שתף קטע נבחר

שחר התמוטט באמצע המרתון - רופאי הדסה הצילו את חייו

שחר דוד בן ה-46 תכנן לרוץ 10 ק"מ במסגרת אירועי מרתון ים המלח, אך בקילומטר השישי של המרוץ התמוטט. הוא הובהל באמצעות מסוק להדסה עין כרם, שם עבר צנתור דחוף שהציל את חייו. ד"ר מוני שובי, המצנתר: "מחכה לו תקופת החלמה והוא יוכל לחזור לפעילות בהדרגה"

זכה בחיים מחדש: משפחת דוד ציינה השנה את שבוע המשפחה באופן ייחודי ואפילו מרגש. רק בשבוע שעבר זכו ורד דוד ושלושת בניה, באבי המשפחה שחר, מחדש - לאחר שקרס בפתאומיות באמצע מרתון ים המלח, עבר דום לב, וניצל לאחר צנתור לבבי  בהול בהדסה עין כרם.

 

שחר בן ה-46, המתגורר בדימונה, השתתף במירוץ במסגרת מרתון ים המלח, יחד עם אחיינו בן ה-17. הוא התכוון לבצע ריצת 10 ק"מ, ואפילו צולם בקילומטר השישי למסלול כשהוא רץ להנאתו ומסמן ״וי״ באצבעותיו.

 

רץ ( )
שחר דוד במהלך הריצה. רגע לפני ההתמוטטות

  

בשלב הזה, על פי עדויות של מי שרצו סביבו במסלול, הוא התמוטט ועבר החייאה מאסיבית שבוצעה בשטח על ידי רצים אחרים כדי להשיב לו את חייו.

 

רעייתו של שחר, ורד, מספרת כי לא תשכח לעולם את שיחת הטלפון ששינתה את חייה, לאחר שפרמדיקים של מד"א המשיכו את ההחייאה שנעשתה לו בשטח אותה ואף נתנו לו מכת חשמל שהחזירה דופק.

 

"קיבלתי שיחה לא מזוהה בדיוק בזמן שחיכיתי לשמוע משחר על סיום המרתון", היא מספרת ליד מיטתו במערך הלב בהדסה. "משהו כבר הרגיש לי לא טוב בתחושה. על הקו היה ד"ר רונן דורסט, קרדיולוג בכיר מהדסה. מייד כשהציג את עצמו הבנתי ושאלתי: מה קרה לשחר?.

 

"הוא הסביר לי בעדינות רבה ששחר נפל במהלך המרתון ולבו נפגע, ושהוא כבר הספיק לעבור צנתור מציל חיים בהדסה. מייד הזעקתי את אחותו ואביו של שחר ויצאנו מדימונה לירושלים. הטלפון הזה הוא בהחלט חוויה מבהילה, אך נעשה ברגישות שיא", היא אומרת.

 

היא מוסיפה: "כשהבנתי ששחר בידיים של מומחים מהדסה וכבר עבר צנתור ואינו בסכנת חיים יותר, משהו בי נרגע וניסיתי להרגיע את המשפחה באוטו״.

  

  ( )
הצוות הרפואי עם שחר.

 

"היה בדום לב מוחלט - וחזר לחיים"

ד"ר מוני שובי, מצנתר בכיר במערך הלב בהדסה אשר ביצע את הצנתור הדחוף מספר: "כאשר הוזעקתי מביתי להדסה ביום שישי בבוקר הספקתי להגיע בעצם יחד עם המסוק שפינה את שחר שהובהל הישר אל חדר הצנתורים. הוא עבר בזמן הריצה התקף לב וכתוצאה מכך הפרעת קצב לב קטלנית - למעשה דום לב מוחלט.

 

"הוא היה בשטח בסכנת חיים. יחד עם ד"ר דורסט בוצע א.ק.ג שהראה את סימני ההתקף, ובצנתור מצאתי חסימה משמעותית באחד מעורקי הלב עקב קריש דם. שחר עבר השתלת סטנט עם תוצאה מצויינת והוא מקבל טיפול תרופתי ביחידת הלב בהדסה. ממתינה לו תקופת החלמה והוא יוכל לחזור לפעילות בהדרגה. לגבי מרתונים אני לא בטוח, אבל בהחלט לפעילות ספורטיבית תחת השגחה", אמר.

  

כעת מתאחדת המשפחה ליד מיטתו. "כל כך הרבה אנשים טובים טיפלו בו, מרגע נפילתו במרתון ועד הצנתור בהדסה. רבים מהרצים לא נרגעו במשך כמה ימים מהדאגה. היום ביקרה אותנו אחת המשתתפות מהמרתון שסיפרה שהייתה חייבת לראות שהוא בריא ושלם כי היא לא נרדמה כבר שלושה לילות. הרופאים והאחיות ביחידה לטיפול נמרץ, מכילים ודואגים. כל המלאכים בדרך החזירו לנו את שחר ועל כך אודה להם תמיד", סיכמה ורד בהתרגשות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שחר דוד יחד עם הרופא שהציל את חייו
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים