שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  למרות הספירה החוזרת: טענות חדשות לאי-סדרים בפריימריז של הליכוד
  בית הדין של התנועה נעתר לבקשת המבקר שי גלילי והוציא צו מניעה לפתיחת הקלפיות. בתחילת השבוע הורה נתניהו לספור מחדש את הקולות לאחר שתוצאות האמת לא תאמו למספרים בקלפיות. הבוקר תחל ההקלדה מחדש

  טפט פריימריז ליכוד בחירות (צילום: מוטי קמחי)
  הקלפיות בגני התערוכה(צילום: מוטי קמחי)
  אחרי שראש הממשלה בנימין נתניהו הורה שלשום (שלישי) לספור מחדש את כל הקולות בפריימריז בשל הטענות לאי-סדרים, מבקר הליכוד, עו"ד שי גלילי, עתר לבית הדין של התנועה בעקבות תלונות חדשות. בתוך כך, הבוקר תחל הקלדתם מחדש של הקולות.

   

  גלילי דרש לאסור פתיחת קלפיות ללא נוכחות חברי ועדת הבחירות לאחר שלפי הטענות האזיקונים שאבטחו את הקלפיות נפתחו ללא נוכחות המבקר וחברי ועדת הבחירות.

   

  בעקבות פנייתו של גלילי, חבר בית הדין יצחק בם הוציא צו מניעה עד להודעה חדשה שאוסר על כל אדם לפתוח את הקלפיות, להסיר אזיקונים או לעשות כל פעולה הקשורה בשקים שבהם נמצאות התוצאות החתומות.

   

  שי גלילי ()
  שי גלילי

   

  בצו המניעה צוין כי הקלפיות שלפי החשד נפתחו היו מאובטחות ב-11 אזיקונים, ולפי הטענות גם הפרוטוקולים החתומים הוצאו מתוכן.

   

  "טענות המבקר חמורות ומצריכות בירור", כתב בם. "נאסר באופן מוחלט על המנהלת, כל הפועל מטעמה או כל אדם שהוא לגעת בקלפיות החתומות או בחומר ההצבעה, לפתוח שקים

  חתומים, או לעשות כל פעולה אחרת. ככל שנעשות פעולות כאלה – יש להפסיקן לאלתר".

   

  לפי הטענות שהועלו בפני המבקר בתחילת השבוע, תוצאות האמת בכמה קלפיות לא תאמו את מספר המצביעים שהוזמנו אליהן. לדוגמא, באחת הקלפיות בבני ברק,

  שרת התרבות מירי רגב זכתה ל-274 קולות, על אף שבאותה הקלפי היו 60 מצביעים בלבד. בקלפי נוספת בקריית מלאכי קיבל שר הקליטה יואב גלנט 640 קולות, חרף העובדה שלקלפי הגיעו 60 בני אדם בלבד.

   

  גלילי ציין בעתירה הראשונה כי ביישוב כסרא-סמיע קלפי שלמה לא נספרה ולא שוקללה בתוצאות הסופיות, ובקלפיות בערד שבהן הצביעו יותר מ-200 מצביעים - מספר הקולות לכל מועמד לא היה תלת ספרתי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים