שתף קטע נבחר

רצח אורי אנסבכר: משלחת פלסטינית תגיע לביקור תנחומים בבית המשפחה

אף ארגון פלסטיני, כולל חמאס שעמו מזוהה משפחת המחבל, לא התפאר או קיבל אחריות לרצח של אורי אנסבכר. "אין יותר יקר מחיי אדם", אמר זיאד, תושב הכפר חוסאן שיגיע לנחם. "זה הדבר המקודש ביותר"


אורי אנסבכר (צילום: באדיבות המשפחה)
אורי אנסבכר ז"ל(צילום: באדיבות המשפחה)

הרצח של אורי אנסבכר ז"ל הותיר את הפלסטינים במבוכה ויצר תופעה חריגה. הפרטים הקשים שדלפו מהחקירה גרמו לכך שבאופן נדיר אף ארגון פלסטיני לא פרש את חסותו על הרוצח ערפאת ארפאעיה.

 

אלא שקבוצה פלסטינית עצמאית הראתה בימים האחרונים שאפשר גם אחרת, ומשלחת של תושבים מכפרים פלסטיניים סמוכים להתנחלות תקוע צפויה להגיע היום (שלישי) לבית משפחת אנסבכר לביקור תנחומים

 

ההנהגה הפלסטינית המשיכה להתעלם מהפיגוע גם אחרי התבררות הפרטים המזעזעים מהרצח, ואף בחרה שלא לגנות אותו. גם חמאס, שארפאעיה ומשפחתו מזוהים עימו, לא הזדהה עם הרצח. תמונתו של המחבל כמעט ולא הופצה ברשתות החברתיות, ולא נרשמה התפארות במעשיו.

 

 

"אין דת ואין בן אנוש שיכול לקבל את מה שקרה", אמר ל"ידיעות אחרונות" ול-ynet זיאד סבתין, שיגיע לנחם מהכפר חוסאן שליד בית לחם.

 

"אנחנו נגד רצח, ונגד אלימות מכל צד. אנשים צריכים לכבד את האחר. אין יקר יותר מחיי אדם - זה הדבר המקודש ביותר".

 

התושבים שיגיעו היום לביקור התנחומים היו בקשרים הדוקים במשך שנים ארוכות עם הרב מנחם פרומן ז"ל ועם אשתו הדסה, שכניהם וחבריהם של משפחת אנסבכר.

 

את המשלחת, שתמנה בין 10-5 פלסטינים, יזם ארגון "תג מאיר" הישראלי, ויחד איתם יגיע מנכ"ל הארגון גדי גבריהו, ח"כ מוסי רז (מרצ) ומנכ"ל הקרן החדשה מיקי גיצין.

 

"התרגשנו מאוד לקבל פניות של פלסטינים רבים שהביעו זעזוע עמוק מהרצח המחריד וביקשו להצטרף אלינו לביקור הניחומים בבית משפחת אנסבכר", אמר גבריהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים