שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו: מוותר על השריון במקום ה-21 ברשימת הליכוד
  ראש הממשלה אמר כי הוא מוכן לוותר על השריון "מתוך הערכה לדוד ביטן ומיקי זוהר", שעתרו נגדו. אחרי הוויתור, נתניהו יקבל שריון במקום ה-28 ושריון נוסף אחרי נבחרי המחוזות

   

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הערב (ב') לבית הדין של הליכוד כי הוא מוכן לוותר על השריון שקיבל למקום ה-21 ברשימת הליכוד לכנסת. במקום השריון במקום ה-21, נתניהו יקבל שריון במקום ה-28 ברשימה, לצד שריון נוסף אחרי נבחרי המחוזות. מדוברות ראש הממשלה נמסר כי המהלך נעשה "מתוך הערכה לדוד ביטן ומיקי זוהר" שעתרו לביטול השריונים.

   

  תוצאות הפריימריז יצרו תסיסה גדולה במפלגה לאחר שהתברר כי כל חברי הכנסת הנאמנים ביותר לנתניהו ואלה שהגנו עליו לאורך כל הקדנציה שילמו מחיר ציבורי.

  ביטן עתר, נתניהו ויתר על השריון (צילום: יואב דודקביץ) (צילום: יואב דודקביץ)
  ביטן עתר, נתניהו ויתר על השריון(צילום: יואב דודקביץ)
   

  אתמול עתר ח"כ ביטן, יחד עם נציגים נוספים ברשימת הליכוד, בדרישה לבטל את שלושת השיריונים שניתנו לראש הממשלה נתניהו. על פי העתירה, לראש הממשלה אין סמכות לשריין מועמדים חיצוניים, זאת בניגוד לתקדימי העבר. לטענתם, הדרך היחידה להיבחר לרשימת הליכוד לכנסת היא על ידי בחירת חברי המרכז או כלל המתפקדים.

   

  היום תקף ח"כ זוהר את ראש הממשלה ואמר כי "הנאמנות לנתניהו לא משתלמת. לאורך כל הקדנציה שילמנו מחיר בהגנה עליו ועכשיו הופקרנו על ידי נתניהו".

   

  בירות 2019 רשימת הליכוד ליכוד כנסת 21 מעודכן 11.2 ()
  רשימת הליכוד לכנסת אחרי ביטול השריון

  ח"כ זוהר טוען כי אנשי המנגנון במפלגה מפרשנים את השריונים באופן שמיטיב עם חברי כנסת חדשים ופוגע במכהנים. "שיבוץ הרשימה צריך להיעשות על ידי התקנון שאין ברור ממנו", אמר ח"כ זוהר. "אם מישהי חדשה נבחרה במחוזות לפני המקום ה-25, אזי המשבצת ה-25 מתבטלת, והמשבצת הבאה עבור ייצוג אישה היא 31.

    

  "אלא שבמקרה הזה, הפלא ופלא, כולם במנגנון הליכוד דוחפים לזה שהמשבצת במקום ה-25 תשוריין גם היא לאישה חדשה מבלי לחשוב על ההשלכות מרחיקות הלכת. הפירוש המעוות של התקנון מזיז את שרן השכל למקום ה-43 ולמעשה מוציא אותה מהכנסת. פוגעים בזכות הדמוקרטית של אנשים להיבחר ואלה אנשים שנבחרו כדין".

   

  מוקדם יותר הורה ראש הממשלה נתניהו להקליד מחדש את סיכומי כל הקלפיות ב-113 המוקדים בפריימריז. זאת בשל הפערים בין התוצאות שהגיעו מהקלפיות למה שהוקלד בחמ"ל הבחירות. בחלק מן המקרים, הפער בין המקומות ברשימה מסתכם בכמה עשרות בודדות של קולות ולכן הספירה החוזרת עשויה להיות גורלית עבור חלק מהמועמדים.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אמיל סלמן
  אחרי העתירה, ויתר על השריון
  צילום: אמיל סלמן
  מומלצים