שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

נתניה: אושרה תוכנית לפינוי בינוי ענק במרכז העיר

מדובר בפרויקט הכולל 18 מבנים ישנים בני 2 קומות עם 96 דירות. במקום הבניינים המיועדים להריסה, מתוכנן מתחם חדש עם 4 בניינים בגובה 16 קומות ו-264 דירות

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה נתניה אישרה לאחרונה תב"ע (תוכנית בניין עיר) לפינוי בינוי רחב היקף במרכז העיר, במתחם הכולל 18 מבנים ישנים בני שתי קומות עם 96 דירות. במקום הבניינים המיועדים להריסה מתוכנן מתחם חדש עם ארבעה בניינים בגובה 16 קומות, עם 264 דירות.

 

>> לסיפורים הכי חמים במדור כלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

העתיד של בית שאן: 5,500 דירות חדשות ומאות אלפי מ"ר לתעשייה

8,000 דירות חדשות: אושרה תוכנית סירקין בפתח תקווה

תוך 4 שנים: הוועדה להאצת הבנייה אישרה 164 אלף דירות

 

מדובר בפרויקט הפינוי בינוי השני במספר שאושר בעיר. הוא ממוקם ברחובות הלפרין ירמיהו, בניינים 4 עד 16, ובן יהודה 46 - 48. בנוסף למבני המגורים, מתוכננים במקום נכון לעכשיו רק גני ילדים.

 

   (צילום: סיגל סבן)
רחוב הלפרין 6, נתניה(צילום: סיגל סבן)

התוכנית שאושרה מחלקת את המתחם למספר תתי מתחמים באופן שמאפשר להוציא את הפרויקט אל הפועל בחלק מהבניינים, ללא תלות בבניינים אחרים. בתוך כך, קבוצת גבאי מתכננת פרויקט להריסת שמונה מהמבנים במתחם ברחוב הלפרין ירמיהו, (מספרים 6, 6א', 8, 8א', 14, 14א', 16 ו- 16א'), הכוללים 32 דירות, ונמצאת בהליכים מתקדמים של חתימה על הסכם מול הדיירים.

   (צילום: סיגל סבן)
רחוב הלפרין 8, נתניה(צילום: סיגל סבן)
  

 

ההיתר בנייה - בתוך שנה

בקבוצת גבאי מתכננים להקים במקום שני בניניים עם 66 דירות בכל בניין, ובסך הכל 132 דירות חדשות. בעלי הדירות הקיימים יקבלו דירה חדשה שתמוקם שתי קומות לפחות מעל הקומה הנוכחית שבה הם מתגוררים כיום, עם תוספת של 25 מ"ר לפחות, מרפסת בשטח של 12 מ"ר, מחסן וחניה.

 

עד כה, מעל ל-80% מבעלי הדירות ברחוב הלפרין 8-6 כבר חתמו על הסכם פינוי מפורט, ושאר המבנים נמצאים (בניינים מספר 16-14) נמצאים בתהליך חתימה על הסכם. בקבוצת גבאי ציינו כי הם החלו לפעול לצורך הוצאת היתרי בנייה, כאשר ההסכם קובע כי ההיתר יוצא בתוך שנה, אלא אם כן יהיו תביעות מול דיירים סרבנים. הריסת הבניינים מתוכננת להיעשות תוך שישה חודשים ממועד קבלת היתר הבניה.

 

 

בעלי הדירות מיוצגים על ידי עו"ד ירדן אגם וזיו גרומן ממשרד גרומן ושות' המתמחה בהתחדשות עירונית, ומלווים על ידי מקדמת הפרויקט, שושי שפיצר. הפרויקט קודם על ידי עיריית נתניה במסלול רשויות, כאשר התב"ע הישנה למקום אישרה בנייה במקום לפי יחס של 1:3, אולם במשרד ירדן אגם וזיו גרומן ממשרד גרומן ושות' ציינו, כי פעלו בשיתוף הוועדה המקומית על מנת להגדיל את זכויות הבנייה ליחס פינוי בינוי של כ-1:4, באופן שהגדיל את האטרקטיביות ליזמים.

 

הראל פרץ, מנהל חטיבת התחדשות עירונית בקבוצת גבאי, ציין כי הפרויקט יכלול דירות 5-4 חדרים מיוחדות, במחירים שיתחילו בכ-2 מיליון שקל לדירת 4 חדרים עם 20 מ"ר מרפסת, ובכ-2.6 ל-5 חדרים עם 25 מ"ר מרפסת. עוד מסר, כי "היתרון בפרויקט הוא מיקומו המרכזי בלב נתניה, מדובר בשכונה וותיקה אך מבוקשת מאוד במרחק הליכה מהים וכמעט ללא בנייה חדשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סיגל סבן
רחוב הלפרין 6, נתניה
צילום: סיגל סבן
מומלצים