שתף קטע נבחר

דודיה של אורי: "היא ידעה להיכנס לנימים הדקים של הנפש והלב"

קרובי משפחתה של אורי אנסבכר, שנרצחה בירושלים, סיפרו לאולפן ynet על השבת הראשונה בלי אחייניתם: "היא הייתה חסרה בתפילות בבית הכנסת", אמרה דודתה נעמה כהן. הדוד בועז בר-יודא מתח ביקורת על רשויות הביטחון: "כשערבי רוצה יהודייה, פה בארץ ישראל, צריך לדעת שהרקע הוא לאומני"

  

 

"אין הרבה מילים, זו הייתה שבת מאוד קשה, כל המציאות הזאת מורכבת". בני משפחתה של אורי אנסבכר, הצעירה מתקוע שנרצחה בירושלים, ממאנים להשלים עם אובדן יקירתם. "אורי הייתה מאוד נוכחת בבית הכנסת, בתפילות בשבת זה היה חסר", סיפרה הבוקר (יום א') לאולפן ynet נעמה כהן, דודתה של המנוחה. בועז בר-יודא, דודהּ של אורי, התרעם על כך שרשויות הביטחון עדיין לא קבעו כי מדובר ברצח על רקע לאומני.

 

כמה שעות אחרי שכוחות צה"ל מיפו את ביתו של החשוד ברצח ערפאת ארפאעיה בחברון לקראת הריסה אפשרית של המבנה, סיפרה הדודה כהן על השבת הראשונה בלי אורי. "למרות הקושי, היה פה משהו מיוחד. קיבלנו חיבוק עוטף מכל הקהילה שמנסה לתת את הכול ולראות מה אפשר כן לתת מאורי. היא איתנו פה בכל זאת, בנשמה".

 

- איך בא לידי ביטוי חסרונה?

"זה מורגש בכל דבר ובכל רגע. זה החיבוק של אורי כשהיא באה. יש לה נתינה מדהימה, ובכל רגע לראות שהיא חסרה זה קשה לכולם".

אורי אנסבכר (צילום: באדיבות המשפחה)
אורי אנסבכר(צילום: באדיבות המשפחה)

הנרצחת מעין יעל, אורי אסנבכר ז
הנרצחת אורי אסנבכר ז"ל וחברותיה

הנרצחת מעין יעל, אורי אסנבכר ז
אורי אסנבכר ז"ל

הדוד בועז הביע כאמור זעם על שירות הביטחון הכללי, שטרם קבע באופן רשמי אם מדובר ברצח על רקע לאומני. לדבריו, "כועס זאת לא המילה. לא יכול להיות דבר כזה שיש עוד מישהו שחושב שמישהו קם בבוקר ורוצח סתם. כשערבי רוצח יהודייה, פה בארץ ישראל, צריך לדעת שזה על רקע לאומני".

 

הוא הוסיף בהקשר זה כי "אני קורא פה לכל מי ששומע אותי, לכל אנשי השב"כ, המשטרה, ראש הממשלה בנימין נתניהו, לכולם, לא יכול להיות דבר כזה ואי אפשר לטאטא את זה עוד פעם מתחת לשטיח. שמענו בזמן האחרון על כמה משקרים שמנסים להגיד עליהם 'הרקע פלילי'. כשערבי רוצח יהודייה זה בגלל שרוצים להוציא אותנו פה מארץ ישראל, שנלחמים בנו וחייבים להכיר בזה".

 

- מה הזיכרון שאתה לוקח איתך מאורי?

"אור ילדה מתוקה, אקח את החיוך המתוק שלה ואת ההקשבה הכל כך עמוקה. היא הייתה יודעת להיכנס לנימים הדקים של הנפש. לדבר איתה זה לדבר עם מראה, להרגיש שהיא יודעת, היא קוראת, היא יודעת להיכנס פנימה לתוך הלב וזה הזיכרון - לראות את הפנים שלה ואת השמחה המאוד גדולה שלה ואת החיוך".

 

על לכידתו המהירה של החשוד ברצח אמר הדוד: "מצד אחד כל הכבוד שמצאו אותו כל כך מהר, רק קצת חבל שבאחת בלילה העירו אותנו אחרי שלא ישנו לילה קודם, ועד שסוף סוף מישהו הצליח להירדם - באחת בלילה דופקים כדי להודיע. אבל הכול לטובה. ברוך השם שמצאו אותו, וזה לא היה קל לשמוע את זה".

 

הדוד אמר עוד: "אנחנו נתחזק בעזרת השם, כולנו, כל עם ישראל. כי אורי הייתה מלאת אור, היא הייתה יודעת להתגבר על קשיים, הייתה בה גבורה מאוד גדולה ואת האור הזה ראיתי הבוקר עם אימא שלה. ראינו את הזריחה וזה אורי. אנחנו נמשיך קדימה בעזרת השם".

 

- נעמה, איך תרצו להנציח אותה?

"אורי היא באמת טוב לב ונתינה. כמו שאימא שלה אמרה, שכל אחד ייקח משהו ויעשה משהו טוב אחד, משהו שיוסיף טוב לעולם כי זה מה שאורי ניסתה לעשות תמיד. להוסיף טוב, לראות מה אפשר לשפר, לתת לעולם אהבה. אורי נתנה אהבה לכל דבר. צריך להתמקד בזה ואחר כך נראה מה הלאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים