שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מנדלבליט דחה את בקשת נתניהו לזמן עדים נוספים לחקירותיו
  היועץ המשפטי לממשלה הודיע לעורכי דינו של ראש הממשלה כי הוא דוחה את בקשתם לזמן עדים מטעמם. במכתב ממשרד המשפטים נכתב כי כמה מהעדים שביקשו - דווקא העידו. "היועמ"ש לא הסתפק בלימוד המסמכים, אלא העמיק וחקר בעצמו". נתניהו: "מצער שהיועמ"ש נכנע ללחץ, האמת תצא לאור בשימוע לאחר הבחירות"

  אביחי מנדלבליט בנימין נתניהו (צילום: עמית שאבי, אמיל סלמן)
  היועמ"ש מנדלבליט ורה"מ נתניהו(צילום: עמית שאבי, אמיל סלמן)

  היועץ המשפטי לממשלה אביחי מדלבליט דחה היום (רביעי) את בקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לזמן עדים נוספים לחקירותיו.

   

  עוזרו הבכיר של היומע"ש, ד"ר גיל לימון, התייחס לפניית פרקליטיו של נתניהו, נבות תל צור, טל שפירא ועמית חדד, שטענו כי קיים חשש מפני הישענות יתרה כביכול של היועץ המשפטי לממשלה על חוות הדעת של פרקליטת מיסוי וכלכלה ליאת בן ארי בתיקי 1,000, 2,000 ו-4,000, תוך פגיעה בשיקול דעתו של היועץ. עורכי הדין העלו חשש להחמצת ראיות מזכות שנמצאות בחומר החקירה רב ההיקף, או ראיות מזכות שהיו צריכות להיאסף במהלך החקירה ולא נאספו.

   

  לימון כתב כי "לעמדת היועץ המשפטי לממשלה, בשלב שבו אנו נמצאים לא נדרשות פעולות חקירה נוספות. יובהר כי בניגוד לנטען במכתבכם, במסגרת בחינת התיקים לא הסתפק היועמ"ש בלימוד המסמכים שהוכנו בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), אלא העמיק וחקר בעצמו בראיות הגולמיות עצמן, ככל שהדבר נדרש להבנתו לשם הבנת מלוא התמונה הראייתית, ואף ביקש הכנת מסמכים משלימים בסוגיות מסוימות".

   

  עוד נכתב כי "מטבע הדברים, בשלב הנוכחי טרם נחשפתם לחומרי החקירה שבידי רשויות אכיפת החוק, ולפיכך המידע שמצוי בידיכם הוא חלקי ביותר, בלשון המעטה, ובוודאי שאין בידכם מידע רשמי ומוסמך לגבי הסוגיות שנבדקו במסגרת החקירות או לגבי הגורמים שנחקרו לצורך בירור הטענות. מטעמים מובנים לא נרחיב דברים בעת הזו, אך די בכך שנציין כי כמה מהעדים המוזכרים במכתבכם, שלגביהם ביקשתם כי תגבה עדותם, דווקא מסרו עדות בחקירה. הכול נעשה על פי הדרוש לשם בירור האמת". 

   

   

  הצהרה סנגורים של ראש הממשלה בנימין נתניהו ()
  עורכי דינו של נתניהו. מימין: עמית חדד, נבות תל צור וטל שפירא

  בהצהרה שנשא ממעונו בירושלים אמר נתניהו כי הוא דרש מחוקריו להתעמת עם עדי המדינה, ואף האשים אותם בכך שלא זימנו "עדים מרכזיים" לטובת חקירת הפרשות.

  "איך אפשר להגיע לחקר האמת כשמצד אחד לא נותנים לי להתעמת עם העדים נגדי, ומצד שני לא מזמינים עדים מרכזיים שמחזיקים במידע שמפריך את הטענות נגדי?", אמר נתניהו.

   

  למרות שבתחילת החודש מנדלבליט דחה את בקשת עורכי הדין שלא לקבל החלטה בחקירות טרם הבחירות, הם פנו ליועמ"ש בשנית תוך הסתמכות על שתי פסיקות בג"צ שעסקו בחשיבות השימוע. לפי ההערכות היועמ"ש צפוי להכריע על העמדתו לדין של נתניהו בשבועיים הקרובים.

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר בתגובה להודעת היועמ"ש כי: "מצער שהלחץ של השמאל והתקשורת כנראה גורם ליועמ"ש להיחפז ולהודיע על שימוע לפני הבחירות, בשעה שהאמת תצא לאור בתהליך השימוע רק אחרי הבחירות. צר לי שהיועמ"ש דחה את בקשתי להתעמת עם עדי המדינה וגם את בקשת פרקליטיי לחקור עשרות עדים שלא נחקרו ושמוכיחים את צדקתי. כל זה יקרה בתהליך השימוע שיתקיים רק אחרי הבחירות ושבו יתרסקו כל הטענות נגדי, כפי שקרה לטענות נגד אישי ציבור אחרים שיצאו ללא רבב לאחר שניתנה להם ההזדמנות להגן על עצמם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי
  נתניהו ומנדלבליט
  צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי
  מומלצים