות. אני לא מאמין, אני לא יודע מה להגיד. חשבתי עלייך עכשיו, איך ראית חד, ראית צלול, ראית הכול. בשנה האחרונה עשית את זה, ניצחת אורי. חיית חיים שלמים".

 

דוד, אחיה של אורי, ספד: "מכל מריבה עשית שלום עם חיוך על הפנים. התאהבת בעין יעל בשנייה הראשונה. רגע לפני שאת עוברת בגן עדן בפעם האחרונה, אני רוצה להגיד לך שאת תמיד תהיי איתי. הפצת כל כל הרבה אור בעולם".

 

הלוויה נפתחה בשירת "התנערי, מעפר קומי, לבשי בגדי תפארתך עמי, על יד בן ישי בית הלחמי, קרבה אל נפשי גאלה", מתוך הפיוט "לכה דודי" הנקרא כל ערב שבת.

 

איתן יוגב, מנהל "יעלים" - מרכז לטיפול בנוער בעין יעל שבו שירתה בשירות לאומי, ספד: "אתמול כשהרגשתי שאני עומד מולך בשיחה ואת מפורקת אחרי עוד יומיים במדבר עם נערים, אני כל כך אוהב אותך ואת מפורקת ואומרת שאת צריכה זמן לבד. אורי, את לא לבד, עכשיו את יותר איתנו. כל נוכחותך הייתה שם וחיפשנו נשמה בלי לדעת מה אנחנו מחפשים ועכשיו אנחנו מוצאים. את הולכת לעולמך בערב שבת ושולחת אותנו לנוח. תודה על מה שהבאת לנו ועל מה שזימנת לנו". 

 

לפי עדויות שונות, היא יצאה ממקום עבודתה נסערת. חברה של הנרצחת סיפרה שאמרה לה לפני שנעלמה שהיא הולכת להתבודד בטבע. באזור השעה 11:00 אתמול דיווחו קרובי משפחתה על היעדרותה, ולאחר כשמונה שעות נמצאה גופתה. נעאה וגדי אנסבכר, הוריה של אורי, אמרו כי "אורי שירתה במרכז לטיפול בנוער ביער בעין יעל שבירושלים. נשמה קדושה מבקשת משמעות בעלת נפש רגישה לכל אדם ויצור, ורצון אינסופי לתיקון העולם בטוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים