שתף קטע נבחר

סוריה: דיווחים על תקיפה ישראלית באזור קוניטרה

לפי סוכנות הידיעות הרשמית, ירי טנקים וטילים ששוגרו ממטוס גרמו נזק ל"בית חולים הרוס" וכן לעמדת תצפית. בישראל טרם הגיבו

טנק מרכבה בדרכו לרמת הגולן (צילום: AFP)
טנק מרכבה בדרכו לרמת הגולן בחודש שעבר(צילום: AFP)
 

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית מדווחת הערב (יום ב') על "תקיפה ישראלית" שטבעה עדיין אינו ברור באזור קוניטרה הסמוכה לגבול ברמת הגולן. 

 

לפי הדיווחים, טנק או טנקים של צה"ל ירו פגזים על "בית חולים הרוס" בעיר קוניטרה, ולמקום נגרם נזק. עוד דווח כי נפגעה אחת מעמדות התצפית בג'בתא אל-חשב, כפר הסמוך לגבול.

 

הדי פיצוצים נשמעו בצפון הגולן, אך בדובר צה"ל מסרבים להתייחס לכך או לדיווחים בסוריה. בחודש וחצי האחרונים אירעו שתי תקריות, בדיוק באותו אזור שלטענת הסורים בוצעה בו הערב תקיפה.

 

גורם צבאי סורי אמר לסוכנות הידיעות הממלכתית "סאנא" כי "בסביבות השעה 18:30 תקף האויב הישראלי את תל א-דוהור בג'באתא אל-חשב, בתל א-דרעיא ותלה חאלד באמצעות כמה פגזים. כמו כן, מטוס סיור ישראלי שיגר בסביבות השעה 19:50 ארבעה טילים לעבר בית החולים של קוניטרה ולעבר אחת מהנקודות השייכות לכוחות השמירה על המשטר. נגרם נזק לרכוש בלבד".

 

לאחרונה ויתרה ישראל על מדיניות העמימות שבה נקטה ברוב הפעולות נגד התבססות איראן בסוריה בשנתיים האחרונות. התקרית החמורה האחרונה אירעה בחודש שעבר - אז תקיפה בשדה התעופה בדמשק שנועדה להניס מטוס איראני גררה יירוט לא-שגרתי של רקטה שכוונה לחרמון. שעות ספורות אחר כך הגיב צה"ל בשורת תקיפות נגד יעדי כוח קודס האיראני בסוריה, ולקח עליהן אחריות.

 

כמה ימים לאחר מכן, אש לילית נורתה אל לוחמי צה"ל שפעלו במובלעת סמוך לגדר הגבול עם סוריה, באזור קוניטרה. הלוחמים הגיבו בירי. לא היו נפגעים לכוחות צה"ל. 

 

התקריות הללו מתרחשות על רקע התבססות מחדש של חיזבאללה בגולן הסורי בחודשים האחרונים, מאז שצבאו של אסד השתלט מחדש על המרחב. בפיקוד הצפון זיהו זאת והגבירו את הדריכות, גם מול נוכחות של מיליציות-פרו איראניות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תקיפה קודמת שיוחסה לישראל בסוריה
מומלצים